סטודנטים מהטכניון זכו במקום הראשון בארץ בפוטסל (כדורגל אולמות)

נבחרת אס"א טכניון עם הגביע (צילום: אס"א ישראל)

קבוצת אס”א טכניון, זכתה בהישג משמעותי ביום רביעי (26/07) כאשר זכתה באליפות הסטודנטים בפוטסל. זוהי זכייה ראשונה אי פעם לקבוצה של הטכניון בטורניר כדורגל. כתבה על ענף ספורט מרתק, אגרסיבי ומלא באקשן.

אליפות הסטודנטים בפוטסל (צילום: אס”א ישראל)

אז מסתבר שחיפאים קוצרים הישגים לא רק בכדורגל על הדשא אלא גם במתחמים סגורים ומאתגרים יותר. קבוצת אס”א טכניון, שמורכבת רק מסטודנטים של הטכניון, שיחקה במהלך השנה בליגה הראשונה לכדורגל אולמות, מטעם ההתאחדות והשבוע כאמור, זכתה באליפות הסטודנטים בפוטסל.

אז מה זה בעצם פוטסל?
“פוטסל” הוא בעצם שם לועזי שניתן לכדורגל אולמות מאופ”א, והוא קיצור לשם המלא מספרדית או מפורטוגזית: Futbol de salon . המשחק ביסודו הוא קטרגל, כמו שכולם מכירים ומשחקים מגיל קטן בשכונה, בטורנירים וכו’, אבל הגרסה המתקדמת שלו היא מעין שילוב בין כדורגל, כדורסל, כדוריד ואפילו קצת הוקי. למה? בגלל מידות המגרש והחוקים שלו: משחקים חמישה על חמישה, אחרי עבירה חמישית כל עבירה נוספת, (פאול) גוררת “דאבל פנדל” (בעיטה מ־10 מטר ללא חומה, כמו פנדל רגיל רק מרחוק יותר), כשמסגרת חילופי השחקנים היא ללא הגבלה.

בפוטסל, הכדור קטן וכבד יותר מאשר בכדורגל המסורתי. בזכות המגרש הקטן, השחקן נוגע בכדור הרבה יותר ונדרשת טכניקה עילאית וקבלת החלטות מהירה תחת לחץ. מרכיבי הכושר הגופני הם שונים, ובעיקרון שחקן הפוטסל הוא שחקן שלם יותר –כל שחקן מבצע את כל התפקידים במגרש.

במסגרת הליגה הסדירה, סיימה קבוצת אס”א טכניון במקום הראשון בבית שלה, שכלל קבוצות מקצועניות וקבוצות של סטודנטים. בסוף הליגה הסדירה התקיימו משחקי פלייאוף לשתי מסגרות- אליפות ארצית ואליפות הסטודנטים.

במסגרת האליפות הארצית, הפסידו החיפאים בגמר למכבי נחלת יצחק (האלופה המכהנת) בתוצאה כללית של 5:4 ( במשחק הראשון ניצחו 2:1 אך במשחק השני הפסידו 4:2).לאחר ההפסד בגמר האליפות הארצית, נשארה לחיפאים עוד מסגרת אחת לזכות בה והם עשו זאת בגדול!- במשחק הראשון הפסידו הבחורים מהטכניון לבינתחומי הרצליה בחוץ בתוצאה 3:2, אך במשחק המכריע ניצחו 7:3 ובכך זכו באליפות. כפי שצוין לעיל, למוסד הטכניון זו זכייה ראשונה אי פעם בטורניר כדורגל .

אליפות הסטודנטים בפוטסל (צילום: אס”א ישראל)

את הקבוצה מאמן חיים פינטו. חיים (בן 30 מקריית ביאליק), מתפקד בשנים האחרונות כמנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של עירוני נשר ומאמן קבוצת הנוער. לחיים זו השנה הראשונה שהוא מאמן במשחק הפוטסל.

בתגובה לחי פה, מתאר חיים פינטו את התחושות לאחר הזכייה בתואר:

זאת השנה הראשונה שאני עובד עם החבר’ה האלה
ובכלל במשחק הזה (כדורגל באולמות). לשמחתי, זכיתי בחבר’ה סופר רציניים שעבדו מאוד קשה במהלך העונה הן באימונים והן במשחקים. זו חבורה מאוד מגובשת ומחוברת שלא רואים כל יום. עצם ההגעה לשני גמרים בשנה הראשונה, היא כבר הישג ענק מבחינתנו וכמובן הזכייה באליפות של הסטודנטים היא הדובדבן שבקצפת.

חיים ביקש לציין את בוריס ברייטמן, שמנהל את כל פעילות אס”א בטכניון במקצוענות גדולה – דמות אחראית מאוד בקבוצת הסטודנטים,שלא מחסיר כלום לנבחרת ואדם שמחובר באופן טוטאלי לפעילות של נבחרת הכדורגל בפרט ובכלל של כל נבחרות הטכניון. כמו כן, חיים ציין גם את הסטודנט והשחקן שחר לביא, שהוא מלך השערים של הנבחרת ושל הליגה כולה כבר שנה שנייה ברציפות.

חיים פינטו. (צילום: אלבום אישי)
נבחרת אס”א טכניון עם הגביע (צילום: אס”א ישראל)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.