“שערוריית הקברים” מסתעפת לבית העלמין כפר סמיר בחיפה

לאחר שבשבוע שעבר נחשפה פרשיית הקבורה הבלתי חוקית בבית העלמין תל רגב בצפון, תביעה חדשה הוגשה ע”י רשות מקרקעי ישראל נגד שמואל אבו חצירא, עובד חברת קדישא בחיפה. והפעם בבית העלמין כפר סמיר, בו לפי החשד קבר אבו חצירא בניגוד לחוק לפחות 6 נפטרים, ככל הנראה של מנוחים תושבי חוץ שמשפחותיהן רכשו בתמימות חלקות מאבו חצירא, באמונה כי מדובר בקבורה חוקית ומוסדרת.

בית_העלמין_כפר_סמיר_1.JPG

בית העלמין כפר סמיר. צילום: סמר עודה
מהחקירה שנוהלה ע”י מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, והמתוארים בתביעה שהוגשה נגד אבו חצירא בבית משפט השלום בחיפה. פלש אבו חצירא, לשטח של כ- 500 מ”ר בשולי בית הקברות כפר סמיר, השתלט על שטח אדמות מדינה המיועדות לשמש כדרך מעבר לנוחיות באי בית הקברות, הכשיר אותו לקבורה ושיווק בו חלקות קבורה באופן פיראטי.

בית משפט, הורה על צו מניעה זמני, עד לסיום הדיון בתביעה, האוסר על אבו חצירא לבצע כל פעולה בשטח אליו פלש תוך כדי ביצוע עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור,המהווה עבירה פלילית.

כזכור, בפרשיית הקבורה הבלתי חוקית שנחשפה בשבוע שעבר בבית העלמין תל רגב בצפון, ובגינה הוגשה תלונה במשטרה ותביעה בבית המשפט. אבו חצירא חשוד כי השתלט על שטח של כ-1500 מ”ר בבעלות המדינה, בו בוצעה קבורה אחת. לפי החשדות הנחקרים אבו חצירא החל לשווק באופן פרטי חלקות קבורה בקרקע שכלל איננה שייכת לו, תוך כדי הטעייה לכאורה של הציבור, כאשר הוא גורף את הרווחים לכיסו.אבו חצירא הכשיר את הקרקע לקבורה ויצק בשטח תבניות קבורה מבטון, ואף הספיק לקבור בשטח בקבורה בלתי חוקית, כאשר הוא מוכר חלקות קבורה למשפחות במטרה לגרוף ממון לכיסיו על חשבון הקרקע הציבורית.

כפר_סמיר_2.jpg

הקברים הבלתי חוקיים בכפר סמיר.
מפקחי רשות מקרקעי ישראל נערכים לתפוס את הקרקע עליה השתלט אבו חצירא בבית העלמין כפר סמיר לאחר הכרעת בית המשפט. לפי התכנון, הקברים בהן נקברו המתים לא יפונו בשלב זה, מטעמי כבוד המת.

סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, שי קרפ: “אנחנו עוסקים בחקירת מעלליו של אבוחצירא כבר זמן מה, ומעת לעת מתגלה מידע שמקדם את החקירה אל נקודת שפל חדשה. לכאורה התנהל כאן עסק פלילי של מכירת חלקות קבורה בהונאה ופלישה לאדמות מדינה בהיקף רחב. אנו קוראים לציבור לבדוק היטב לפני רכישת חלקת קבורה ולברר את הבעלות וייעוד הקרקע במועצות הדתיות בטרם רכישה. לצערנו נראה כי עד מיצוי החקירה נגד אבוחצירא יישפכו עוד הרבה מאוד דמעות של משפחות אבלות שבוצע נגדן מעשה נבלה”.

מהמשטרה נמסר בתגובה: “תיק התלונה נמצא בחקירה ראשונית במחלק הונאה חוף”.

מחברת קדישא לא נמסרה תגובה.

בא כוחו של אבו חצירא, עו”ד אבי גולדהמר סירב להגיב.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו