מעצמת גלישה • חיפה והקריות על מפת הגלישה הבין לאומית, לאחר זכיה במדליות באליפות העולם בגלישת SUP

צילום: מעיין רייטנברג

באליפות העולם שנערכה בשבוע שעבר בסין, זכו אופיר רם החיפאי, במקום הראשון והוא אלוף העולם בקטגוריה לגילאי 50+ ואסתי פרוימביץ מקרית ים, שחזרה עם 4 מדליות כשהיא זוכה במקצים השונים (פעמיים במקום השני ופעמיים במקום השלישי). ענף גלישת הSUP צפוי להיכנס לראשונה לאולימפיאדה בקיץ הבא בטוקיו.

בתאריכים 24-27 לאוקטובר, נערכה בעיר צ’ינגדאו שבסין אליפות העולם לגלשני SUP (גלישה עם חתירה). בתחרות הנחשבת ליוקרתית ביותר בענף זה, השתתפו מאות חותרים מכל העולם וביניהם כמה מהחותרים המובלים ביותר בענף זה. את ישראל ייצגו כמה גולשים מחיפה והסביבה.

אופיר רם החיפאי זכה במדליית ארד בקטגוריית ספירנט, במדליית הכסף בקטגוריית טכני ובמדליית הזהב ותואר אלוף העולם בלונג דיסטנס לבני 50+. מתוך 6 מתחרים שייצגו את ישראל, אופיר רם ועוז רוייטנברג, הגיעו מסאפ חיפה שהיא מחלקת הסאפ במועדון סרף קלאב בחוף הים על טיילת דדו.

סאפ חיפה נחשב לאחד ממועדוני הסאפ החזקים בארץ והוא אחראית גם לפרויקט ‘חותר ישראל’, חתירה משותפת של חותרים מכל הארץ שחותרים בשישה מקטעים מראש הנקרה ועד אשקלון. אופיר הוא המנהל והמדריך הראשי בסאפ חיפה, מועדון ובית למעל 150 חותרים וחותרות שיוצאים לחתירות מסודרות במהלך השבוע כל השנה.

אופיר רם, בתגובה לאחר הזכייה:

חוויה עצמתית ומרגשת במיוחד. העלאת דגל ישראל לניגון המנון התקווה, במסגרת אליפות העולם בסאפ הייתה מבחינתי השיא! מדובר באחד האירועים הבינלאומיים הגדולים ביותר שהיו בענף הסאפ רייס בעולם.
אופיר רם על הפודיום (צילום: מעיין רייטנברג, מועדון סאפ חיפה)
אופיר רם והמדליה (צילום: מעיין רייטנברג, מועדון סאפ חיפה)
(צילום: מעיין רייטנברג, מועדון סאפ חיפה)

גם אסתי פרוימביץ (47), אמא לארבעה ילדים מקריית ים, כבשה את אליפות העולם בסאפ וקטפה 4 מדליות. אסתי היא מורה לחינוך גופני בבתי הספר עלומים ואורים והמתאמנת במסגרת מועדון surf cycle בקריית ים. היא חותרת סאפ מקצוענית מזה מספר שנים, משתתפת במרתונים ומחזיקה בתואר אלופת ישראל סאפ רייס 2018.

אסתי שהיא כאמור גם אמא לארבעה ילדים חותרת סאפ מקצוענית מזה מספר שנים היא משתתפת במרתונים ומחזיקה בתואר אלופת ישראל סאפ רייס 2018. בתחרות שהתקיימה בסין, השתתפה אסתי ב4 מקצים. לונג דיסטנס, 12 ק”מ אותו סיימה שלישית, כשהיא חותרת בתנאי רוח קשים. במקצה נוסף למרחק של 2.5 ק”מ, טכניקה, היא הגיעה במקום השני וזכתה במדליית כסף. במקצה הספרינט היא סיימה שלישית ובמקצה נוסף הגיעה במקום השני, סה”כ 2 מדליות ארד ו2 מדליות כסף. מאמניה של אסתי מדגישים את היכולת הגבוהה שלה המאפשרת לה לחתור למרחקים ארוכים והודות לכך קצרה עד כה עשרות מדליות וגביעים בארץ ובעולם.

ראש עיריית קרית ים דוד אבן צור, בתגובה לזכייתה של בת עירו:

באת כבוד גדול לישראל, לספורט בישראל ולקריית ים” ברך אותה ראש העיר והבטיח לארח אותה בלשכתו מיד לכשתשוב לארץ.
אסתי פרוימוביץ (צילום: דוברות קרית ים)
אסתי פרוימוביץ (צילום: דוברות קרית ים)

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. חגי גוטמן אמר/ה

  זה מסביר למה כולם בטלפון

 2. Esti froimovici אמר/ה

  אירוע עוצמתי ברמת חותרים אלופים מכל העולם, ארגון מצוין של התחרויות תוך הקפדה על בטיחות הספורטאים , אירוח מושלם של העיר qingdao מרינה אולימפית שאירחה את אולימפיאדת בייג׳ינ 1992 , טקסים רישמיים במקצוענות וכבוד לזוכים ברמה אולימפית פלוס , בנוכחות vip מטעם icf וענף השייט. חויה של פעם בחיים! חלום! מתכוננת כבר לתחרות הבאה בציפיה לאולימפיאדת טוריו 2020🙏

 3. בן סער אמר/ה

  כל הכבוד אסתי, שאפו על ההישג!

 4. סיגל אמר/ה

  כל הכבוד אופיר על ההישג המדהים!!!
  גאווה חיפאית אתה 🏅

 5. לירן אמר/ה

  חשוב לציין שגם אסתי השתתפה בקטגורית הגיל שלה 40+ ולא בקטגוריה המקצוענית… רק לירן מחלב וסטפני התחרו בקטגוריה המקצוענית

 6. Esti froimovicj אמר/ה

  תודה רבה🙏

הגיבו כאן לכתבה