“צמה של עוצמה” • ניידת תרומות השיער למען חולות סרטן מגיעה לחיפה • 01/01/20

לגזור ולתרום • תרומה על גלגלים
לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות
לעמותת זכרון מנחם 02-6400800

“צמה של עוצמה

לרגל השנה השביעית של קמפיין “צמה של עוצמה”, לעידוד תרומות שיער, עמותת זכרון מנחם הירושלמית ומותג פנטן משיקות את “ניידת צמה של עוצמה” – ניידת גדולת מימדים אשר תנדוד לאורכה ולרוחבה של ישראל ותאסוף צמות באירועי שיער מצפון ועד דרום דרך ערים, כפרים ויישובים ברחבי הארץ.

ביום רביעי ה01/01/2020 הניידת תחכה לכם בטכניון בחיפה

צמה של עוצמה, הנו שם מבצע ההתרמה השנתי השביעי שייערך בישראל על ידי מותג טיפוח השיער PANTENE ובשיתוף עם עמותת זכרון מנחם הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

בזכות קמפיין “צמה של עוצמה” יכולה עמותת זכרון מנחם להעניק לכל אישה, צעירה וילדה, המתמודדת עם מחלת הסרטן, פאה איכותית וחדשה – בחינם. (עלות של פאה היא אלפי שקלים לפחות) 

גם השנה פועלות השותפות להעלאת המודעות לחשיבות תרומות השיער באורך 30 ס”מ לפחות וקוראות לבנות ובני ישראל, בני כל הגילאים, לתרום משיער ראשם למען פאות הניתנות חינם לחולות סרטן. 

השנה במקום שתגיעו לתרום, אנחנו עושים מאמץ להגיע אליכם!! לצורך כך השיקו עמותת זכרון מנחם ומותג השיער פנטן את “ניידת צמה של עצמה” – הניידת אשר תוביל אירועי איסוף תרומות שיער עבור חולות סרטן ברחבי הארץ ותאפשר הנגשת הפאות לכל הנשים, בכל הגילאים ומכל המגזרים.

במהלך ימי ההתרמה תנדוד הניידת ברחבי הארץ ותקיים, בין היתר, שישה אירועי תרומה מרכזיים ברחבי הארץ: בטכניון בחיפה, כיכר ספרא בירושלים, ליד עץ האשוח המרכזי בנצרת, מרכז תל אביב, בית החולים סורוקה, אוניברסיטת בר אילן וייתכנו מקומות נוספים. בכל אחד מהאירועים האלה תאפשר הניידת לכל תורם ותורמת להיכנס לסלון היופי הנייד ולהסתפר אצל ספרים מקצועיים אשר ידאגו להשאיר את התורמים עם חיוך על השפתיים. כל תורם ישאיר את פרטיו ויקבל מזכרון מנחם תעודת הוקרה רשמית.

לא יכולים להגיע למוקדים המרכזיים? אין בעיה!

1564687/01/20 במהלך השבוע יעמדו לרשות התורמים והתורמות 465 מספרות ברחבי הארץ כולה הפועלים בשיתוף עם עמותת זכרון מנחם ויספרו בחינם!

חיים ארנטל, יו”ר העמותה וזוכה פרס ישראל:

עם ישראל מוכיח עצמו שנה אחר שנה עם עליות מדהימות ומרגשות במספר תרומות השיער המגיעות אלינו עבור חולות סרטן. השנה אני מגשים חלום רחוק ומשיק את ניידת העוצמה, שהיא למעשה מספרה ניידת, אשר תנדוד בישראל עם ספרים מקצועיים ותאפשר לכל אחד ואחת, שמעוניינים לתרום, לעשות זאת בנוחות וגם בסטייל.

המבצע במספרים:

הודות העלאת המודעות של עמותת זכרון מנחם והמותג PANTENE  לנושא, גדלה כמות תרומות השיער פי 6!! 465 מספרות השתתפו במבצע תרומת השיער והמשיכו לאורך כל השנה.

71 מוסדות חינוך (תיכונים/ מכללות ואוניברסיטאיות) קיימו אירועי התרמת שיער בשנה האחרונות; כ-5,200 תרומות שיער נאספו באירועים אלו; 811 בנות מצווה תרמו בשנה האחרונה ו-278 ילדים בני 3 שהסתפרו בפעם הראשונה (חלאקה); 87 היה גילה של התורמת המבוגרת ביותר עד כה.


פאת שיער מורכבת בממוצע מכ-7 תרומות שיער של 30 סנטימטרים לפחות ובעבור פאות שיער ארוכות (המבוקשות בקרב הצעירות) דרושות תרומות באורכים של 40 ואף 50 סנטימטרים. את השיער הבריא ממיינים לפי צבע, סוג שיער ואורך. שימו לב, קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם.

בשנת 2019 נשבר השיא של הקמפיין במספר התרומות שהגיעו לעמותה והשנה אנו מכוונים להגיע למספר רב יותר של תרומות איכותיות למען חולות סרטן בישראל.

בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים אלה היא עם נשירת ואבדן השיער, כבר מהטיפול הכימותרפי הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עוצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של ההתקרחות ואבדן הנשיות.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. יוני אמר/ה

  ניתן למכור שיער באורך 30 סנטימטר במחיר של 2500-3000 שקל לפאניות שעושות פיאות.אפשר להרוויח מזה כסף במיוחד למשפחות נזקקות.ניתן למצוא פאניות כאלה בחיפוש פשוט בגוגל.

 2. רבקה תור אמר/ה

  הי. אני רוצה לתרום באיזה שעות תגיע הניידת לבאר שבע ? ואיפה בדיוק אוכל למצוא אותה ? האם מגיעה לערים נוספות ? במידה ולא אצליח ביום א בעה איזה מספרות בבאר שבע עובדות עם צמה של עוצמה ?

 3. נצחיה לוי אמר/ה

  אני מעוניינת להזמין את הניידת לרחובות במסגרת שבוע המעשים הטובים .
  האם זה אפשרי .
  מול מי לתאם ?

 4. הודיה אמר/ה

  היי אניי רוצה לתרום איפה אפשר למצוא את הניידת היום (5/1/2020) באזור המרכז

 5. מירה הירשפלד אמר/ה

  מעוניינת לתרום הצמות גזורות כבר, האם תגיעו לקריות ?

 6. מיה אמר/ה

  גם אני רוצה לתרום מתי יהיו באזור נתניה

הגיבו כאן לכתבה