עיריית חיפה סוגרת את קבוצות הוואטסאפ השכונתיות לשם השקת שירות חדשני

עיריית חיפה שיגרה הודעה לתושבים המחוברים לקבוצות הוואטסאפ השכונתיות בה היא מודיעה על סגירת הקבוצות, וזאת לשם השקת שירות חדשני שיינתן במסגרת התוכנית לשיפור השירות העירוני. בהודעה שנשלחה מהמוקד העירוני 106 צויין, כי יש לשמור את מספר הוואטסאפ בזיכרון  שמספרו 050-5831106.

קבוצות הוואטסאפ השכונתיות נוהלו על ידי מוקדני מוקד השירות של עיריית חיפה ובהן היה מענה לתושבים אשר דיווחו על תקלות שונות ומפגעים בשכונתם. לצד הדיווח נוצר גם שיח קבוע בין התושבים לבין עצמם.
לחי פה נודע כי בחלק מהשכונות התקבלה ההודעה על סגירת הקבוצות במרמור מצד התושבים, אשר חשים כי “העירייה לא רוצה לשמוע אותם”, כדבריהם. בחלק מהשכונות הגיבו התושבים בפתיחת קבוצות משלהם, לצורך תיאום בין תושבי השכונה לבין עצמם, בנוגע לפעילות מול עיריית חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

12 תגובות
 1. קרן אמר/ה

  איך בכלל מצטרפים לזה?

  1. הרצל אמר/ה

   מעולה. עכשיו רק לדווח ישירות למוקד

 2. וואטסאפ אמר/ה

  ”שירות חדשני” עאלק…

 3. רונית אמר/ה

  פניה לווטסאפ של המוקד נותנת מענה אוטומטי, ״שלום ותודה שפנית למוקד העירוני, על מנת שנוכל לטפל בפנייתך, אנא ציין את שמך המלא, מהות המפגע וכתובת מדויקת, תודה.״. למה להקשות ולבקש שם? הרי יש את הפרטים של השולח. למה להקשות ולבקש מיקום אם בווטסאפ אפשר לצרף מיקום? הרי לא לכל מפגע יש כתובת. למה להסתבך בזה?

  1. אדמין אמר/ה

   אחוז האנשים שיודעים להשתמש בפונקציה של המיקום הוא קטן מאוד.
   הפקח שיקבל את הקריאה חייב תיאור פיזי של המקום, הוא לא יכול להסתמך על קורדינטות שמגיעות מוואטסאפ.
   הפרטים שאנשים שמים בחשבון הוואטסאפ לא תמיד נכונים.

   1. רונית אמר/ה

    לדעתי, כמו בעבר, כל זה בא להקשות עמ להקטין את הרצון לפנות. אחכ אומרים שלא הרבה פונים… כמות הפניות שאינן מטופלות היא עצומה. אגב. מי שכבר יפנה בווטסאפ בטוח ידע להשתמש במיקום. כנל הזיהוי. כמה כבר ׳מרמים בזיהוי׳ ומה זה משנה בכלל? תראו מה הבעיה וטפלו בה! זה הכל!

    1. אלי.ח אמר/ה

     רונית, את לא צודקת. ותפסיקי להיות מפונקת, מערכת גדולה שמקבלת הרבה מאוד פניות, מותר לה לבקש מהפונה האנושי, להיות אנושי, תן פניה נורמלי מסודר וזהו.
     ברור כשלאחראי שמקבל עשרות פניות הוא יתפנה לחשובים וקריטיים יותר. ואם ישאר לו זמן אז הוא ילך לפניות הפחות חשובות.

     אה וכן, מה לעשות בכל זאת המגזר הציבורי… זה המגזר הכי פחות יצרני, הכי פחות , עסוק בעצמו ובחופשות שלו, ובהפסקות עשר וצהריים ו.. אה ב5 כבר הולכים הביתה, ועוד יש שאלות למה הכל זז לאט

 4. הרצל אמר/ה

  המיקום של הואצפ נוכחי. והמפגע יכול ונמצא במקום אחר…

 5. הרצל אמר/ה

  מעולה. עכשיו אפשר לצלם חניות כפולות בצומת זיו ולשלוח ישירות לאגף החניה….

  1. עזרא שוורץ אמר/ה

   בשדרות הנשיא במרכז הכרמל ליד בית 129 (ווק סטריט ועוד) יש תחנת אוטובוס מרובת קווים.
   שפת הכביש אינה צבועה בצהוב אדום, כמקובל בתחנות אוטובוס וקשישים/כבדי ראייה עלולים למעוד בירידה מהמדרכה לכביש.
   מה שגרוע יותר, הוא שכמעט אין מצב בו לא חונות מכוניות פרטיות במקום המיועד לירידת נוסעים מאוטובוסים ולעלייתם אליהם. דבר זה מחייב את משתמשי תח”צ להסתכן, לרדת לכביש, לאותת לנהג האוטובוס שיעצור (ויש נהגים שאינם עוצרים) ולהיזהר מכל נהג רכב פרטי שיוצא מהחניה וחולף על פני דלתו הפתוחה של האוטובוס וכמעט רוצח אותם. מדי פעם יש גם כאלה שחונים חנייה כפולה ומכשירים את השרץ בהדלקת וינקר כפול.
   הפיקוח העירוני עבר לא אחת על פני תחנה זאת במצבים שתיארתי ובשיא האדישות ממשיך בדרכו בלא למלא חובה בסיסית של רישום דו”חות או איתור הנהגים על מנת להזיז את הרכבים.

 6. הדס גל אמר/ה

  לא נורא, מזה חודשים הוציאו אותי מהקבוצה מעניין מי מושך שם בחוטים??אשמח לדעת מי דאג להוציא אותי ולמה?
  בוודאי רני לא היחידה שנזרקה מהקבוצה,,,,

 7. מעיין אמר/ה

  מעולה! הכי יעיל ככה