חדר ההלם במיון רמב”ם ייקרא על שמו של הרב יחיאל אקשטיין ז”ל

טקס מרגש נערך השבוע בקריה הרפואית רמב”ם, עם בתו של הרב אקשטיין ז”ל, מייסד הקרן לידידות שתמכה לאורך שנים בפרויקטים רבים ומשמעותיים בבית החולים, בניהם, הקמת מרכז פיקוד לעת חירום בבית החולים התת קרקעי.

חדר ההלם של רמב”ם, הנחשב לחדר ההלם העמוס והעסוק בישראל, נקרא על שם האיש שהיה ידיד אמת של בית החולים ונפטר במפתיע בפברואר השנה. בטקס חגיגי ומכובד, השתתפו עשרות בני משפחה, חברים ואנשי הנהלת רמב”ם.

הרב אקשטיין ז”ל, ייסד את קרן הידידות ששמה לה למטרה לקדם ידידות הבנה ושיתוף פעולה בין יהודים לבין נוצרים אוונגליסטים שאוחזים באהדה לציונות ותמיכה במדינת ישראל.

בין המשתתפים בטקס נכחו: יעל, בתו של הרב אקשטיין, שממשיכה את דרכו וכיום נשיאה ומנכ”לית של הקרן לידידות. ג’ואל, אלמנתו של הרב, השייח מואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, האלוף יורם (יה-יה) יאיר ,יו”ר קרן ליב”י, נאווה ברק, נשיאת עמותת “עלם”, מנהל רמב”ם ד”ר מיקי הלברטל, פרופ’ רפי ביאר, נשיא ארגוני הידידים הבינלאומיים של רמב”ם, ד”ר אסתי גולן, מחלקת קשרי חוץ ופיתוח אסטרטגי ורבים נוספים.

חדר ההלם ע”ש הרב יחיאל אקשטיין ז”ל (צילום: פיוטר פליטר)

ד”ר הלברטל סיפר, שכאשר הרב אקשטיין, קיבל בשנת 2012 את “אות עיטור הרמב”ם” מטעם הנהלת בית החולים, הוא היה מופתע מהכבוד. “הרב לא הבין עד כמה משמעותית הייתה העזרה שהושיט למדינת ישראל, בעיני וועדת הפרס ברמב”ם”.

את הנאספים ריגש סיפורו של דן להט, צעיר שנפצע אנושות בתאונת שיט בצפון, היה על סף מוות כמה פעמים וניצל בזכות הטיפול המסור של צוות חדר ההלם והיחידה לטיפול נמרץ של בית החולים.

בברכות שנשלחו בווידאו מאישים שונים סיפרו דמויות כמו יצחק הרצוג, יו”ר הסוכנות, איש העסקים לב לבייב, מנהל רמב”ם הקודם פרופ’ רפי ביאר, ואיש העסקים חיים סבאן, על הרושם העז שהותיר הרב אקשטיין בכל מי שפגש בו בקשר למחויבות שלו לישראל.

יעל אקשטיין, בתו וממשיכת דרכו של הרב, ריגשה את הנוכחים כשסיפרה שמהאזנה למברכים וצפייה בסרטוני הווידאו היא מצד אחד גאה מאוד בעשיה של אביה, אך מצד שני נזכרת מחדש עד כמה היא מתגעגעת אליו.

דבריה של יעל אקשטיין:

אין דבר יותר ממתאים מלקרוא לחדר הלם על שם אבא. אני יודעת שהוא שם בשמים ישגיח מלמעלה על כל מי שנכנס לקבל טיפול מציל חיים וידאג להם.
יעל בתו של הרב יחיאל אקשטיין ז”ל (צילום: פיוטר פליטר)

הקרן לידידות תרמה תחת ניהולו של הרב אקשטיין למעלה משני מיליון דולר לבית החולים. יעל אקשטיין נזכרה שבכל פעם ששאלו את אביה, הרב אקשטיין ז”ל אם אין זה תפקידה הבלעדי של  הממשלה לבנות מחלקות ולדאוג למיגון בתי חולים, היה הרב עונה: “כן, אבל אני לא יכול להמתין מהצד ולתת למטופלים לסבול בגלל שהדבר לא נעשה”.

40,000 אלף איש כל שנה מטופלים במיון, מחלקת רפואה דחופה של רמב”ם בניהולו של ד”ר עזיז דראושה. 800 איש כל שנה המוגדרים פצועים קשה מטופלים בחדר ההלם, בניהולו של ד”ר האני באחוס, מנהל הטראומה והכירורגיה הדחופה.

תגובה
  1. דבורה אמר/ה

    היה אדם גדול מהחיים חבל על דאבדין ולא משתכחין אני מתגעגעת לשמוע את הקול שלו ברדיו לפני החגים הטוב לב שנשפך ממנו ..אין לתאר במילים !!יהי זכרו ברוך ! צדיק!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.