הותר לפרסום: אח ואחות ומספר עורכי דין מהצפון חשודים בהונאה וזיוף מסמכים למכירת קרקעות בשווי מיליוני שקלים

צוות חקירה משותף של משמר הגבול ורשות המיסים הוקם לפני מספר חודשים על מנת לחקור מספר עסקאות נדל”ן שהעלו חשד שהתבצעו בניגוד לחוק ולא על ידי הבעלים החוקיים של הקרקע. החקירה הביאה ביום (שני 28/10/19) למעצרם של שני חשודים מרכזיים, אח ואחות משפרעם, לחיפוש במספר משרדי עורכי דין בצפון הארץ ולחקירתם של מספר עורכי דין.

על פי החשד השניים זיפו מסמכים בכדי לנשל את בעליהם החוקיים של מספר קרקעות חקלאיות בשפרעם ובקרית אתא ובכדי למכור אותן לצד שלישי. בבסיס החשדות מסמכים מזויפים שככל הנראה הגישו השניים בניסיון להוכיח שאת הקרקעות הללו קנה אביהם שנפטר בשנת 1979 והם הועברו לאחות במסגרת הירושה שהותירה אימם לאחר שנפטרה בשנת 2014 תוך מסירת ידיעות כוזבות ביודעין למשרדי מיסוי מקרקעין בנצרת ובחיפה.

השניים שהגישו על פי החשד לרשויות מסמכים מזויפים שככל הנראה העידו שאביהם קנה מספר קרקעות בשפרעם ומספר קרקעות בקרית אתא, הצליחו להעביר את אחת הקרקעות על שמה של החשודה וקרקעות נוספות הצליחו החשודים למכור בתמורה למיליוני שקלים

בחקירה עולה שהחשודים פעלו לאיתור קרקעות שבעליהם החוקיים נפטרו לפני שנים רבות ו/או ירדו מהארץ על מנת להונות את רשויות המדינה.

מעצרם של האחים, תושבי שפרעם בשנות ה- 60 לחייהם הוארך ביום שלישי (29.10.19) עד להיום(ראשון 3.11.19) והבוקר נענה בית משפט השלום בטבריה לבקשת מג”ב והאריך את מעצרם עד יום חמישי 7/11/19.

אחד מקציני מג”ב הממונים על החקירה אמר: “מדובר בחשדות כבדים של הלבנת הון, זיוף מסמכים והונאת רשויות המס ורישום המקרקעין. מטריד לחשוב שעבריינים ועורכי דין יכולים לחבור יחד בכדי לנשל מקרקעות את בעליהם החוקיים בגלל בצע כסף. אנו רק בתחילתה של חקירה משותפת עם רשות המיסים שמתבררת כמסועפת ומורכבת מאוד”.

תגובה
  1. יעקב אמר/ה

    אני לא מתפלא, אני יודע על מספר מקרים בהם גם שופטים העדיפו הגנת עו”ד על נוכלים ומושחתים ואף פורעי חוק על פני תובעים ישרים והגונים שהציגו ראיות ואסמכתאות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.