איתי פז נפטר בגיל 56 – המחנך ומייסד בית הספר האנתרופוסופי בבת גלים – חיפה

איתי פז ז"ל

המחנך איתי פז. איתי, בן 56, נפטר בעקבות התקף לב. הוא השאיר אחריו את זוגתו, גילי, וילדיו, עמנואל ודינור.
איתי פז הקים את בית הספר האנתרופוסופי בבת גלים, בספטמבר 2016 וכיהן כמנהלו. דרכו בבית הספר הייתה רצופה מחלוקות עם עיריית חיפה והוא התפטר וחזר בו מהתפטרותו בשנת 2017. משיחות עם הורים לתלמידים בבית הספר השבוע עלה כי הורים סברו שאישיותו המיוחד של פז היא שסחפה אחריה תלמידים והורים הביאה את בית הספר האנתרופוסופי למקום בו מבקשים מכל רחבי העיר להגיע אליו. ההורים טענו כי אם העירייה תאפשר לפז להתפטר, לא יהיה מנהל אחר שיוכל לשחזר את ההצלחה.

איתי פז, תושב הרדוף, היה איש חינוך המעורב במספר גדול של יוזמות חינוכיות ברחבי הארץ. תחילת דרכו הייתה בהרדוף, שם חינך בבית הספר התיכון ולאחר מכן הקים את "המסלול", תכנית לימודים אלטרנטיבית בתוך התיכון האלטרנטיבי ממילא. משם המשיך לטבעון, והיה מעורב בהקמת תיכון שקד ויזם את הקמת הקומונה החינוכית "בית מעגל". משם המשיך לפרדס חנה (בי"ס רימון), חיפה (ייסד את בית ספר עליה), רמת השרון (אורים), ובי"ס תמר בהוד השרון. בחודשים האחרונים יזם את הקמתו של מסלול לימודים חדש במכללת בית ברל, המשלב הוראת אמנות ואנתרופוסופיה.

לפני עבודתו החינוכית עסק איתי באימון כדורסל, וגם שם היה נחשב מאמן חדשני ופורץ דרך. עיקר עבודתו הייתה עם בני נוער. תפקידו האחרון בעולם הכדורסל היה בשנת 2011, כמאמן בקבוצת הפועל יקנעם-מגידו, שבאותן שנים שימשה כקבוצת הפיתוח של מכבי תל-אביב.

הלוויתו וטקס הפרידה יתקיימו ביום ראשון, 10/11/19, בשעה 14:30 בהרדוף.
יהי זכרו ברוך

איתי פז ז"ל
איתי פז ז"ל
12 תגובות
 1. מנשה אמר/ה

  אדם יקר. היה שותף למהלך היסטורי אסטרטגי בהקמת בית הספר האנטרופוסופי בבת גלים. יהי זכרו ברוך.

 2. שירה חיט אמר/ה

  אדם צנוע דיבר עם כולם נתן מענה להורים למרות הכל היה מחנך לילדינו שאהבנו מאוד והערכנו את השקעתו לא נשכח

 3. אב אמר/ה

  איתי היה המחנך של ביתי בתיכון בהרדוף לפני כמעט 20 שנה. איתי הוביל את הכיתה ואת ביתי להכיר בחשיבות האדם והחברות על פני הציונים ושינון החומר. הצטרפתי לכיתה לטיול שאיתי ארגן בחול והיכרתי אדם צנוע וחכם היודע להתחבר לנפש התלמידים. אחרי התיכון איתי עוד שמר איתנו על קשר ושמעתי על פועליו. חבל שעזב אותנו יש עוד ילדים רבים שיכלו להנות מאישיותו.

 4. יוסי שטרית אמר/ה

  איזו אבידה. איש חינוך בכל רמח אבריו. כמה עצוב

 5. שמיל אמר/ה

  לא הכרתי אותו אבל הוא איש חינוך מהמעלה הבכירה ביותר שחשב אחרת אבידה ענקית למערכת החינוך ולעיר חיפה יהי זכרו ברוך ושימשיכו את דרכו החינוכית לעד

 6. חגית אמר/ה

  היה מנהל מצוין ואהוב בבית ספר תמר. קשוב לילדים ולהורים. איש חינוך שמעולם לא נתקלתי באחד כמוהו במערכת החינוך. הלואי והיו עוד כמוהו. אובדן עצום של איש יקר מפז. מערכת החינוך שלנו לא יודעת להכיל חינוך אמיתי. צריך לנער את מערכת החינוך בישראל

 7. חגית אמר/ה

  איש מדהים. מנהל ומחנך מצויין בבית ספר תמר. עבד המון שעות ביום והכל בכדי שכולם יקבלו את המענה הילדים המורים וההורים. חינך את הילדים דרך הטוב שבהם, ראה את החוזקות שבהם ויצר לילדים מקום בו יוכלו הכוחות שלהם לצמוח. פורץ דרך.מערכת החינוך המיושנת בישראל לא ידעה איך להכיל אותו. איש של מצויינות ואנושיות. אובדן עצום לדור שלם של ילדים.

 8. אבא אמר/ה

  איש מדהים. מנהל ומחנך מצויין בבית ספר תמר. עבד המון שעות ביום והכל בכדי שכולם יקבלו את המענה הילדים המורים וההורים. חינך את הילדים דרך הטוב שבהם, ראה את החוזקות שבהם ויצר לילדים מקום בו יוכלו הכוחות שלהם לצמוח. פורץ דרך.מערכת החינוך המיושנת בישראל לא ידעה איך להכיל אותו. איש של מצויינות ואנושיות. אובדן עצום לדור שלם של ילדים.

 9. חגית אמר/ה

  מנהל ומחנך מעולה, אין דברים כאלו במערכת החינוך בישראל.
  אדם פורץ דרך משכמו ומעלה. תמיד נתן מענה לילדים, למורים ולהורים.
  אובדן גדול לדור שלם של ילדים.
  מערכת החנוך המיושנת צריכה לעשות ניעור רציני ולצאת מהקבעון שלה.

 10. נחדה אמר/ה

  סבא שלי היה בן אדם מדהים.

  1. חגית אמר/ה

   נכון.

 11. שירה חיט אמר/ה

  אדם נדיר במיוחד מחנך מדהים
  אוזן קשבת בכל זמן תמיד תהיה בליבנו

לא ניתן להגיב