זכיות לחיפאים ב"מירוץ העגור" באגמון החולה

גולדמן מועדון ריצה (צילום: אילן גולדמן)

במירוץ העגור שהתקיים ביום שיש ה 15/11/18 כיכבו רצים חיפאים ממועדון הריצה GOLDMAN מחיפה.

אילן גולדמן מנהל ומאמן הקבוצה: "מתפתחים אצלנו ספורטאים מובילים בגילאים הצעירים, שנשמע עוד עליהם בעתיד"

מירוץ העגור שילוב של ספורט, טבע ותרומה לפרויקט העגורים באחד האזורים היפים בארץ. המקצים במירוץ היו חצי מרתון, 10 ק״מ ו 5 ק״מ סביב אגמון החולה, שמספק מפגש עם נוף מרהיב, ציפורים נודדות ומסלול אידיאלי לריצה. מטרת המירוץ לסייע בגיוס כספים לקיוצו של פרוייקט העגורים שחונים בתקופת הנדידה באגמון החולה והעלאת המודעות לשימור ציפורים נודדות. בכל שנה מועברים עודפי הגבייה מהמרוץ לטובת הפרויקט.

הנציגות החיפאיות שהביאו כבוד לעיר: רונה רוזינסקי בת ה-16, ניצחה את מקצה ה-10 ק"מ (נשים) והצליחה לרדת מתחום ה-40 דק' (39:53 דק'), שיפור של יותר מ-7 דק' לתוצאתה במהדורה הקודמת. רונה היא הספורטאית הרביעית בהיסטוריה של המועדון היורדת מגבול 40 הדקות. גם היא, כמו קודמותיה, עוסקת בטריאתלון. מי שעוד העפילו לדוכן המנצחים היו אילן וישנבצקי וניסרין פרהוד. אילן, שסיים במקום ה-5 כללי (34:18 דק' עם שיפור של 26 ש' מהשנה שעברה), הגיע שני בקטגוריית גילו. כך גם ניסרין שסיימה במיקום גבוה בין הנשים.

אילן גולדמן, מנהל ומאמן הקבוצה בתגובה לחי פה על הזכיות והמירוץ:

תמיד נהדר לראות את הקבוצה שלנו, שמייצגת גם את אגודת מכבי חיפה, נוחלת הצלחות במרוצים הארציים כמו העגור. לאחרונה, אנו זוכים לראות את יכולתיה הנפלאות של רונה רוזינסקי הצעירה. טריאתלטית בת 16 הנמצאת בראשית דרכה במחלקת הטריאתלון של אגודת מכבי חיפה. בכל המרוצים האחרונים בהם התחרתה, ניצחה באופן משכנע וכיום היא כנראה הרצה החזקה בארץ לגילה. מאוד מזכיר את סיפורה של נועה חייט, ז"ל, שגם הייתה אלופת ישראל בריצה בעת היותה טריאתלטית. בנוסף לרונה, מתפתחים אצלנו רצים וטריאתלטים מובילים בגילאים הצעירים, עליהם אני בטוח שנשמע עוד בעתיד. הם עובדים קשה ובשקט וחלקם כבר מתבלטים. הצעירים מסתכלים על ספורטאים מובילים במועדון, כגון אילן וישנבצקי בן ה-24, אשר מתברג במקומות גבוהים במרוצים ומתווה דרך לדור הבא.
מועדון ריצה גולדמן (צילום: אילן גולדמן)
רונה רווזינסקי, מקום ראשון נשים במקצה 10 ק"מ (צילום: אילן גולדמן)
ניסרין פרהוד (משמאל), מקום שני בקטגורית בני גילה (צילום: אילן גולדמן)
אילן וישנבצקי, מקום שני בקטגורית בני גילו (צילום: אילן גולדמן)
מירוץ העגור (צילום: אילן גולדמן)

לא ניתן להגיב