רותי דירקטור, האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה, מסיימת תפקיד | מוזיאוני חיפה

רותי דירקטור האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות מסיימת את תפקידה בתום 3 שנים

רותי דירקטור האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות (צילום: עידו פדה-צור)
רותי דירקטור האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות (צילום: עידו פדה-צור)

רותי דירקטור האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות תסיים בחודש מרץ 2014 את תפקידה כאוצרת הראשית של המוזיאון בתום קדנציה של 3 שנים בתפקיד.

מאז כניסתה לתפקיד בנתה דירקטור מודל פעילות של מוזיאון לאמנות עכשווית עם זהות עירונית מודגשת, מתוך כוונה לפתוח את המוזיאון לעיר, ולקרב את העיר למוזיאון.

היא פיתחה קשרים עם גופים שונים בעיר, ויצרה איתם שיתופי פעולה, בין השאר עם קבוצות של אמנים חיפאיים צעירים, שיצרו בתקופתה סצנת אמנות חדשה ותוססת בעיר חיפה. אחד הפרויקטים הבולטים שיזמה היו “הליכות חיפה”, אשר נבעו מתוך התערוכה “קו שנוצר על ידי הליכה”. “הליכות חיפה” התקיימו שלוש פעמים, בכל פעם נשאו אופי אחר, בהתאם לתכנים שהוצגו במוזיאון.

בתערוכה “חיפה-ירושלים-תל אביב” הציגה פרקים מן העבר ומן ההווה באמנות שנוצרה ונוצרת בשלוש הערים הגדולות בארץ. פעילות ההווה צוינה דרך הצגתן של 11 קבוצות של אמנים וגלריות שיתופיות שפועלות בשלוש הערים, אגב כך ניתנה במה למגמה חדשה של הפעילות העכשווית.
רותי דירקטור אצרה תערוכות ייחודיות שהבולטת שבהן היא התערוכה” במעגלים אחרים. אאוטסיידרים, נאיבים, אוטודידקטים” שעסקה בעשייה האמנותית שמקורה מחוץ לזרם המרכזי של עולם האמנות. בתערוכה הוצגו לראשונה בארץ עבודות חשובות של האמנים הקלאסיים מהתחום, ביניהם: הנרי דארג’ר, אלואיז קורבאז, קרלו זינלי, מורטון בארטלט, סם דויל, ביל טריילור, וויליאם הוקינס וכן הישראלים גבריאל כהן, משה אלנתן, שלום מצפת, מנחם מסינגר ואחרים.

התערוכה “מן-המוכן. מאה שנה לרדי-מייד” מציגה עבודות של עשרות אמנים עכשוויים ישראליים המגיבים ליובל המאה לרדי-מייד הראשון, לצד עבודות של מרסל דושאן ושל אריה ארוך.

ב-8 במרץ 2014 תיפתח התערוכה האחרונה שתאצור רותי דירקטור במוזיאון חיפה לאמנות – מחווה לעבודת המפתח הפמיניסטית “דינר פארטי” של ג’ודי שיקגו. במלאת 40 שנה לתחילת העבודה על ה”דינר פארטי” הוזמנו למוזיאון כ-50 אמניות ישראליות אשר תצגנה עבודת מחווה לדמות נשית כלשהי לבחירתן.

“אני מקווה שהצלחתי להעלות על סדר היום עניינים מהותיים של האמנות, ובה בעת לבנות פרופיל ייחודי של המוזיאון כמוזיאון עירוני. מטרתי הייתה לפתוח את המוזיאון לקהל חדש ולהרחיב את המשמעות של פעילות אמנותית במרחב עירוני. אני שמחה שעלה בידי להוביל מהלך משמעותי של המוזיאון ביחס לסביבה שבה הוא פועל”, אמרה היום רותי דירקטור.

נסים טל מנכ”ל מוזיאוני חיפה מסר כי “הוא מודה לרותי על חלקה בפיתוח מעמדו של מוזיאון חיפה לאמנות וכי בימים אלו מתפרסם מכרז לגיוס אוצר חדש למוזיאון”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.