הפגנה בחיפה | דרישה לעצור את ההפעלה המתוכננת של אסדת הגז “לוויתן”

פעילי תנועת “המרד בהכחדה”, תושבי חוף הכרמל ופרדס חנה-כרכור, ימשיכו להפגין היום 16/12/2019 מול המשרד להגנת הסביבה בחיפה בדרישה לעצור את ההפעלה המתוכננת של אסדת הגז “לוויתן”

בהמשך להפגנה שקיימו אתמול, 15/12/2019, פעילי תנועת “המרד בהכחדה”, תושבי חוף הכרמל ופרדס חנה – כרכור מול משרד האנרגיה בירושלים. הפעילים מפגינים היום, שני 16/12/2019, מהשעה 9:00 מול המשרד להגנת הסביבה בחיפה עם מיצג עוצמתי בדרישה לעצור את ההפעלה המתוכננת של אסדת הגז “לוויתן”.

הפעילים אומרים כי השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שכח את תפקידו. במקום להגן על בריאות התושבים ועל הסביבה הוא מגן על חברת נובל אנרג׳י ומעניק לה רישיון חופשי לזהם. בנוסף, בפעילות המשרד להגנת הסביבה בעיות רבות: נתונים חריגים מתחנות הניטור נמחקים; ישנן רק שתי תחנות ניטור יעילות על החוף הפועלות לסירוגין ואין ניטור על צנרת ההולכה שעוברת בקרבת ריכוזי אוכלוסייה; המשרד לא הציג את היתרי פליטה להערות הציבור 45 יום לפני אישורם כנדרש.

בנוסף, נקבע שבמקום שתהיה אכיפה הוגנת וניטרליות, בעלי העניין – נובל אנרג׳י – ינטרו את עצמם. זאת, בזמן שנובל אנרג׳י, בתפעול אסדת תמר, שחררה לאוויר פי 30 יותר מזהמים ממה שהתחייבה וכל זאת ללא שום קנס כספי. 

מפגינים נגד הפעלת אסדת לוויתן (צילום: ליאור קליין)
מפגינים נגד הפעלת אסדת לוויתן (צילום: ליאור קליין)
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו