תושבי קריית חיים התקבצו לחתימות על עצמאות • עליזה ברקן

ההחתמות על ניתוק מחיפה (צילום: עליזה ברקן)

בוקר יום שישי 06/12/2019, היה יום חג בקריית חיים. נורתה הירייה הראשונה לניתוק קריי חיים מהעיר חיפה והחתמות התושבים החלו בקול תרועה וצהלה. הייתה התרגשות רבה בקרב תושבי הקירייה, אנשים סחפו אחד את השני לתוך המהלך.מאיר אנה ואביתר, תושבי קריית חיים (צילום: עליזה ברקן)
מאיר אנה ואביתר, תושבי קריית חיים (צילום: עליזה ברקן)

כל מי שעבר באזור נעצר, קיבל הסבר ומיד חתם. על פי התחושה בשטח, יש הסכמה כללית בקרב תושבי קריית חיים ויש החלטה עקרונית שעלינו להיפרד מחיפה. עלינו לנהל את חיינו בעצמנו עם נציגים מטעמנו שמטרתם היא מטרתנו – טובת התושבים והקריה.

ראיון עם מאיר ומשפחתו, תושבי קריית חיים:

בתוך 3 שעות נאספו 190 חתימות, שזה אומנם רק 1% מהמטרה, אבל סגרנו אחוז אחד שהוא הסנונית הראשונה המלמדת על הבאות. מסתבר שכבר במאה הקודמת, עוד בשנת 1949 כשסיכמו על צירוף קריית חיים לחיפה, היו נציגים שחששו שהקריה תקופח על ידי עיריית חיפה. במשך השנים חזרו שוב על עניין הקיפוח מצד חיפה וכיום לא השתנה דבר. לכן, זה ברור ומובן שהניתוק הוא הכרחי ליצירת רמת חיים טובה יותר בקריית חיים.

זיו פישמן, ממובילי המהלך (צילום: עצמי)
זיו פישמן, ממובילי המהלך (צילום: עצמי)

זיו פישמן, ממובילי מהלך ניתוק קריית חיים מחיפה, מסר לחי פה:

היום החלו החתמות תושבים בקריית חיים. ההתלהבות ונהירת התושבים הייתה לא פחות ממדהימה !!! יותר ויותר תושבים מבינים שרק אנחנו תושבים למען תושבים נעשה יחד בכוחות מאוחדים ומגובשים את השינוי המיוחל…. תגובותיהם של התושבים היו ממש חד משמעיים… נמאס לנו להיות שבויים בידי עיריית חיפה. משלמים ארנונה גבוהה ללא שום תמורה בעד האגרה. קריית חיים תמשיך להיות החצר האחורית הרחוקה של חיפה כל עוד נמשיך להיות בגדר שכונה. הגיע הזמן הללויה! המון המון תקווה ואמונה. כן יירבו מפגשים שכאלו וכולנו נתאחד ונתגבש וממשלת ישראל תענה בחיוב למשאלת ליבנו !!! I❤KHS
תור להחתמה (צילום: מיכל מגן)
תור להחתמה (צילום: מיכל מגן)

ראיון עם יעקב חכם, תושב קריית חיים:

לסיכום

מובילי המהלך וכן התושבים שלקחו חלק ביום הראשון, מרוצים מההתחלה המבשרת טובות. חתמו צעירים, צעירים מאוד, מבוגרים, כולם בנחישות ובתקווה. ההתרגשות הייתה רבה.
פורום הפעילים לניתוק קריית חיים מחיפה קוראים לכל התושבים לעקוב אחרי ההודעות על מיקום ותאריכי ההחתמה הנוספים. מי שרוצה מוזמן להצטרף לקבוצת הווטסאפ של הפעילים: עצמאות לקריית חיים ושמואל.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. פאני כלפון אמר/ה

  ומה עם קרית שמואל?
  חייבים לצרף את ק. חיים ואת ק. שמואל יחד ולהפרידן מעיריית חיפה.
  קריות אלה לא מעניינות ולא עניינו אף פעם את עיריית חיפה ויש להן מקום להיות עצמאיות ורק ייטב להן.

 2. חיים י אמר/ה

  ערב טוב,
  אין למהלך תוחלת.
  כבר בוצעו החתמות ונסיונות היפרדות בעבר.
  חבל על האנרגיה.

  הפתרון היחידי שנכון לעשותו הינו לצרף את כל הקריות לעיר אחת: קרית אתא, ביאליק, חיים, ים, מוצקין, שמואל. ואם שכחתי אחת נוספת, שתסלח לי.
  תקרא: עיר הקריות.
  או: אבחמש או אב חמש. ראשי התיבות של הקריות.
  אם ארבעת ראשי הקריות האחרות יסכימו למהלך, עירית חיפה תחויב להסכים למהלך.
  אחרת, זה כמו שנווה שאנן תבקש להיות עיר. וגרים שם פי שניים תושבים.
  תודה

הגיבו כאן לכתבה