נחנך הגשר המחבר בין רציפי קו רכבת העמק ורציפי קו החוף במרכזית המפרץ בחיפה

הגשר המחבר בין רציפי קו רכבת העמק ורציפי קו החוף נחנך הבוקר (חמישי) במרכזית המפרץ בחיפה, במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים, בצלאל סמוטריץ’, מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר ומכובדים נוספים.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ (צילום: רכבת ישראל)

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’:

מרכז התחבורה אותו אנו חונכים היום הוא דוגמה לאיך העתיד התחבורתי צריך להיראות. קישוריות תחבורתית שתקל באופן משמעותי על האזרח ותתמוך בתחבורה ציבורית ידידותית לכל משתמש. פיתוח התחבורה הציבורית זה האופק והעתיד של כולנו לפתרון משבר התחבורה ההולך ומתגבר במדינת ישראל. אני מודה לעובדי הרכבת ולמנכ”ל הרכבת על העבודה הנהדרת, לראש העיר שאני מוצא בה שותפה לדברים חשובים לקידום התחבורה בעיר ובצפון בכלל, ומברך את כולנו שנזכה להשתתף בעוד הרבה טקסי חניכה של פרויקטים לאומיים שיובילו את התחבורה הציבורית קדימה במדינת ישראל.
מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר

מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר:

אני גאה לחנוך עוד נדבך במהפכת התחבורה הציבורית בישראל, בה הרכבת מהווה מרכיב מרכזי. אני מודה לעובדי רכבת ישראל וחברת הביצוע על עבודתם המצוינת, מברך את תושבי חיפה וראש העיר שלהם, וכמובן מודה לידידי שר התחבורה על התגייסותו למען התחבורה המסילתית בישראל וקידומה.

מרכז התחבורה הציבורית מרכזית המפרץ בחיפה, אשר נבנה ומתוחזק על ידי חברת ‘יפה נוף’ הינו מרכז התחבורה הציבורית הגדול בישראל, המשרת את תושבי מטרופולין חיפה וכל איזור הצפון. המרכז כולל עשרות רציפי אוטובוס, מטרונית, שני קווי רכבת מרכזיים ובעתיד אף רכבלית.

תחנת הרכבת במרכז משרתת מידי חודש כ-270 אלף נוסעים בממוצע. הגשר אשר נחנך בטקס הבוקר נבנה על ידי אגף ביצוע ברכבת ישראל, מקצר משמעותית את זמן ההליכה בתחנה ומאפשר מעבר קל ומהיר בין רציפי שני קווי הרכבת העוברים בתחנה, וכן מעבר מרכבת לאמצעי התחבורה הנוספים בתחנה.

מרכזית המפרץ (צילום: רכבת ישראל)

לצד בניית הגשר, שדרגה רכבת ישראל את רציפי התחנה והאריכה אותם בכ-130 מטרים, על מנת להגדיל את קיבולת הנוסעים ברציפי התחנה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. משה אמר/ה

    אמנם מוזכרים הרציפים, אבל מה שלא כתוב במפורש הוא, האם הגשר הוא ממש פנימי, כלומר האם אפשר לעבור בו רק אחרי שהעבירו כרטיס באחד מהמחסומים.