פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

אירוע לגברים בלבד בחסות עיריית חיפה • הדרת נשים בחיפה

ביום שני הבא תערך הופעה של מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ במרכז הקונגרסים בחסות עירונית. על המודעה נכתב כי האירוע הוא לגברים בלבד והרוחות לוהטות.


ביום שני הבא (26/08/19) יערך בחיפה במרכז הקונגרסים אירוע לגברים בלבד!
הופעה של מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ בחסות עיריית חיפה. בשבוע שעבר נערך אירוע דומה בהפרדה בפארק העירוני בעפולה. השופט יונתן אברהם בבית המשפט המחוזי בנצרת אסר על קיום אירוע בהפרדה, השופט עאטף עילבוני הפך את ההחלטה וקבע כי ניתן לקיים את האירוע. לאחר שהאירוע כבר התחיל בהפרדה בין גברים לנשים קבעו שופטי בית המשפט העליון, כי לא היה מקום לאשר אירוע בהפרדה. מאחר שהאירוע כבר התחיל, הדיון היה עקרוני בלבד, כיוון שכבר לא היה ניתן לשנות את העובדות בשטח.


"לפעול באופן מיידי לביטול האירוע במתכונתו הנוכחית והמפלה"
מנכ"לית שדולת הנשים בישראל עו"ד מיכל גרא מרגליות ומנהלת קידום מדיניות וחקיקה עו"ד מרים זלקינד, פנו במכתב דחוף לראש העיר ד"ר עינת קליש רותם והיועצת המשפטית עו"ד ימית קליין לגבי האירוע. הן מבקשות לפעול באופן מיידי לביטול האירוע במתכונתו הנוכחית והמפלה לכאורה. לוודא הסרת החסות והמימון הממשלתיים והעירוניים מהאירוע ולהתחייב שהעירייה לא תאפשר יותר אירועים עבור גברים בלבד תוך הפרה ברורה של החוק:
"הדרת נשים מהמרחב הציבורי והפלייתן בקבלת שירות ציבורי הן פעולות אסורות, המנוגדות לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, עומדות בניגוד גמור לעיקרון השוויון וכן מהוות הפרה של חוק איסור הפלייה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים"

סופי נקש, מסיעת יונה יהב וצעירי חיפה טוענת:
אם נשים משלמות ארנונה בחיפה, מגיע להן להיות חלק מכל אירוע בעיר. אני מבינה שלכל מגזר מגיע לצרוך את התרבות שלו לפי הכללים והחוקים, אבל אם יש חוק נגד הדרת נשים, מן הראוי שאירוע כזה לא יתוקצב מכספים ששולמו גם על ידי נשים. מדובר על זמר, שמופיע באירועים שנעשית בהם הפרדה ולא הדרה ולכן אפשר היה לעשות את האירוע הזה מופרד. אם יש התעקשות שלא יהיו בכלל נשים בקהל, זה לא צריך להיות מסובסד מתקציב עירוני כי הארנונה משולמת על ידי גברים ונשים.

סופי נקש (צילום: ירון כרמי)
סופי נקש (צילום: ירון כרמי)

"לגברים בלבד"
יש לציין, כי אירוע מסוג זה יכול להיעשות גם בהפרדה בין גברים לנשים, אבל על הכרזה של האירוע נכתב בצורה ברורה, שהאירוע הוא לגברים בלבד. לטענת גורם המקורב לעירייה ייתכן שההסכמה לממן את האירוע נבעה מתוך הנחה, שהאירוע הוא בהפרדה ומאפשר גם לנשים וגם לגברים לקחת בו חלק, גם אם לא יחד.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

מודעת האירוע: "לגברים בלבד"
מודעת האירוע: "לגברים בלבד"
מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

19 תגובות

 1. נטורי מגדרא, תרגעו, שתו משהו ולכו לאירוע לנשים בלבד של ליהיא לפיד.

 2. כאישה חרדית גאה שפונה לכל יםי הנפש שנותנים לגטימציה לכל השונים והמשונים רק לא לחרדים .תצאו לנו מהנשמה .אלו אורחות חיינו .מקובל עלינו וטוב לנו .יש ארועים נפרדים רק לנשים והכל בסדר ..

  • מעניין מתי תצאו לנו מהנשמה… אולי אז נוכל להתייחס לבקשתך באהבה גדולה

 3. כל זמן שהם ישלמו עבור הארועים שלהם שיבושם להם. אבל אינני מסכימה שמיסי העיריה שאני משלמת ישמשו להדרת נשים. לכן אני קוראת לראשת העיר כאשה לא להיות שותפה לחרפה הזאת.

 4. כשזאב צועק: ״למה הורגים זאבים?״ – זה בדיוק כל הקריאות כאן על רדיפה ועל פגיעה בחיי חרדים.
  היהדות החרדית שלא מקובל עליה שמישהו חי כאן שלא לפי חוקי השבת, וכופה, על-בסיס יומיומי את אורח חיהה על אחרים, לא יכולה לטעון עכשיו שהיא נרדפת!
  אדם (או קבוצה או קהילה) לא יכול לחיות במקום מסוים ולא לכבד את חוקי אותו מקום! גם בגלות, כשהוקמו חצרות החרדים, ידעו כולם שיש לשמור דין תורה, אבל גם לכבד ולשמור על חוקי המלך…

  יש במדינת ישראל חוק שאוסר על הדרת נשים במרחב הציבורי ומרכז הקונגרסים הוא מרחב ציבורי! קיום ארוע לגברים בלבד / ליהודים בלבד / לסטרייטים בלבד / לכל קבוצה שהיא בלבד, אסור בחוק ויש לפנות לבימ״ש, לפני שיהיה מאוחר מידי, בכדי לבטלו!

  מהצד השני, הארוע יכול היה בהחלט להתקיים בהפרדה, כפי שנהוג בארועים של הקהילה החרדית. את זה החוק דווקא מתיר (ממש כפי שהוא מתיר, למשל, להושיב אנשים עם מוגבלויות בניידות, רק במקומות מסויימים, בארועים במקומות ציבוריים).

  בכל מקרה (גם אם הארוע היה מתקיים בהפרדה – בשל דרישה של אוכלוסיה מסוימת) – לעיריה ו/או למשרד ממשלתי אסור היה להשתתף במימון ארוע שכזה. מדינת ישראל שייכת לכולם ועיריית חיפה מקבלת כספי מיסים מכל האוכלוסיה בחיפה ואסור להם לממן ארוע המיועד (גם שלא במוצהר) רק לחלק מהאוכלוסיה. אין מדובר כאן בשנאה או ברדיפה. מדובר כאן במה שחוקי ובמה שנכון ומוסרי, ע״פ כללי המוסר הנהוגים בחברה הישראלית היום.

  • גם לחילונים יש זכויות ,כמו תחבורה ציבורית בשבת,חנויות פתוחות בשבת ואלה דוגמאות רק על קצה המזלג.ביום שהם לא יפריעו לנו ויפסיקו לנהל את חיינו אס לא תהיה לי ולאחרים כל בעייה על אורח חייהם ודרך התנהלותם

 5. די לרדיפה! יש אירועים לגברים ויש אירועים רק לנשים. גם החרדים משלמים ארנונה ומגיע להם אירועים מכספי העיריה! ודי להתיייחס לנשים החרדיות כטיפשות! הרי אם היו רוצות היו באות לאירועים המעורבים – אלא שהן רוצות אירוע נפרד ואז באות הנשים הללו והורסות להן!

 6. חא אכפת לי שיעשו לגברים ושהנשים שלהם יפתחו את הפה בשביל עצמן…אני לא מגנה על מי שלא זקוק לזה. מעניין אותי שקליש בטלה את כל הארועים לחילוניים ולמה מגיע לחרדים ארועים ולי לא?

 7. אפסיק לשלם ארנונה …לא מקובל שמכספי משלם המיסים יסבסדו ארוע לגברים בלבד.שיזמינו אותם לאחד הבתים ויזמינו רק גברים

  • תפסיקי לשלם מצוין
   זה לא מפחיד אף אחד
   סוף סוף יש ארוע לחרדים פעם בשנה אז יש לך מה להגיד.
   שנאת חינם קוראים לזה

  • פעם בשנה? טעות קשה בידך. יש ארוע בגן האם כל קיץ, היו כבר שני ארועים בהיכל הספורט השנה.
   לא הייתה לי בעיה אם היו ארועים גם ללא חרדים, כפי שהיה בתקופת יונה יהב אבל הם נעצרו לחלוטין. הכל בוטל.

  • אני הייתי רוצה לראות את העילוי מוטי שטיינמץ. השאלה אם תהיה אפשרות לנשים

 8. אל תקנו כרטיסים.למה לכם לממן הופעות של חרדים?.כשאנחנו הולכים לתיאטרון או קונצרט או מוזיאון לרוב הם לא מגיעים לשם.שיחיו בדרכם ולא יתערבו לנו בחיים.

 9. אני מאד מבקשת למרות שאיני חרדית שלא תפגעו באירוע. ששיך לחרדים כפי אורחות חייהם .הרי אתם לא הכרתם את מוטי שטיינמץ לפני ההופעה ואין לכם עניין אישי בהופעה.רק להציק.חיפה לא מתחרדת אבל יש בה חרדים שבינתיים לא מודרים.ואתם רוצים להדר אותם מאירועים רק בגלל אורח חייהם השונה.כל זמן שהאירוע הזה הוא לפי רצונם תנו להם .

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...