שבוע לפתיחת שנת הלימודים: צומצמה כיתה בבית ספר אהוד בחיפה • ההורים שוקלים השבתת הלימודים

בית ספר אהוד ע"ש שלמה תל

הורים לתלמידים העולים לכיתה ה’ בבית הספר היסודי אהוד באחוזה, הופתעו אתמול לגלות כי 4 הכיתות שהיו בשנת הלימודים הקודמת, יצומצמו ל-3 כיתות בלבד. ההורים כעת שוקלים את צעדיהם ובודקים אפשרות של השבתת הלימודים ביום ראשון הקרוב.


“בשנה שעברה היו 104 תלמידים בשכבה והם למדו ב-4 כיתות” אמרה היום אימא של אחד התלמידים בשכבה, “בשנת הלימודים הקרובה יהיו 100 תלמידים, אחרי ש-4 תלמידים עזבו. אתמול הודיעו לנו, שיהיו 3 כיתות בלבד. במקום 28 תלמידים בכיתה יהיו 33-34 תלמידים וזה שינוי מאוד משמעותי.


הילדים היום בכו ואמרו שהם לא יודעים מה לעשות, ביקשו מכל אחד מהם לתת 4 שמות של חברים ומתוכם בית הספר מתחייב, שהם יקבלו שני תלמידים. הם ביחד כבר 4 שנים, הם לא יודעים איך להחליט באיזה חברים לבחור אחרי שהם ביחד בבית הספר ובחוגים.


יש תלמידים, שיש להם רק חבר אחד, הם עלולים לא לקבל אותו. הילדים לא מבינים איך זה קרה ולמה כל כך קרוב לפתיחת שנת הלימודים, הם צריכים להתמודד עם החלטה כזו. שלא לדבר שעכשיו גם לא ברור מי יהיו המחנכות”

בית ספר אהוד ע"ש שלמה תל
בית ספר אהוד ע”ש שלמה תל

ממשרד החינוך נמסר לחי פה: אנו פועלים על פי נהלי תקן בלבד. יחד עם זאת, בשל צמצום תקן על רקע מעבר תלמידים הנושא יבדק על ידי פיקוח כולל ותבנה מערכת שעות לקבוצות למידה בחלק משעות מקצועות הליבה על מנת לתת לילדים מענה מיטבי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. גדי. אמר/ה

  צמצום הגיוני ויעיל.
  לא מבין על מה הבכי.

 2. איריס אמר/ה

  אנחנו עולים לכיתה ב בבית ספר תל חי בנוה שאנן
  אותו סיפור על 2 ילדים צימצמו כיתה אחת
  מאוד מכעיס שעות רוחב שמבטיחים לא ממש מיטיבות את ההחלטה שאין מה לעשות נגדה .

 3. שמעון אמר/ה

  גדי, נראה לי שאתה פקיד שמקבל משכורת ממשרד החינוך. יותר מ 30 תלמידים בכיתה זה מצב שמקשה מאוד על המורה ללמד ועל התלמיד לקלוט. מעניין אותי בכמה כיתות ה’ בחיפה לומדים 33 תלמידים בכיתה, לא נראה שיש שקיפות בעניין. כמו כן התעלמת מכל הצד האנושי שתואר בכתבה.

 4. חגית סילבר אמר/ה

  די לבכות על כל דבר.
  בריאלי יש 33 בכיתה. “הילדים בכו…”. נו באמת…

  1. לימבו אמר/ה

   אמת

 5. רויטל אמר/ה

  אותו סיפור בדיוק בבית ספר תל חי בשכבת ב. שלשום הודיעו להורים שמפרקים כתה ומחלקים את תלמידיה בין שתי הכיתות האחרות. העיתוי ימים ספורים לפני תחילת השנה לא מאפשר להורים לשקול את צעדיהם. חוצפה ןזלסול והכל לטענתם כי 2 תלמידים עזבו לפני כשבוע.בושה!

  1. אורית אמר/ה

   משרד החינוך והתקנים שלו…
   התקן צריך להיות 25 ילדים בכיתה ולא יותר