כעשרת אלפים מבקרים פקדו את הגנים הבהאים ב’לילה בהאי’ ראשון – הערב (חמישי) יתקיים ה’לילה בהאי’ השני

הגנים הבהאים (לילה בהאי)

הבהאים פותחים את הגנים בחיפה לשני לילות – לרגל חגיגות 200 שנה להולדת ‘הבאב’, הנביא המבשר של הדת הבהאית. בלילה הראשון פקדו את הגנים כעשרת אלפי מבקרים והלילה (חמישי) הגנים יהיו פתוחים למבקרים נוספים.

יש לציין כי השנה הבהאים מציינים 200 שנה להולדתו של ‘הבאב’, הנביא המבשר של הדת הבהאית. במהלך הלילות הפתוחים יוארו מקדש הבאב והגנים הסובבים אותו ויהיו פתוחים לקהל מ- 17:00 ועד 21:00.

במהלך שני ה “לילות הבהאים” ניתן יהיה לעלות ולרדת את הטרסות בחציו התחתון של הגן, מהכניסה התחתונה בשד’ בן גוריון עד הכניסה המרכזית בשד’ הציונות ובחזרה. המקדש עם כיפת הזהב יהיה פתוח למבקרים. כמו כן ניתן יהיה להיכנס ולצאת מהכניסה העליונה של הגן ברח’ יפה נוף. מרכז המבקרים והתצוגה שנמצאת בו בשד’ הציונות (מתחת לגשר) יהיה פתוח לציבור ויוקרן בו סרט על הבהאים מידי שעה.

בשנת 1909 הובאו שרידיו של הבאב לקבורה על הר הכרמל, מתחת למקדש עם כיפת הזהב הניצב במרכז הגנים הבהאים בחיפה. המזכיר הכללי של הקהילה הבהאית העולמית וראש העיר חיפה סיכמו כי פתיחת הגנים במשך שני לילות, לציון 200 שנה להולדת ‘הבאב’, תתקיים בזמן פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

הגנים הבהאים (לילה בהאי)
הגנים הבהאים (לילה בהאי) צילום: מרום בן אריה
הגנים הבהאים (לילה בהאי) צילום: מרום בן אריה

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. חגית סילבר אמר/ה

    כל הכבוד לעירייה ולשיתוף פעולה עם הבהיים. פעם ראשונה!

  2. יאנה אמר/ה

    אתמול מאוד נהניינו יחד עם הילד!גם סרט מאוד יפה שמסביר הסטוריה של הבהאי וחיפה עצמה!
    והתמונות יצאות נהדרות בערב!

הגיבו כאן לכתבה