נערכים בכוחות מתוגברים לקראת חגיגות הסילבסטר

משטרת ישראל ועיריית חיפה נערכים בכוחות מתוגברים לקראת חגיגות הסילבסטר. נשיפונים יחולקו לחוגגים במטרה למנוע נהיגה תחת השפעת אלכוהול

מאות שוטרים, פקחים, סיירים ומתנדבים יאבטחו את החוגגים בליל הסילבסטר ויסייעו בשמירה על הסדר הציבורי. כמדי שנה יערכו כוחות השיטור, ההצלה והעירייה בחפ”ק משותף שיוקם בקרבת מוקדי החגיגות כאשר דגש מיוחד יושם על שמירת הסדר הציבורי, מניעת וונדליזם ואכיפת החוק האוסר על מכירת אלכוהול לקטינים.
עיריית חיפה תעמיד לרשות המשטרה את כל האמצעים העומדים לרשותה לרבות רכבי פיקוד וניידות השיטור העירוני על מנת לאפשר לחוגגים לחגוג בביטחון.
מאות נשיפונים יחלוקו בליל הסילבסטר לאורך צירי הבילוי המרכזיים בחיפה ובהם ציר מוריה, העיר התחתית, שדרות בן גוריון וציר אח”י אילת. הנשיפונים יוחלקו ביוזמת הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, המטה העירוני לבטיחות בדרכים ופרויקט עיר ללא אלימות בראשותה של סגנית ראש העיר יוליה שטריים שאף תתלווה לאנשי המטה.
שטריים ציינה כי במהלך שנת 2013 חלה ירידה משמעותי בשתיית אלכוהול במקומות ציבוריים וזאת הודות לפעילות האינטנסיבית המתקיימת בתחום זה ואשר במסגרתה יצטרפו כל השותפים לפרויקט “עיר ללא אלימות” סיורים שיערכו בליל הסילבסטר על מנת להגביר את המודעות גם בקרב הציבור הבוגר לסכנה הקיימת בשתייה לא מבוקרת ולהבטיח כי הבילוי יסתיים בצורה מושלמת והחוגגים יחזרו לביתם בשלום לשנה אזרחית טובה ומאושרת.
ה”נשיפון” יאפשר לכל המבלים לבדוק האם הם כשירים לנהוג או שעליהם להעביר את המפתחות לנהג אחר או לנסוע במוניות ובקווי הלילה שיעמדו לרשות הציבור.
לקראת ליל הסילבסטר נפגשו נציגי המשטרה, המטה לבטיחות בדרכים והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול עם בעלי הפאבים אשר התבקשו להגביר את המודעות לסכנה הקיימת בנהיגה תחת השפעת אלכוהול ולקחת חלק ביוזמה שנועדה להציל חיים. בעלי פאבים שנענו ליוזמה יצוידו בנשיפונים ובתחתיות לכוסות בירה עליהם כתוב אם שותים לא נוהגים.
במקביל יועברו להורים דפי ידע אלקטרונים [ניוזלטר] בנושא צריכת אלכוהול בקרב מתבגרים והמלצות התנהגות הכוללים: דרכים לזיהוי שתייה לא אחראית, כיצד לשוחח עם בני נוער בנושא השתייה, הסיכון בצריכת אלכוהול, גורמים מקצועיים אליהם ניתן למי לפנות בעת הצורך. בערב השנה האזרחית – ליל הסילבסטר יקיימו עובדי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, ואנשי סיירת ההורים בדיקות אלכוהול בזירות הבילוי. בני נוער שיזוהו ככאלו הנמצאים בסיכון יועברו לטיפול מחלקת הרווחה.
מנהלת הרשות לסמים ואלכוהול בעיריית חיפה, דפנה גיגי “ההורים יוצרים קשר האישי ובלתי אמצעי עם בני הנוער ומעבירים להם מסר ברור האלכוהול מזיק ומסכן . צרכיה לא מבוקרת של אלכוהול עשויה אף להוביל להרעלה ולמוות”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.