סוחרי שוק תלפיות מגיבים על היוזמה לצביעת מדרכות השוק בכחול לבן – ראיונות וידאו מהשטח

עיריית חיפה הודיעה בשבוע שעבר על ההחלטה לקבוע הסדרי חנייה חדשים באזור שוק תלפיות, במטרה לחזק את השוק וכחלק מתוכנית התחדשות שוק תלפיות וזאת בתאום עם הסוחרים שנמאס להם מהמצב הקיים בו בעלי עסקים מרחובות הרצל והחלוץ חונים את הרכבים שלהם מהבוקר ועד הערב בשוק ולא משאירים מקומות לקהל הלקוחות, דבר שפוגע בפרנסתם. במסגרת הסדרי החנייה החדשים ייצבעו בכחול לבן המדרכות ברחובות סירקין, לונץ, סוקולוב, השמש ועקרון.
סוחרי שוק תלפיות  ויו"ר וועד השוק התראיינו לחי פה במסגרת סיור שערכנו במקום, במטרה להבין את הלך הרוח בקרב הסוחרים, בעקבות ההחלטה.

סוחרי שוק תלפיות בראיון לחי פה


אף אחד לא כפה עלינו צביעת המדרכות בכחול לבן. אנחנו ביקשנו את זה 

יו"ר וועד שוק תלפיות ניסים סלמן צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יו"ר ועד שוק תלפיות ניסים סלמן לחי פה: "אנחנו ביקשנו מעיריית חיפה לצבוע את המדרכות כחול לבן בגלל שהשוק נהפך להיות חניון של בתי החולים שיש בסביבה, של הבנקים שיש בסביבה של בעלי העסקים של הרצל והחלוץ. כל האזור חונה בשוק ולקהל הלקוחות שלנו אין מקום חנייה. אפילו דיירים שגרים פה אין להם חניה כי אנשים מגיעים מחנים משמונה בבוקר עד שבע-שמונה.
אנחנו פנינו למ"מ ראש העירייה, מר נחשון צוק, ויחד עם ראש העירייה, ד"ר עינת קליש-רותם, החלטנו על הצעד הזה. אף אחד לא כפה עלינו את צביעת המדרכות בכחול לבן. אנחנו ביקשנו
היום הגענו למצב שכל אדם שלא שייך לשוק ומחנה את הרכב שלו מהבוקר עד הערב מנקבים לו את הצמיגים. סוחרי שוק תלפיות החליטו להגיע בלי הרכבים שלהם ומי שיחליט אחרת שישלם כל היום. אנחנו רוצים לפתור את בעיית החנייה על מנת שיהיה ללקוחות שלנו חנייה כי המצב הקיים פוגע בנו ובפרנסה שלנו".

מצוקת חניה בשוק תלפיות (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

ניסים סלמן: "עיריית חיפה משקיעה הרבה כסף להתחדשות השוק. המאבק שלנו היה על מנת לזרזר את הוצאת התוכניות הקיימות לפועל. אנחנו רוצים שקהל הלקוחות שלנו ייכנס לשוק כמו שנכנסים לכל מקום בכל הרשתות שתהיה לו חנייה קרובה וייהנה שירות. אנחנו נעשה הכל  לטובת הצרכן שבזכותו אנחנו מתפרנסים. אנחנו לא מוכנים לסבול יותר את ההפקרות שיש בשוק אנחנו לא ניתן יד לאנשים שזורקים את הרכב שלהם והולכים לעבודה".

בסיור שערכנו לאורך השוק הסוחרים הביעו תמיכה בהחלטה לצבוע את השוק בכחול לבן

שוק תלפיות (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

עוואד נעאמנה לחי פה: "אנשים באים מרחוב הרצל ורחוב החלוץ ומעמידים את הרכב כל היום בשוק. כאשר באים הלקוחות שלנו, אין להם מקום לחנות והם הולכים מכאן. בגלל המצב הזה ירדה אצלנו העבודה. ההחלטה לצבוע בכחול לבן תביא יותר לקוחות לשוק".

עוואד נעאמנה צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יחיא נג'ם: "אני מקווה שהחלטה זו תתרום לשוק ואני מאמין שיהיה רק טוב. לגבי החניה שלנו אנחנו לא דואגים – אנחנו נסתדר. מה שחשוב זה הפרנסה שלנו ואיך לדאוג ללקוחות ולקדם את השוק והעסקים שלנו".

יחיא נג'ים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יצחק פנונו: "אני מאמין שצביעת האזור בכחול לבן תתרום לנו ואנחנו נדאג שהכל יהיה בסדר. נגיע בהסעות ואוטובוסים לשוק. אנחנו בעד תחבורה ציבורית ושיהיו תחנות אוטובוס בקרבת השוק".

יצחק פנונו (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

אנואר עודה: "מדובר בצעד מבורך וטוב מאוד, כי הסוחרים מחלוץ והרצל לא יבואו לחנות כל היום ותהיה תנועה של אנשים ותחלופה של רכבים וזה יוסיף תנועה לשוק ויעשה רק טוב לשוק".

אנואר עודה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

ח'אלד עודה: "אני מברך על הצעד הזה. זה מאוד יעזור לנו וזה לטובת הלקוחות כי הרבה מגיעים והולכים כי אין להם מקום חניה אני מאמין שזה ישפר את המצב בשוק".

ח'אלד עודה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
שוק תלפיות עם עינת קליש – כרזת תמיכה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
שוק תלפיות (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
9 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  מצוין הכחול לבן ונהדר שיש הקשבה לצרכי הקונים. וכעת…. בואו נראה בכמה אחוזים עלתה הכנסתם בעקבות מהלך פורץ דרך זה.
  בהצלחה לכולם🙏

 2. מירי גולדשמידט אמר/ה

  בהצלחה לכולם. אני מבקרת בקביעות בשוק וחונה בחניה של השוק מתחת לבנין בדרך כלל. אם המגמה היא להעלות את כמו הקונים בשוק אז ההחלטה בהחלט מבורכת.
  בעלי החנויות בשוק אולי יוכלו לקבל תו מיוחד להם כבעלי חנויות ולא יצטרכו לשלם על החניה היומית.
  בהצלחה.

 3. דוד אמר/ה

  הצביעות של אנואר עודה! הוא השתלט על מקטע של רח' סירקין מול הדוכן שלו
  פקחי העירייה שותים אצלו קפה, ולא מסלקים את הרכבים שלו שעמוסים בסחורה מול הדוכן שלו.
  נראה את העיריה!
  אזרח שפוחד להתלונן מול עריצות הסוחרים והפקחים

 4. קונה בשוק אמר/ה

  והכי חשוב – הסבירו פנים לאנשים שבאים לקנות בשוק. זה לא מובן מאליו שחלק מבאי השוק עושים מאמץ ונהנים לקנות בו.

 5. אלון אמר/ה

  ומה עם הלקוחות שיקבלו דוחות בזמן הקניות . על זה לא חשבתם ? מי יחזור לשוק אחרי שקיבל דוח ?

  1. יוסף אמר/ה

   פנגו פחות 5 שקל לשעה

 6. רמי וזא אמר/ה

  גם בחוף הים צבעו אדום לבן לאורך כל החוף
  שביל לאופניים
  לא ראיתי אפילו רוכב אחד שנוסע בשביל
  ממש מיותר אף אחד לא משתמש בשביל לאופניים

 7. יש אמר/ה

  ברגע שלקוח. יקבל דו"ח על חנייה הוא לעולם לא יחזור לקנות בשוק. ואל תאשימו את בעלי עסקים ברחוב הרצל. הירידה בשוק נובעת מיזה שפתחו את אושר עד אם מלא חנייה מחירים יותר זולים מהשוק. זו הסיבה היחידה של הירידה בחירות של הסוחרים בשוק

 8. אחד שמסתכל מטר קדימה אמר/ה

  טמבלים היו צריכים חנית כתום לשעתיים כך גם לקונים וגם מתחלפים החונים -בכחול לבן יוטפו דוחות ואז לא יחזרו לשוק .ובכלל המחירים בשוק יותר מהסופר למשל של רמי לוי וגם סוחבים שקיות בידים לרכב וחזרה .

לא ניתן להגיב