בהלת השפעת | מצב מלאי החיסונים בחיפה

השנה השפעת הגיעה מוקדם יותר וחזקה יותר מה שגורם לנתוני התחלואה והאשפוזים לדבר בעד עצמם. מנתוני המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות עולה כי שיעור הפניות של חולים עם שפעת ומחלות דמויות שפעת לקופות החולים כללית ומכבי, עבר את השיא של העונות הקדמות, מאז 2010. ומשרד הבריאות העביר עוד 50 אלף חיסונים לקופות החולים, כי בחלק מהקופות אזל מלאי החיסונים.

מבדיקה שערכנו בחי פה לגבי מצב החיסונים בקופות החולים כללית ומכבי במטרופולין חיפה עולה כי המלאי לא זמין בכל המרפאות ויש להתעדכן לפני שמגיעים להתחסן.

מכללית מחוז חיפה וגליל מערבי נמסר לחי פה:

יש מעט חיסונים במרפאות והיום מתוכננים להגיע כמה אלפים נוספים.  אנחנו מניידים ממרפאה למרפאה לפי הצורך.  אך חשוב להדגיש כי מרבית המשתייכים לקבוצות הסיכון: ילדים מרותקים, בני  65 ומעלה וכו’ חוסנו כי דאגנו לזמנם ולהגיע לבתים. צריך להתעדכן לפני ההגעה במרפאה הספציפית אליה ניגשים.

ממכבי מחוז חיפה נמסר:

בשנה שעברה חוסנו במכבי 430 אלף מטופלים. השנה כבר חוסנו 520 אלף. לאור הביקוש הזמנו וקיבלנו מנות חיסון נוספות מהספקים השונים וממשרד הבריאות. משלוח נוסף יגיע במחצית ינואר.

על רקע המחסור בחיסוני השפעת פנה שר הבריאות יעקב ליצמן לראש הממשלה בבקשה להקים מפעל חיסונים בארץ. 

במכתב הבקשה כתב ליצמן: תעשיית החיסונים היא ריכוזית ומצומצמת. הקמת מפעל חיסונים בעל יכולת יצור עצמאית תבטיח עצמאות תפקודית ויכולת מתן מענה להיקפי אוכלוסייה גדולים ללא תלות בחברות התרופות הרב לאומיות. המפעל יהיה מוקד ידע עם פוטניצאל פיתוח מקצועי ויבטל את התלות שלנו בחברות התרופות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.