הכירו את ה”בולדר”, ענף הספורט החדש שהגיע בסערה לחיפה ייכנס לראשונה לאולימפיאדה

כרמל רז רומאו, סיים במקום ה-27 באליפות העולם שנערכה באיטליה (צילום: מכבי חיפה בולדר)

ספורט הטיפוס שכבש את העולם וייכנס לראשונה כענף אולימפי בטוקיו 2020, מגיע גם לחיפה. עופר בלוטרייך, מדריך בולדר, מספר על הספורט החדש שמאתגר את כל הגילאים.

מאיה דרימר (צילום: מכבי חיפה בולדר)
מאיה דרימר (צילום: מכבי חיפה בולדר)

עד לא מזמן הבולדרינג נחשב לספורט אקסטרימי, בילוי משפחתי, של חברים וכדומה. בתקופה האחרונה אנו עדים ליותר ויותר תחרויות מקומיות ובינלאומיות בספורט שצפוי להיכנס לאולמפיאדה שתערך בקיץ הבא ובו צפויים להיות נציגים ישראלים ואולי גם חיפאים. לאחרונה, נפתחה במכבי חיפה קבוצת בולדרינג, שספורטאיה משתתפים בתחרויות מקומיות ובין לאומיות, אימוני המחלקה מתקיימים ב”בולדר חיפה”, קיר הטיפוס שנמצא ברחוב יוחנן הסנדלר 18 בעיר.

האחראי על על המחלקה ודמות בכירה בעיר בספורט זה הוא עופר בלוטרייך, מטפס צוקים מקצועי ופזיותרפיסט ספורט, עופר מספר שהכל החל דרך תחביב אקסטרימי, כשטיפס על הרים וצוקים בארץ ובעולם וכשראה איך זה צובר תאוצה בחו”ל, החליט שגם לקהל הישראלי מגיע לטעום מספורט מיוחד וקצת שונה אותו יכולים לעשות מגיל ילדות ועד גבורות.

מה זה בעצם בולדרינג?

עופר בלוטרייך:
הבולדרינג הוא ענף טיפוס בו מטפסים על “בולדרים” – סלעים גדולים ללא צורך באמצעי אבטחה כמו חבלים ורתמות. זהו סגנון טיפוס מזוקק בו המטפס משתמש אך ורק בידיו ורגליו ובמקרה של נפילה, נבלם ברכות על מזרן עבה. עיקר הדגש הנו על מורכבות וקושי צעדי הטיפוס, ולא על אורך המסלול. ענף הבולדרינג הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות בארה״ב ובאירופה, בזכות הפשטות הטכנית, האסתטיקה, ההנאה, והיותו כלי רב עוצמה לחיזוק שרירי פלג הגוף העליון. בולדרינג מתאים לכולם ומאפשר חוויה מעצימה ומרגשת עבור נשים, גברים וילדים כאחד. 

מאיה דרימר, העפילה לחצי הגמר בתחרות היבשתית הבינ”ל וסיימה במקום ה-18 הכללי. (צילום: מכבי חיפה בולדר)

לפני מספר שבועות, נערכה אליפות אירופה לנוער בענף הבולדרינג בבריקסן, איטליה. המטפסת החיפאית, מאיה דרימר, קבעה הישג נפלא כאשר העפילה לחצי הגמר בתחרות היבשתית. זו הפעם הראשונה בקריירה של דרימר שהיא קובעת חצי גמר באליפות אירופה. בשלב חצי הגמר, שנערך יום אחד לאחר שלב המוקדמות, סיימה המטפסת הירוקה במקום ה-18 הכללי ולא הצליחה להעפיל לגמר. למרות זאת, מדובר בהישג נפלא למטפסת הצעירה.

אז אם בא לכם להתחרות בספורט חדש ומאתגר, או אפילו סתם לעשות משהו אקסטרימי ביום שבת עם המשפחה או חברים, אתם מוזמנים לבקר ב “בולדר חיפה” ולהתרשם מהספורט האולימפי הבא.

מאיה דרימר (מימין), מקום שלישי באליפות ישראל בטיפוס (בולדר). (צילום: דור רודה, התאחדות הטיפוס הישראלית)
מאיה דרימר (מימין), מקום שלישי באליפות ישראל בטיפוס (בולדר). (צילום: דור רודה, התאחדות הטיפוס הישראלית)
bolder
כרמל רז רומאו, סיים במקום ה-27 באליפות העולם שנערכה באיטליה (צילום: מכבי חיפה בולדר)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.