“עושימדע” • פסטיבל מדע חווייתי בחופש הגדול • בקניון שער הצפון • חינם

מופע קסמי מדע מבית "מדען נולד" בשער הצפון (צילום: דה סטיישן)

במהלך תקופת החופש הגדול, מקומות רבים נאבקים על תשומת ליבם של ההורים עם שלל פעילויות מהנות עבור הילדים. פעילות מהנה וחינוכית שתקנה ערך מוסף וידע עשיר לילדים, בפסטיבל “עושימדע” יענה לכם על הצורך. הפסטיבל, שיתקיים בין התאריכים 28/07-08/08/19 בקניון שער הצפון בקריית אתא, יעניק עושר של פעילויות מהנות לילדים – מופע אינטראקטיבי, עמדת טעימות אוכל מולקולרי, סדנאות מדעיות מתחלפות מדי יום, עמדות משחק וציור.

צפו בוידאו מהיום הראשון בפסטיבל “עושימדע” בקניון שער הצפון

המופע המרכזי בפסטיבל יהיה המופע האינטראקטיבי “מדען נולד” שיעלה 4 פעמים ביום. במהלך המופע שחקן בדמות מדען יבצע ניסויים מרתקים מעולם הכימיה והפיזיקה אל מול קהל. האפקטים הוויזואליים המוצגים במופע שזורים בהומור ובתיאטרליות ומציגים את המדע בפן חוויתי ומרתק. הניסויים המדעיים נראים לעתים כמו “קסמים”, כאשר ברגע החשיפה, הילדים לומדים את העקרונות המדעיים שהובילו לתוצאת הניסוי.

מופע מדעי מבית מדען נולד

אם תפסתם תיאבון לאחר המופע, תוכלו ליהנות מעמדת טעימות של מאכלים מולקולריים, שמוכנים בטכניקת בישול מדעית וחדשנית להכנת מאכלים בטעמים מיוחדים ובצורות מפתיעות ולא קונבנציונלית כמו הפיכת נוזל לג’ל והקפאת אוכל באמצעות חנקן נוזלי.

פסטיבל "עושימדע" בקניון שער הצפון (צילום: נגה כרמי)
פסטיבל “עושימדע” בקניון שער הצפון (צילום: נגה כרמי)

פעילויות הפסטיבל הן מגוונות ומתחלפות מדי יום
שווה לקחת את הילדים יותר מפעם אחת לפעילויות המגוונות המוצעות. הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות מדעיות מתחלפות ובכל יום סדנה אחרת, 6 פעמים ביום! השבוע יתחיל עם בניית מכונית מירוץ היברידית, ימשיך עם בניית מטוס פרופלור דו כנפי, הרכבת פריסקופ המדגים את עיקרון העברת קרני אור, הכנת קופסת אשליות אופטיות ויסתיים עם הכנת מקל גשם עם מילוי ליצירת צליל.

מופע קסמי מדע מבית "מדען נולד" בשער הצפון (צילום: דה סטיישן)
מופע קסמי מדע מבית “מדען נולד” בשער הצפון (צילום: דה סטיישן)

 מתחם משחקים ויצירה ענק
לילדים היצירתיים יוקם במתחם אזור צביעה ענקי בו הם יוכלו לצייר על הרצפה את כל התגליות המדעיות שלהם, עד ליצירת ציור משותף ענק. בנוסף, בכל ימי הפסטיבל יופעלו במתחם עמדות משחק חווייתיות כמו מסלול באולינג, מסלול גולף, עמדת שיווי משקל, הוקי דסקיות ועוד. 


הכניסה חופשית
קניון שער הצפון, קריית אתא
אירועי פסטיבל עושימדע


הפסטיבל יתקיים בתאריכים
8/8/2018 – 28/7, ימים א’-ה’
בין השעות 12:00-18:00 

  • מופע מדען נולד – בשעות: 12:30, 14:30, 16:30, 17:30 זמן המופע כ- 30 דקות
  • מאכלים מולקולריים – בשעות: 13:00, 15:00, 16:00, 17:00 זמן הפעילות כ- 30 דקות
  • סדנאות מדעיות – הסדנאות תתקיימנה בשעות: 17:00, 16:00, 15:00, 14:00, 13:00, 12:00. הכניסה לסדנה מוגבלת ל- 45 משתתפים בכל פעם.
  • עמדות משחק – בכל ימי הפסטיבל בין השעות 18:00 – 12:00.
  • ציור על הריצפה – בכל ימי הפסטיבל בין השעות 18:00 – 12:00.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.