חמש שנות מאסר בפועל נגזרו על רואה חשבון מקריית ביאליק

בית המשפט המחוזי בחיפה, גזר על רני גלבוע, בן 51 רואה חשבון מקריית ביאליק חמש שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס בסך 200 אלף ₪ וחילט סך של כ 1.2 מיליון ₪ לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של הלבנת הון, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מס נוספות.

כנגד רו”ח גלבוע, הוגש כתב אישום באמצעות עוה”ד מוחמד מולא, בתום חקירה שנוהלה על ידי פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המיסים ובשיתוף מפלג הונאה חוף במשטרת ישראל.

מכתב אישום שבו  הודה גלבוע, במסגרת הסדר טיעון עולה  כי החל משנת 2009  ועד 2017 ביצע הנאשם פעולות במטרה לקבל כספים במרמה ממס הכנסה עבור חלק מלקוחותיו, תוך ביצוע עבירות נוספות וזאת באמצעות הגדלת סכום ההחזר שקיבלו הלקוחות ממס הכנסה ובכך הגדיל הנאשם את סכום העמלה אותה קיבל כשכר טרחה מהלקוחות בשיעור הנע בין 18%- 30% מסכום החזר המס.

עוד עולה, כי הנאשם נהג לזייף את המסמכים שמסרו לו הלקוחות באופן המזכה אותם בקבלת החזר שלא היו זכאים לו, או בקבלת החזר גבוה יותר מזה שהיו זכאים לו. באמצעות המרמה, קיבלו הלקוחות, בתקופה הרלוונטית, החזרים ממס הכנסה בסך שאינו פוחת מ 6,737,874 ₪ סכום המהווה רכוש אסור כהגדרתו בחוק איסור הלבנת הון.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

שופט בית המשפט אמיר טובי, ציין בגזר הדין: .

במעשיו פגע הנאשם לא רק בקופת המדינה ובאמון שניתן לו על ידי הרשויות מתוף מעמדו כרואה חשבון אלא שהוא גם פגע בלקוחותיו אשר נתנו בו את אמונם ומבטחם, הנאשם זייף מסמכים שהוגשו לרישות המס בשמם של אותם לקוחות, וללא ידיעתם ובכך הפך אותם לשותפים למעשי המרמה, שלא מרצונם ומאחורי גבם

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. גילי אמר/ה

    האם בחילוט אנחנו נקבל חזרה את כספינו ? שילמנו למנוול 4000 שח שכר טרחה …