מצלמות אבטחה חדישות הותקנו לאורך טיילות חופי הרחצה בחיפה להעלאת תחושת הביטחון בכל שעות היממה

מצלמות אבטחה בחופי חיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

השבוע הושלמה התקנתן של כ – 50 מצלמות אבטחה חדישות לאורך הטיילות, המשתרעות לאורך חוף דדו דרום, חוף זמיר, חוף הכרמל, חוף בת גלים ועד לחוף נאות שבקריית חיים.

מצלמות אבטחה בחופי חיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

מיקומם של המצלמות נקבע ע”י המשטרה בשיתוף אגף החופים ואגף הביטחון העירוני, בהתבסס על הניסיון שנצבר לאורך השנים, הצבתן מומנה ע”י המשרד לביטחון פנים במסגרת התכנית למניעת אלימות סמים ואלכוהול, במטרה להעלות את תחושת הביטחון בכל שעות היממה.

מצלמות אבטחה בחופי חיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

המצלמות החדישות מעבדות את הנתונים הנקלטים בהם ומתריעות באופן אוטומטי על כל פעילות חריגה. ומדובר במצלמות שלראשונה מאפשרות לצפות גם אחר הנעשה בחלק מהחניונים הפרוסים לאורך החופים.

המצלמות מחוברות לנקודות תצפית, שהוקמו במשרדים המרכזים בחופים, וזאת על מנת לתת למענה מיידי לאירועים המתרחשים בשעות הפעילות בחופים המוכרזים. כמו כן מחוברות המצלמות למוקד המבצעי של עיריית חיפה הפעיל בכל שעות היממה וממנו מוזנקות סיירות הביטחון העירוניות על פי הצורך.

מצלמות אבטחה בחופי הרחצה (צילום: אגף החופים)
מצלמות אבטחה בחופי הרחצה (צילום: אגף החופים)

המצלמות החדשות מצטרפות לעשרות מצלמות אבטחה וביטחון שפועלות כבר ברחבי העיר: בפארקים ובגנים הציבוריים, בעיר התחתית, בשד’ בן גוריון, במרכזים המסחריים ובמקומות הומי קהל נוספים. הצילומים נשמרים במצלמות ומהווים חומר ראייתי, המשמש את המשטרה להגשת כתבי אישום עפ”י הצורך.

יאיר זילברמן, מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה, הודה למשרד לביטחון פנים ולמנהל התכנית למניעת אלימות סמים ואלכוהול על תקצוב המצלמות ומסר כי

העירייה תמשיך לפעול לפיתוח מערכות אבטחה נוספות, על מנת להגביר את תחושת ביטחון התושבים בשגרה ולסייע בניהול העיר בחירום.
יחיאל (חיליק) אמסלם מנהל אגף החופים בחיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים, אמר בשיחה לחי פה:

עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים בחופים, אשר מהווים מוקד משיכה עבור אלפי מבקרים, מהעיר ומחוצה לה וזאת במטרה להגן על הרכוש, לשמור על הסדר ציבורי ולהגביר את תחושת הביטחון בקרב המבקרים. באמצעות המצלמות החדשות יתקבל מידע בזמן אמת שיסייע בשמירה על הסדר הציבורי ובהתמודדות עם תופעות שליליות כדוגמת ונדליזם, פריצה לרכבים וכדומה.


אמסלם, ביקש להודות לאגף הביטחון על הסיוע ולקב״ט החופים מייקל דיבי, על הביצוע המקצועי בשטח.

מצלמות אבטחה בחופי הרחצה (צילום: אגף החופים)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.