מירוץ חיפה נדחה • עיריית חיפה: "ישנם נתונים מטרידים באשר להוצאות ועלויות האירוע"

מירוץ המדרגות של חיפה - הזינוק מרחוב הנמל (צילום: ירון כרמי)

עיריית חיפה החליטה לדחות סופית את מירוץ חיפה המסורתי, זו השנה ה-22. לשכת מנכ״ל העירייה, הוציאה היום בצהריים (ראשון 30/06/2019) הודעה על דחיית המירוץ בזו הלשון:

הנהלת עיריית חיפה החליטה לדחות את מרוץ חיפה בשלב זה. הובאו לידיעתנו נתונים מטרידים באשר להוצאות ולעלויות של מרוץ חיפה, אותם אנו מבקשים לבדוק לעומק ובכל הרצינות הראויה. אשר על כן, המירוץ לא יתקיים במועד המתוכנן. לאחר שנגדיר מתווה חדש למימון האירוע, נחליט באשר להמשך קיומו.

הנהלת העירייה מציינת כי לאחר הישיבה שהתקיימה ביום ג' 18/06/19 בלשכת המנכ"ל, בה נכחו אנשי רשות הספורט, אנשי הגזברות, מזכיר העיר חיפה, היועצת המשפטית ואחרים, עלתה בעיה של אי תקצוב עלויות תמיכה באבטחה ושמירה של קבוצות ספורט במשחקים ותחרויות. על כן, החליט מר נחשון צוק, מחזיק תיק הספורט, להקצות את הסכום החסר לנושא זה, כ- 620 אלף ש"ח, מתקציב מירוץ חיפה.

מירוץ חיפה חצי מרתון צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה- ההזנקה
6 תגובות
 1. משה אמר/ה

  האם יש בעיריה מדיניות שכל מה שנעשה לפני הבחירות על ידי ראשי עיר קודמים, צריך לבטל?

  1. דוד אמר/ה

   yes

  2. כפיר בן ארי אמר/ה

   לצערי כן אבל לא כול מה שנעשה על ידי ראשי העיר הקודמים עינת לקחה יוזמה להרוס רק מה שיונה יהב עשה חד משמעית רק מה שיונה יהב עשה

 2. אסתי אמר/ה

  מרוץ חיפה נדחה,מרוץ המדרגות בוטל, עיר הנוער בוטל, עיר הבירה בוטל נחשו מה לא בוטל? העלאת הארנונה מה קורה עם ראש העיר הזאת? רוצה להבריח עוד יותר את הצעירים מהעיר?

 3. תמיר פלד אמר/ה

  התחושה מאוד קשה. הייתי מאמין לסיבת הדחייה של מירוץ חיפה, שאמור היה להתקיים ביום השישי הראשון בנובמבר, דהיינו מחר, אך כאשר בנוסף ל"מירוץ חיפה" מתבטל גם "מירוץ המדרגה", מירוץ נהדר המאפיין את העיר חיפה, וגם "צאו לרוץ" שהנו אירוע שכולו תרומה למען הקהילה ואשר איננו חוסם נתיבים מרכזיים, דהיינו עלותו והשפעתו על הסביבה איננה משמעותית, סיבת הדחיות הללו מוטלת בספק. אכן לצערי נראה כי יש כאן ניסיון לבטל באחת את האירועים הספורטיביים והמאחדים החשובים כל-כך, במיוחד בחיפה, שהיו נהוגים על ידי ראשי העיר הקודמים ובעיקרם מר יונה יהב. התחושה אכן קשה מאוד.

  1. כפיר בן ארי אמר/ה

   ויש גם יוזמה לעודד את התיירים שבאים באוניות לצאת לתל אביב והקריות עד היום ספרתי וצלמתי 55 שלטים שמכוונים לתל אביב בחיפה בעיר בכרמל בהדר עוד לא בדקתי כמה שלטים יש באזור רמת גולדה והסביבה ובאזור נווה דוד ונווה שאנן

לא ניתן להגיב