צלמי ליאו באק מסיירים ומצלמים בעין הוד

רכזת מגמת התקשורת, נעמה כהן אשכנזי, מסבירה על המשימה:
סיור ב"עין הוד" מזמן חוויה מעשירה, מסקרנת ומפעימה בכל פעם מחדש. בדרכנו לסיור תערוכות צילום בחרנו "ללכת לאיבוד" בין סמטאות היישוב המיוחד תוך התבוננות במציאות השונה כל כך מהנוף העירוני אותו מכירים התלמידים, תוך התייחסות למזג האוויר החורפי והאפרפר ותוך חיפוש אחר זווית צילום מיוחדת שתאפשר הצצה ייחודית מנקודת מבט אישית למקום ולזמן הנתונים.

רותם קניאס
רותם_קניאס.JPG

צילום: רותם קניאס
מתוך עשרות תמונות מיוחדות, ליקטנו ובחרנו עבורכם את מיטב הצילומים ואת התייחסות התלמידים לצילומיהם. מתוך התייחסויות אלה ניתן להבין מעט יותר על תהליכי קבלת החלטות של הצלמים הצעירים, ניתן "להיכנס להם לראש" ולעיתים אפילו להבין מה הם בעצם רצו להראות ולומר לנו.

גל בכר
גל_בכר_2.JPG

צילום: גל בכר
דינה גינזבורג:
בחרתי להתייחס לצילום זה מכיוון שהצלחתי לתפוס רגע מקסים שבו רואים שני כלבים מתנשקים. פגשנו את שני הכלבים החמודים בעין הוד, ונוצר רעש גדול סביבם כי הם לא הפסיקו להתרוצץ מסביב לרגלינו ולרוץ אחד אחרי השני. כולם ניסו לצלם אותם או להצטלם איתם, אך אני הצלחתי בשנייה אחת לתפוס את "הרגע המכריע" (כמו הנרי קרטיה-ברסון, כמעט).
זווית הצילום יצאה טובה לדעתי (מכיוון שבאמת רואים את הנשיקה של הכלבים). הצלחתי תוך כדי הצילום המהיר גם להתחשב במיקום שלהם בפריים – מרכז הפריים, שבו רואים במפורש שהם הנושא. אמנם היד שנכנסה לפריים קצת מפריעה, אבל זה משהו שיכול להשתלב יחסית בטבעיות במצב המצולם.
דינה_גינזבורג.JPG
צילום: דינה גינזבורג
נטלי מרקוביץ'
נטלי_מרקוביץ.JPG
נטלי מרקוביץ
עמית פינקמן:
בחרתי בתמונה זו כיוון שהיא מיוחדת והיא לא רגילה, רואים במקום טבעי חפצים שאינם מתאימים לטבע מבחינת מיקום, רואים כלי בית ישנים אשר נמצאים במקום לא ידוע או מתאים בטבע, והם יוצרים אווירה מעניינת ומתח לתמונה ומעין פחד כיוון שהכלים גם ישנים ורואים שלא נגעו בהם זמן רב.
עמית_עין_הוד_3.JPG
עמית פינקמן
שיר לוין
שיר_5.JPG
צילום: שיר לוין
נועה ליפשיץ:
בחרתי בתמונה זו משום שהיא משדרת אווירה קצת קודרת בשונה מזו שראינו בעין הוד, העלים בגווני החום נותנים תחושה שאנחנו נמצאים במקום נטוש ושומם, והארונית הכחולה שנראית כאילו נשרפה מחזקת את התחושה הזו.
השילוב של הצבעים כחול וחום עובד כאן טוב לדעתי, וגם החיתוך של הפריים בעזרת הגדר מוסיף.
נועה_1.JPG
צילום: נועה ליפשיץ
השילוב של הצבעים כחול וחום עובד כאן טוב לדעתי, וגם החיתוך של הפריים בעזרת הגדר מוסיף
עדי זילברשטיין
עדי_זילברשטייו.JPG
צילום: עדי זילברשטיין
דנה גולדשטיין:
בחרתי בתמונה הזאת כי אפשר לראות את האווירה שהייתה באותו יום, את השלווה. אהבתי את השקיפות שיש בכדור הזכוכית הכחול, את השינוי בפוקוס שיש בין מישורי הפריים. הגוונים של הירוק משתלטים על התמונה ואפשר לראות הרבה הבדלים ביניהם. אהבתי שיש הרבה התרחשות בפריים אבל אין נושא מרכזי- זו תמונה שמעבירה תחושה ולא נושא מסוים.
דנה_גולדשטיין.JPG
צילום: דנה גולדשטיין
נוי גרניצקי
נוי4.JPG
צילום: נוי גרניצקי
נועה רבס
באותו הרגע התכוונתי לצלם דבר מה, והרכנתי את ראשי כדי לכוון את המצלמה ופתאום הבחנתי בעלים שעמדתי עליהם באותו הרגע. אני אוהבת את התמונה הזו כי היא מאוד ספונטנית והיא רק מוכיחה כי אם נשים לב למקום בו אנו נמצאים ולא רק לדברים שיש בו, נגלה מחדש כמה הוא יפה.
נועה_רבס.JPG
צילום: נועה רבס
אלכס מוקרואוסוב
אלכס.JPG
צילום: אלכס מוקרואוסוב

לא ניתן להגיב