“לא עוצרת באדום” – הפועל חיפה היא הלהיט החדש של הליגה הלאומית בכדורסל

(צילום: אלעד נבו,מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)

אחרי פתיחה חלשה בליגה, הקבוצה של אלעד חסין רושמת 5 ניצחונות רצופים בחודש דצמבר, כשהיא מכוונת לצמרת, אך בניגוד לאשתקד, הפועל חיפה רוצה לעשות את זאת הפעם עם פרופיל נמוך.

ניב ברקוביץ’, דומה לאבא מיקי? (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)

הפועל חיפה נמצאת במומנטום נהדר ב 3 השבועות האחרונים – האדומים, שפתחו את העונה בצורה חלשה עם 3 הפסדים רצופים, מתחילים להראות סימנים של התחברות וניצחו את 5 המשחקים האחרונים שלהם בליגה כששלושה מהניצחונות הם במשחקי חוץ. בניגוד לעונה הקודמת, בה הקבוצה פתחה את הליגה בסערה ולאחר מכן החל המשבר, שנמשך עד סוף העונה, בה נאלצו האדומים להתמודד בפלייאוף על הירידה וניצלו ברגע האחרון, העונה, הקבוצה לא הגיעה עם ציפיות מיוחדות לעליית ליגה. כמובן, במועדון לא חשבו שיפתחו את העונה בצורה חלשה כל כך, אך במהרה הבינו שהקבוצה צריכה להתחבר כשלמעשה, מהסגל של העונה שעברה, ניתן למצוא רק את השחקנים אופק אביטל ונועם לייש, כשכל השאר שחקני רכש חדשים.

קפטן הקבוצה אופק אביטל, שנמצא בהפועל חיפה כבר עונה רביעית, השחקן הותיק בקבוצה, התראיין לחי פה ודיבר על החיבור שיש בקבוצה וההבדל מעונות קודמות:

אנחנו במומנטום נהדר, מרגישים טוב ומאוד מחוברים, אני חושב שהשנה השוני הגדול בקבוצה הוא עצם זה שאין אגו. השחקנים אוהבים אחד את השני ורוצים תמיד שהשני יצליח ויקלע. פתחנו את העונה רע, אך לא היה לי ספק שנתאזן ונהפוך לקבוצת צמרת. אנחנו מקבלים שקט ותנאים מדהימים מההנהלה, הצוות המקצועי (אלעד ואילן) שעובדים קשה ועוזרים לנו המון, מכוונים אותנו אבל בסופו של דבר, נותנים את החופש כשצריך. אנחנו מסתכלים למעלה אבל פשוט ובצניעות. אנו עובדים קשה מאוד ואני מאמין שהתוצאות ימשיכו להגיע ולדבר בעד עצמן.
אופק אביטל, הקפטן והשחקן הותיק בקבוצה (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)

הפועל חיפה מדורגת במקום השלישי בליגה הלאומית בכדורסל

החמישייה הפותחת של הקבוצה מורכבת מניב ברקוביץ’ (הבן של מיקי), עומר טל, ראקים בוקלס, איגור נסטרנקו והקלע הבולט של הקבוצה ג’ייסון סיגרס. גם בספסל ישנן דמויות בולטות כמו אופק אביטל, ג׳ורדן לואיס ונועם לייש. הפועל מדורגת במקום השלישי בליגה עם 16 נקודות, במרחק 2 נקודות בלבד מהמובילה בני הרצליה ומעפולה שנמצאת במקום השני, אותה ניצחו האדומים בביתה במשחק האחרון,

ג'ייסון סיגרס, הקלע המוביל העונה  (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)
ג’ייסון סיגרס, הקלע המוביל העונה (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)

אכזבה ממספר מועט של אוהדים

הפועל חיפה יכולה להתגאות העונה באחוזי העונשין המעולים שלה שנחשבים הגבוהים בליגה. גם התוצאות במשחקים של הפועל עד כה העונה צמודות והמשחקים תמיד מוכרעים סמוך לסוף המשחק. בקבוצה, שמארחת את משחקיה בהיכל הספורט ברוממה, מאוכזבים מכמות האוהדים שמגיעה למשחקי הבית (כ-400 בלבד), לעומת העונות הקודמות (בין 600 ל-800) ורוצים לראות יותר אדומים שמגיעים לעודד את הקבוצה בהיכל הגדול. ובכל זאת, הפועל היא הקבוצה שמביאה הכי הרבה אוהדים בממוצע למשחק בליגה.

איגור נסטרנקו בדרך לסל ( (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)
עומר טל  (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)
עומר טל (צילום: אלעד נבו, מועדון כדורסל הפועל חיפה, העמוד הרשמי)

אדי מינץ, אחראי קשרי האוהדים בקבוצה, אוהד ודמות ידועה בקבוצה האדומה כבר שנים, התראיין לחי פה ודיבר על המומנטום בו הקבוצה נמצאת:

אני שמח מאוד על המומנטום שאנו בעיצומו, אבל ננסה להישאר צנועים ונמשיך לעבוד קשה. הליגה עוד ארוכה ובסופו של דבר, הכל מוכרע בפליי אוף במהלך חודש מאי, לשם צריך לכוון ושם אנו צריכים להיות בכושר הכי טוב שלנו. נשמח מאוד באם האוהדים יתנו אמון ויגיעו לצפות במשחקים שלנו.
אדי מינץ (צילום: הראל שוורצברג)
אדי מינץ (צילום: הראל שוורצברג)

ביום שלישי הקרוב במשחק שיסגור את השנה האזרחית (31/12/2019), תארח הפועל חיפה בהיכל הספורט ברוממה, את רמת השרון שנמצאת במקום האחרון ותקווה להמשיך במומנטום בו היא נמצאת וכשהמטרה היא כמובן להגיע במאי לפלייאוף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.