לאה אביר נבחרה לתפקיד אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות | מוזיאוני חיפה

לאה אביר נבחרה פה אחד ע”י ועדת מכרזים של המוזיאון, מינויה אושר ע”י מועצת המנהלים של מוזיאוני חיפה.

מוזיאון חיפה לאמנות מציג את מיטב יצירותיהם של אמנים מהארץ ומהעולם בגישות אוצרות ופרשנויות עכשוויות. הוא מתחייב ומאמין בכוחה של עבודת האמנות לעורר מחשבה, שינוי, עמדה ורגש, ומספק לקהל המבקרים רגעים גדולים של אמנות פורצת דרך.

לאה אביר
לאה אביר

חזונה של לאה אביר הוא שמוזיאון חיפה לאמנות יקדיש עצמו לפעולות ממושכות כמוסד מציג וחוקר, ויקדם ויתמוך בעבודות אמנות ותערוכות שבבסיסן תהליך ארוך טווח של מחשבה ופעולה. המוזיאון יפעל לתצוגה פעילה ומשתנה של אוסף האמנות שברשותו, כמו גם לביסוסו ולפיתוחו של אוסף ייחודי של אמנות עכשווית ישראלית. תכניות המוזיאון ייבנו באופן אינטגרלי מתוך שיחות ומפגשים עם פעילי אמנות, תרבות, חברה ועירוניות ומתוך תפיסה של המוסד כמעורב, פעיל ויוזם בסצנה המקומית והאזורית.

נסים טל מנכ”ל מוזיאוני חיפה מסר כי “אני מאמין כי לאה אביר תכניס רוח צעירה ורעננה במוזיאון ותפעל לחיבור המוזיאון לסביבתו, לקהילה החיפאית והיא תמשיך את דרכן של האוצרות שקדמו לה לחיזוק מעמדו של המוזיאון בסצנת האמנות הישראלית.

לאה אביר היא אוצרת וכותבת בתחום האמנות העכשווית. במהלך השנתיים האחרונות שמשה אוצרת עצמאית ויועצת אמנותית לסדנאות האמנים בירושלים. בשנת 2011 היא נבחרה לזוכה הראשונה של מלגת “ארטיס” לאוצרים מישראל, ועבדה בצוות האוצרות של ארגון האמנות הציבורית Creative Time בניו יורק על תערוכה רחבת היקף שהציגה עשרים שנה של אמנות מעורבת חברתית מרחבי העולם. בין השנים 2007 ו – 2010 שימשה אביר אוצרת משנה ומנהלת תחום התוכן במוזיאוני בת ים. במקביל אצרה תערוכות וארגנה אירועי אמנות שונים במוסדות ציבוריים ופרטיים ברחבי הארץ. אביר היא בוגרת החוג לתולדות האמנות ולימודי אוצרות מתקדמים באוניברסיטת תל אביב, ולמדה לתואר שני באוניברסיטת חיפה. חיבוריה של אביר התפרסמו בקטלוגים ומגזינים שונים בארץ ובעולם והיא מלמדת בשנים האחרונות היסטוריה של אוצרות ותיאוריה של אמנות במוסדות שונים כמו בצלאל והתכנית ללימודי אוצרות של הטכניון בתל אביב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.