שני סוכנים ממחוז חוף פעלו כסמויים בתוך המגזר הערבי והביאו למעצרם של 24 חשודים

מבצע משטרתי (צילום: משטרת ישראל)

הותר לפרסום: היחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל ניהלה במהלך השנה האחרונה חקירה סמויה ומורכבת שכללה הפעלה רגישה ומסווגת של שני סוכנים בתוך המגזר הערבי, שאספו ראיות בתוך אותו תא השטח כנגד עשרות יעדים בתחום החזקה וסחר באמצעי לחימה וסמים.

המשטרה הצליחה במהלך החקירה הסמויה לאסוף ראיות שאפשרו ברביעי 04/09/19 את מעצרם של 24 חשודים, תושבי ואדי ערה, כפרי הגליל המערבי ואזור רמלה לוד, בגין עבירות חמורות ומסכנות חיים של סחר במטעני חבלה ולבנות חבלה, כלי נשק וסמים מסוגים שונים בהיקף רחב .

פיצוח סוכן ימ”ר חוף 4/9/19 צילום משטרת ישראל

בנוסף, תפסה המשטרה והחרימה כלי רכב ונדל”ן בשווי של מיליוני ₪, שיועברו לבחינת הליך חילוט.

במשטרה מציינים, כי מדובר בסוכנים שפעלו בקרב החשודים לאורך כשנה, לאחר שהצליחו לחדור אל הישובים הערביים, לרכוש את אמונם ולפעול בסביבתם באין מפריע או חשד ובאופן זה הצליחו לרכוש מהחשודים במספר הזדמנויות שונות כלי נשק מסוגים שונים, מטעני חבלה, סמים בכמויות גדולות, לרבות קוקאין והרואין, תוך איסוף הראיות הנדרשות נגדם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
יס"מ (צילום: משטרת ישראל)
יס”מ (צילום: משטרת ישראל)

עוד מציינים, כי מדובר בהישג חשוב, במסגרתו מורחקים מהחברה גורמים פליליים המסכנים בפעילותם את שלומו ובטחונו של הציבור שומר החוק. מדובר בצמצום משמעותי בנגישות אמצעי הלחימה לידיים פליליות ואחרות ובכך הצלחנו גם לפגוע באופן משמעותי בצינור החמצן הכלכלי של גורמים פליליים, על מנת למנוע את המשך פעילותם הפלילית לצד כליאתם אחר סורג ובריח.

טרם המעצרים, התכנסו בשעות הלילה כוחות משטרה במטה מחוז חוף בחיפה והשתתפו בטקס רשמי במעמד מ”מ מפכ”ל המשטרה, ממ”ז חוף ור’ רח”מ, בו נחשפו לראשונה הסוכנים.

מ”מ מפכ”ל המשטרה,ניצב מוטי כהן:

מדובר בלחימה חכמה בפשיעה, המתוכננת בתעוזה ומיושמת במקצועיות למען בטחון הציבור והגברת כושר ההרתעה.

ממ”ז חוף, ניצב פרץ עמר:

הפעילות של ימ”ר חוף בפרשיה הזו נוגעת ומשפיעה באופן ישיר על תמונת הפשיעה גם במחוזות אחרים, בדגש על תחום האמל”ח והסמים. מדובר בהישג בקנה מידה ארצי למען בטחון הציבור, כאשר אותם מחוללי פשיעה קבלו הלילה מהלומה ניצחת.

ר’ אח”מ, ניצב גדי סיסו בירך את היחידה המרכזית על הפעילות הייחודית וציין כי:

מדובר בפעילות ייחודית ומוצלחת של איסוף ראיות בתוך המגזר, כאשר קבעתם תו תקן גבוה של פעילות איכותית.
מבצע משטרתי (צילום: משטרת ישראל)

ר’ ימ”ר חוף, נצ”מ אלי מגן, סיכם:

המשטרה תמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות, במטרה להילחם בתופעות פשיעה חמורות, על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם מבצעי העבירה. הוכחנו יכולות מקצועיות בתוך המגזר והפעילות הזו תשנה את תמונת הפשיעה לאורך זמן רב.

החשודים הובאו בהתאם לצרכי החקירה, לדיון בבית משפט השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם וצפויים מעצרים נוספים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. תושב חיפה אמר/ה

    כל הכבוד למשטרה!