משט "שלובות ברוח" לציון העלאת המודעות למחלת הסרטן

משט "שלובות" 2019 _צילום: ורד בר)

ביום שישי האחרון (02.08.19), התקיים במפרץ חיפה משט "שלובות ברוח 2019", שעניינו, העלאת המודעות למחלת הסרטן ולסכנה מקרינת השמש, אך גם – לניצחון הרוח. "שלובות" הינה התארגנות כלל ארצית של נשים מופלאות, אשר החלימו, מחלימות או מצויות בשלבים שונים של התמודדות עם מחלת הסרטן. השלובות מקיימות פעילויות מתחומים שונים, במטרה להעשיר, להפרות ולהעצים, כשהמוטו המוביל אותן הוא לחזור לחיים ולבחור כל יום מחדש – לנצח. את הקבוצה הקימו בקריית ביאליק איריס לוי מתוק, שמחלימה מסרטן השד וחנה כץ.

איריס לוי מתוק וחנה כץ, משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)
איריס לוי מתוק וחנה כץ, משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)

חנה כץ, מספרת על הסניף של "שלובות" שהוקם בקריות רק לא מזמן:

בנובמבר 2018, איריס מתוק שותפתי לרעיון ואנכי, התחלנו לגייס בנות, בתחילת הדרך הגיעו 15 עד 20 בנות לכל מפגש. כיום הקבוצה מונה כ-70 נשים חולות או מחלימות מכל סוגי הסרטן. אנחנו נפגשות מדי שבוע בבית ספר אורט ביאליק שפתח לנו מקום ובית חם לפעילות שלנו, מדי שבוע מגיעות לפעילות בין 30-40 נשים, לחוות פעילות של כיף, לסדנאות והרצאות בנושאים שונים ומגוונים, מפגש חברתי מחבק ומעצים.
משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)

בחודשים האחרונים, אומץ סניף שלובות בקריות, המנוהל על ידי חנה ואיריס, על ידי מועדון ספורט ימי אריות חיפה, המפעיל קבוצות חתירה בסירות דרקון וביחד הוקמה קבוצת "השלוביאות" (הלביאות השלובות), המשלבת פעילות חברתית, עם אימוני חתירה, בסירות
הססגוניות ושיפור הכושר הגופני. במסגרת זו, נולד הרעיון של קיום משט יאכטות ססגוני, כפעילות חברתית מעשירה לבנות שלובות,יחד, כאמור, עם העלאת המודעות לסרטן, תוך העברת המסר – "בוחרים לחיות, בוחרים לנצח".

משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)
משט "שלובות" 2019 _צילום: ורד בר)

הקהילה הנפלאה של שייטי כרמל נרתמה מיד לרעיון ובתוך שעות מן הפנייה, התגייסו 16 יאכטות למשט, אשר יצא לדרך ביום קיץ נפלא, בהשתתפות כ- 60 נשות שלובות בקריות, אליהן הצטרפו רבים מחברי מועדון אריות חיפה. למשט עצמו, הגיעו 80 נשים מסניף קריות ומסניף בנימינה שעלו על 17 יכטות שארחו אותן עם המון שמחה אהבה והתרגשות, המשט החל ממעגן הקישון לאורך חופי הקריות ועד עכו, במזג אוויר נפלא עם המון אנרגיות טובות.

משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)
חנה-כץ, משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)
חנה-כץ, משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)

חנה כץ מספרת לחי פה:

לפני כחודשיים איריס מתוק, הגתה רעיון לעשות משט להגברת המודעות למחלת הסרטן,משט ראשון מסוגו בחיפה. לשם כך התגייסו חברינו היקרים מספורט ימי אריות חיפה, עמי כהן כהן וליאב מנחם שהרימו את הכפפה ונתנו יד וגייסו לטובת הענין יאכטות של שייטי כרמל. לאור הצלחת המשט אנו מקוות להפוך את העניין למסורת שתמשיך ותתקיים גם בשנה הבאה! מעבר לפעילות של שלובות יש לנו קבוצה של נשים מחלימות מסרטן שחותרות בסירות דרגון תחת אריות חיפה שאמצו אותנו ונותנים לנו בית ומאמנים אותנו לקראת תחרות שתתקיים בספטמבר הקרוב בעכו ובאוקטובר הקרוב בלימסול בקפריסין.
משט "שלובות" 2019 (צילום: ורד בר)

נשים המעוניינות להצטרף לשלובות יכולות לפנות:
לחנה כץ בטלפון מס': 054-5316442 או לאיריס מתוק בטלפון מס': 052-7026949.
ניתן גם דרך הפייסבוק Hana soloduha Katz, Iris Levi matok

2 תגובות
  1. נגה אמר/ה

    קבוצה מדהימה, רעיון וביצוע נפלאים. איריס וחנה , יוזמות , מחבקות, מארגנות . אני די חדשה בקבוצה וזכיתי להכיר נשים נפלאות וחמות. זה נותן כוחות. תודה לסקיפרים שהתנדבו ואיפשרו לי לשוט פעם ראשונה בחיי בים. תודה.

  2. הולדר נורית אמר/ה

    שלום רב.כל הכבוד על היוזמה והרוח ספורטיבית.גם אני שיכת למיגזר איך מצטרפים לקבוצת התמיכה באורט ביאליק
    .נורית הולדר.

לא ניתן להגיב