ספורטן חיפה – אירוע להעלאת מודעות לסרטן השד • ערב מרגש עד דמעות • סיפורים אישיים של אנשים עוצמתית • שרון חזיז, שרית צייג, יפית, לביאות , גמאני ועוד

האורחים שהגיעו לספורטן בערב יום ה', 23/10/19, התקבלו בקבלת פנים מיוחדת שכללה שטיח ורוד וכיבוד עשיר. הערב כלל סיפורים מרגשים של נשים אשר נלחמו וחלקן עודן נלחמות במחלת הסרטן. לצד הסיפורים, התקיימו הופעות שירה ונגינה של שרון חזיז, לירון רמתי ודורון רפאלי, בליווי להקתו. את הערב הנחתה מאיה פישל רוסו. במהלך הערב עלו לבמה מספר דוברים. את דבריהם תוכלו לראות בסרטי הוידאו בהמשך לכתבה זו. חלקם צולמו במהלך קבלת הפנים.
במהלך הערב התקיימה מכירה פומבית של צילומים של דוגמנית העל מוניקה ג’וסף, אותם צילם בהתנדבות צלם האפנה, בן אסיף. ההכנסות הם תרומה לעמותת גמאני.

קובי מיימון – מנכ"ל רשת ספורטן

קובי מיימון, מנכ"ל הספורטן, מסר לחי פה:
אנחנו מקיימים ברשת הספורטן אירועים למען הקהילה במהלך כל השנה, בכל המרכזים בארץ. לא מדובר רק ברשת חדרי כושר. אנחנו רואים במעורבות הזאת שליחות ומקווים שבערב הזה נצליח להעלות מודעות לגילוי מוקדם של מחלת הסרטן. אם נצליח להציל אשה אחת – עשינו את שלנו.

מנהלת ספורטן חיפה, ענבר בן-דור וזאזא כהן

ענבר בן-דור מנהלת ספורטן חיפה, סיפרה לחי פה (מגישה, זאזא כהן):
אני חלק מקבוצת גמאני כבר מספר שנים. חשוב לי להפיץ את הבשורה של הגילוי המוקדם – המציל חיים. אני מקווה שבמעשים שלנו כאן בספורטן נצליח להציל חיים. אני רוצה להודות לקובי מיימון, מנכ"ל רשת הספורטן, על התמיכה שלו בשליחות הזאת.
זאזא כהן הוסיפה: אני נבדקתי היום, בזכותך.

קיריל קארטניק בספורטן חיפה

קיריל קארטניק, יועצו האישי של סגן ראש העיר דוד עציוני, מסר לחי פה:
אנחנו מתייצבים כאן היום כדי לחזק את 24 אלף הנשים הנלחמות בסרטן, מלחמה קשה ונוראית. אני קורא לנשים לבוא ולהיבדק למען גילוי מוקדם המעלה את הסיכוי לריפוי המחלה.

הרב דוב חיון בספורטן חיפה

סגן ראש העיר הרב דב חיון: מחלה שגובה קורבנות רבים, בשנת 2016 כרבע ממקרה המוות בישראל יוחסו למקרה הסרטן. 11,000 איש נוספים מידי שנה מאובחנים בישראל חולים. על אף שהידע על המחלה גדלים כל שנה אין תחליף לאבחון מוקדם, כ 1,000 נשים בישראל נפטרים מסרטן השד בכל שנה.

מירי ארבל מספרת על הלביאות הוורודות

מירי ארבל מסרה לחי פה:
במהלך הניתוח להסרת הגידול, נפגעתי קשות בשרירי החזה. אנחנו, הלביאות הוורודות, חותרות בסירות דראגון תחרותיות ומחזקות בחזרה את השרירים שנפגעו. הקבוצה מונה 100 נשים, מכל רחבי הארץ. אנחנו מתאמנות בכנרת. השנה התחרינו בקפריסין מול נשים בריאות וניצחנו.

הזמרת מירב כהן מספר על מאבקה במחלת הסרטן

מירב כהן מסרה לחי פה:
אני אם חד-הורית לשני ילדים מקסימים. אני עובדת בבית המשפט וגם זמרת ושחקנית. אני נלחמת, לא מאבדת תקווה ואנצח את המחלה. אני קוראת לנשים ללכת ולהיבדק כדי לתפוס את המחלה בשלבים המוקדמים שלה ככל שניתן.
מירב הפתיעה ושרה במהרך הערב. צפו בווידאו.

הזמרת שרון חזיז מספרת על מאבקה בסרטן בספורטן חיפה

שרור חזיז סיפרה לקהל בספורטן:
חליתי בגיל 36. עקב היותי מפורסמת, החלטתי לספר על מחלתי לציבור. כאשר הגעתי לטיפולים בקופת החולים, סיפרו לי הרופאים כי בעקבות הסיפור שלי נשים רבות הגיעו להיבדק. זו השליחות שלי ואני מאמינה שככל שנצליח לשכנע נשים לבוא ולהיבדק, כך נציל חיי אדם.
שרון שרה בערב בספורטן – צפו בווידאו.

שרית צאיג מעמותת גמאני מספרת על מאבקה בסרטן

שרית צאיג סיפרה את סיפורה האישי לקהל:
מה הייתן עושות אם היו מזמינים אתכן לצאת להרפתקה, בה תרגישו רגשות שמעולם לא הרגשתן, לחוות חוויות שמעולם לא חוויתן, תחשבו מחשבות שמעולם לא חשבתן, היעד לא ידוע ותוך כדי מסע תצטרכו לקבל החלטות על המשך הדרך… אנחנו יצאנו למסע כזה.

יפית אלפרסון-אלמליח מעמותת גמאני מספרת על מאבקה בסרטן

יפית אלפרסון אלמליח מעמותת גמאני סיפרה את סיפורה האישי:
כשהגעתי לבית הספר של הילדה הקטנה שלי, הייתי קרחת. החלטתי לבוא עם הקרחת לבית הספר. הילדים שאלו את הילדה שלי למה אמא שלה קרחת. הילדה שלי הסבירה לחברים כי לאמא שלה יש סרטן שד, אבל היא תחלים. לאחר שהשער שלי צמח, חזרתי לבית הספר והראיתי לכולם שיש לי שער. הבטחתי לבת שלי שאני אלחם ואחלים, כדי לתת לבת שלי את המתנה הכי גדולה – אמא בריאה. אף עין בקהל לא נותרה יבשה.

חסויות לאירוע: צילומים: בן אסיף, ארט דירקטור ואיפר: עידו רפאל, דוגמנית: מוניקה ג'וזף לסוכנות יולי, אסיסטנטית איפור: עדן סלמן, צלם הערב: אבנר אדרי, ארט מדיקל סנטר

ארט מדיקל סנטר הקליניקה לאסתטיקה רפואית ממרכז הארץ שליוותה את הפרויקט ונרתמת בימים אלה גם ללוות נשים שעברו את המחלה בשיקום אסתטי ורופאי ואף


מארט מדיקל סנטר נמסר: "אנחנו זכינו להיות חלק מדבר חשוב, ונמשיך להיות עבור אותן נשים בשיקום וגם אחרי, יש לנו היכלות את המכשור ואת הרפואיים המובלים בתחום ואנחנו כאן"

תמונות מאירוע המודעות למען המלחמה בסרטן השד (צילום: ירון כרמי)

לא ניתן להגיב