החותרות לחיים • הגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד

"שלוביאות" (צילום: ישראל סולדוכה)

אירוע להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד התקיים ביום חמישי האחרון (24/10/2019) באשכול הפייס בקריית ביאליק. כל הכנסותיו לטובת קבוצת חתירה בסירות דרגון "שלוביאות"- קבוצת נשים המחלימות מסרטן שד וחותרות לחיים תרתי משמע!

ה"שלוביאות" (צילום: ישראל סולודוכה)

מנהלת הקבוצה חנה כץ, מציינת שבקבוצה יש נשים שלא יצאו מהבית ומחכות לאימון בקוצר רוח, אותן נשים היו היו בדיכאון וחזרו לחיים. עוד מציינת חנה, כי מוכח שחתירה מצוינת לנשים מחלימות מסרטן שד. רופאים ופיזיותרפיסטים ממליצים.

(צילום: ישראל סולודוכה)

מטרות האירוע וקבוצת החתירה של ה"שלוביאות", היא לגייס עוד נשים מחלימות מסרטן שד ולהוכיח כי יש חיים גם אחרי מחלה קשה. הערב היה גדוש ומרגש. בתכנית הופיע נבו אבוטבול, אמן חושים מוכשר בן 15 שזכה בתכנית הריאליטי Go Talent לפני כשנה, קובי קוריאט הסטנדאפיסט והליצן הרפואי נתן במופע סטנדאפ שהפיל את הקהל. לסיום, איריס מתוק, אחת המנהלות של קבוצת השלוביאות סיפרה את סיפורה האישי – סיפור התמודדות עם מחלת הסרטן שנקרא "יוצאת אל האור".

איריס מתוק, מציגה את סיפורה האישי "יוצאת אל האור" (צילום: ישראל סולודוכה)
איריס מתוק, מציגה את סיפורה האישי "יוצאת אל האור" (צילום: ישראל סולודוכה)

קבוצת השלוביאות מונה כיום כ-20 נשים המתאמנות מדי שבוע במועדון החתירה אריות חיפה בהנהלתו של עמי כהן יו"ר העמותה. חנה כץ, המנהלת השנייה של ה"שלוביאות" ואחת החותרות מספרת על הקבוצה והאירוע שהיה:

השתתפנו כבר בשתי תחרויות שהתקיימו בארץ, אחת בכנרת והשנייה בעכו.
לפני מספר ימים חזרנו מתחרות בקפריסין שם הייתה תחרות בין קבוצות שונות מקפריסין, יוון, בריטניה ו-4 קבוצות מישראל.הייתה לנו חוויה מאוד מרגשת ומעצימה! אני רוצה להודות לענת וורמברנד, יו"ר מועצת נשים בעירית קרית ביאליק על הסיוע בהקמת הערב, לטובה ספורטס, על הדוכנים של לביאות בעסקים ולצלם המוכשר של הארוע ישראל סולודוכה. האחווה והאהבה של כולנו זה דבר מדהים. נהפכנו למשפחה של לוחמות אמיתיות, לביאות גדולות מהחיים. גאווה להוביל שתי קבוצות נשים יחד עם שותפתי איריס . אנו ב"שלוביאות", קוראות לנשים חולות ומחלימות מסרטן שד ,להצטרף אלינו לחתירה לחיים!
ה"שלוביאות" (צילום:ישראל סולודוכה)
איריס מתוק, מציגה את סיפורה האישי "יוצאת אל האור" (צילום: ישראל סולודוכה)

לא ניתן להגיב