ביקור השר האמריקאי למודיעין והגנת המולדת של ארה”ב David J Glawe בנמל חיפה

מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן, השר האמריקאי David J. Glawe ויו"ר דירקטוריון נמל חיפה אשל ארמוני (צילום: אריאל ורהפטיג)

השר האמריקאי, David J. Glawe, התארח בסוף השבוע האחרון בנמל חיפה. השר עמד בראש משלחת רמת דרג בת שישה משתתפים שהגיעה לנמל, כולם נציגי הממשל האמריקאי. מנדי זלצמן: “מפגשים כאלה מסייעים להידוק הקשר בין המדינות”.

המשלחת האמריקאית שהגיעה בסופ”ש האחרון לנמל חיפה, הייתה רמת דרג ובת שישה משתתפים, כולם נציגי הממשל האמריקאי. מטרת הביקור בנמל, הייתה להכיר את התהליכים הביטחוניים הנמלים בהיבטים השונים הקשורים לתפעול הנמל. בכלל, זוהי פעילות של תיירים, של נוסעים, ימאים וכן, טיפול בסוגי המטענים השונים המיוצאים ומיובאים דרך נמל חיפה. בנוסף, ביקשה המשלחת להכיר את התהליכים השונים הננקטים בזמן שיגרה ובזמן חירום לשמירה על בטחון תשתיות הנמל.

נושאת המסוקים האמריקאית איו ג'ימה בנמל חיפה בביקור ב 2018 (צילום: נמל חיפה)
נושאת המסוקים האמריקאית איו ג’ימה בנמל חיפה בביקור ב 2018 (צילום: נמל חיפה)

את המשלחת קיבלו מטעם נמל חיפה יו”ר הדירקטוריון אשל ארמוני, מנכ”ל הנמל מנדי זלצמן, מנהל הביטחון ירון קליין ורמ”ד היערכות ויזמות מנדי מוסקוביץ. בביקור עצמו ניתנה סקירה על האיומים הביטחוניים המופנים כלפי הנמל והמענה הנמלי לכל סוג איום בעת הזו וכן סקירה על התנהלות הנמל באירועי ביטחון משמעותיים בעבר. בסיום הדיון יצא תת השר האמריקאי לסיור בשער המטענים החדש והמתקדם של נמל חיפה, הכולל תהליכי תפעול וביטחון אוטומטיים תוך שימוש בשלל טכנולוגיות, מהמתקדמות מסוגן בעולם. יצוין שנמל חיפה משמש בית לספינות הצי האמריקאי, כמו גם לציים נוספים מרחבי העולם.

מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן והשר האמריקאי (צילום: אריאל ורהפטיג)
מנכ”ל נמל חיפה מנדי זלצמן והשר האמריקאי (צילום: אריאל ורהפטיג)

מנדי זלצמן מנכ”ל חברת נמל חיפה:

לשני הצדדים יש הרבה מה ללמוד האחד מהשני, וזה בדיוק מה שנעשה במפגש עם תת השר האמריקאי. הניסיון שצברנו לאורך השנים והיכולות הטכנולוגיות הגבוהות של הנמל, הופכים את נמל חיפה למקור ידע שאין שני לו. אין לי ספק שהמידע שהוצג לחברי המשלחת תרם להם רבות, וברור שמפגשים כאלה מסייעים להידוק הקשר בין המדינות.
דירקטוריון נמל חיפה אשל ארמוני עם השר האמריקאי (צילום: אריאל ורהפטיג)
דירקטוריון נמל חיפה אשל ארמוני עם השר האמריקאי (צילום: אריאל ורהפטיג)

יו”ר דירקטוריון חברת נמל חיפה אשל ארמוני:

שמחנו לארח את נציגי הממשל האמריקאי כחלק משיתוף הפעולה הפורה בין המדינות. כמו שקורה לא אחת, גם השבוע נמל חיפה היה במוקד פעילות בינלאומית שחורגת הרבה מעבר לענייני סחר ימי, עם ביקורים של אוניות תיירים מארה”ב ומאירופה וספינות וצוללות של ציי ברזיל, צרפת ואיטליה. נמשיך לקדם את שיתופי הפעולה הבינלאומיים כחלק ממיצובו של נמל חיפה כאחד הנמלים המובילים בעולם״.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.