נמל חיפה מציג: אתר אינטרנט חדשני

חברת נמל חיפה העלתה הערב, יום שלישי 18/06/19 לאוויר אתר אינטרנט חדשני, המביא לידי ביטוי את האסטרטגיה של החברה לשנים הקרובות הכוללת מצוינות בשירות, שקיפות אל מול הלקוחות והציבור, חדשנות, פנייה ללקוחות במדינות ערב הסמוכות לישראל כדוגמת ירדן וחיזוק תחומי פעילות כמו מטען כללי (מטען שאינו מכולות) ותיירות. בכלל, זהו תחום הפלגות השייט ואניות התיירים וההכנות לפתיחת הנמל לקהל הרחב במסגרת תכנית חזית הים העירונית.

בשנים האחרונות עושה מדינת ישראל מאמצים רבים בהובלת משרד התחבורה ושר התחבורה להעמיד את נמלי ישראל בחזית השרשרת הלוגיסטית למזרח התיכון. בתכנון, השלמת פרויקט “רכבת העמק” מנמל חיפה ועד לגבול הירדני ותכניות מרחיקות לכת לחיבור למדינות נוספות. נמל חיפה לוקח כעת את הפרויקט צעד אחד קדימה ופונה באופן ישיר בערבית ומציג את יכולותיו ומידע בזמן אמת, ללקוחות פוטנציאלים מעבר לגבול, כמו גם לאזרחים ישראלים דוברי ערבית.

נמל חיפה פונה ללקוחות פוטנציאלים ישראלים ומעבר לגבול בערבית
נמל חיפה פונה ללקוחות פוטנציאלים ישראלים ומעבר לגבול בערבית

אתר האינטרנט של נמל חיפה מורכב למעשה מאתר מלא בשלוש שפות, עברית, ערבית ואנגלית, כאשר כל המידע מעודכן בשלוש השפות. בנוסף, ניתן למצוא באתר דפי מידע מפורטים בעשר שפות שונות נוספות. האתר אינטרנט חדשני, שהוא בעצם שישה אתרים שונים, המציגים בשלוש שפות את פעילות הנמל באופן מרהיב ושקוף ובזמן אמת. הן בתחום המטענים והן בתחום המתפתח של תיירות וקרוזים ומבטא את הכיוון האסטרטגי אליו מכוון הנמל.

אתר האינטרנט של נמל חיפה
אתר האינטרנט של נמל חיפה

אשל ארמוני, יו”ר דירקטוריון חברת נמל חיפה:

אתר האינטרנט החדש מביא לידי ביטוי את האסטרטגיה של החברה לשנים הקרובות העובדה שהאתר נותן שירות מלא גם בערבית משתלבת היטב עם הכוונה שלנו לפתיחת ערוצי תובלה מזרחה והגברת שיתוף הפעולה בהנעת סחורות בתוך המזרח התיכון.
אשל ארמוני:צלם: ורהפטיג ונציאן
אשל ארמוני:צלם: ורהפטיג ונציאן

מטענים לחוד ותיירות לחוד
הפעילות בכל שפה באתר מחולקת לשני חלקים עיקריים: חלק הלקוחות והמטענים הנותן מידע וכלים על פעילות המטענים – שער לקוחות וחלק שני: שער התיירות (בעל מראה וצבעים שונים) עבור עולם הקרוזים, הפלגות השייט מחיפה ובכלל, תיירות ואירועים בנמל חיפה. נושאים הנמצאים כעת בתנופה בנמל.

אתר אינטרנט, נמל חיפה. מידע וכלים על פעילות המטענים
אתר אינטרנט, נמל חיפה. מידע וכלים על פעילות המטענים

דפי בית מותאמים אישית
אתר האינטרנט החדש מציג חידוש מעניין בדמות דפי בית דינמיים ומותאמים אישית. הגולש יכול לבחור את תחומי העניין שלו ולקבל דף בית מעוצב ומותאם לתחום העניין שבחר (עד שיבחר אחרת, דף הבית יישאר בהתאם לתחום העניין האחרון שבחר הגולש ובשפה שבחר). כך למשל באזור המטענים ניתן לבחור בין: אניות מכולה, מטען כללי (כל מה שאינו מכולות) ומידע פיננסי. באזור התיירות ניתן לבחור בין הפלגות ישראלים לבין אניות תיירים. בנמל חיפה מציינים שהכלי שיצרו המאפשר יצירת דפי בית דינמיים, יאפשר בהמשך יצירת אזורי עניין נוספים.

סטטוס אניות ומכולות באתר אינטרנט נמל חיפה
סטטוס אניות ומכולות באתר אינטרנט נמל חיפה

מידע בזמן אמת
ליבו של חלק המטענים באתר הוא אזור ה”מידע בזמן אמת” שם ניתן למצוא שלל חידושים:

  1. סטטוס אוניות: ממשק יפיפה בשיתוף עם אתר “מארין טראפיק” – כל המידע על האניות שצפויות להגיע לנמל בחודש הקרוב, אניות שהגיעו לנמל, או כאלה שעזבו בשבוע האחרון, הכל מלווה בתמונות של האניות המדוברות ובאפשרות לצפות במיקום בזמן אמת של כל אנייה (גם כאלה שיגיעו בעוד מספר שבועות). חידוש נוסף הוא, שלראשונה בישראל, נתוני ההגעה והעזיבה המלאים של האוניה מוצגים בזמן אמת כמו למשל: עליית הנתב על האוניה בכניסה, קשירת חבל ראשון בהגעה, שחרור חבל אחרון בעזיבה וירידת הנתב ביציאה ועוד. נתונים הכרחיים עבור כל סוכן אוניה. המידע כולו מונגש בשלוש שפות ובהתאמה מלאה לגלישה נוחה ופשוטה מכל מכשיר סלולרי.
סטטוס אניות באתר נמל חיפה
סטטוס אניות באתר נמל חיפה
סטטוס אניות באתר נמל חיפה
סטטוס אניות באתר נמל חיפה

2. דף “טעינה ופריקה בזמן אמת“: פיתוח חדשני נוסף באתר החדש, מאפשר פשוטו כמשמעו בזמן אמת ובשקיפות מלאה, לעקוב אחר פעילות אוניית המכולות ברציף. לראות כמה מן העבודה עליה כבר הסתיימה וכמה עוד נותר, בפירוט של כמות המכולות לטעינה ולפריקה.
המידע מתעדכן מידי 2-3 דקות.

לעקוב אחר פעילות אניית המכולות ברציף נמל חיפה, בזמן אמת ובשקיפות מלאה
לעקוב אחר פעילות אניית המכולות ברציף נמל חיפה, בזמן אמת ובשקיפות מלאה

3. דף “זמן האמת”: שיתוף פעולה נוסף עם המידע של “מארין טראפיק” בא לידי ביטוי בדף המציג את תמונת המצב ברציפי נמל חיפה בזמן אמת, במפה דינמית הניתנת להגדלה והקטנה, וכן קבלת מידע על האניות ברציפים או במפרץ חיפה, עם לחיצה על מיקום האוניה במפה.

4. סטטוס מכולות: לראשונה מאפשר נמל חיפה לבצע חיפוש למכולות הנמצאות כעת בנמל (ליבוא או ליצוא). עברו בנמל בשנה האחרונה או צפויות להגיע בקרוב. בדומה לדואר רשום שניתן לאתר על פי מספר המשלוח, גם באתר נמל חיפה החדש, כל שנדרש הוא להקיש את המספר המזהה של המכולה (4 אותיות לועזיות ושבע ספרות) ולקבל מידית את כל המידע על המכולה (פרט כמובן למטען שעליה ובעל המטען עצמו). הכל כמובן זמין בשלוש ספרות ואופן מעוצב ונוח לקריאה הן על המחשב והן במכשיר סלולרי.  

נמל חיפה מאפשר לבצע חיפוש למכולות הנמצאות כעת בנמל (ליבוא או ליצוא).
נמל חיפה מאפשר לבצע חיפוש למכולות הנמצאות כעת בנמל (ליבוא או ליצוא).

5. לוח הפלגות מטען: כל המידע על האפשרויות לשנע מטענים מנמל חיפה או אליו מכל נמל אחר בעולם. הגישה למנוע ההפלגות אפשרית בשלוש שפות הן מדף הבית של שער הלקוחות (לשונית משמאל) והן בדף מיוחד תחת “מידע בזמן אמת”).

6. מחשבונים: המחשבונים האינטרנטיים של אתר האינטרנט של נמל חיפה, הם פיתוח בלעדי של הנמל והכלי היחיד בישראל המפשט את צו התעריפים הסבוך ונותן פתרון מיידי ופשוט לכלל לקוחות הנמל בארץ ובעולם. שמונת המחשבונים באתר החדש של נמל חיפה הם מקיפים יותר וכוללים פרמטרים רבים ומפורטים יותר, לחישוב מהיר ומדויק של כלל תעריפי הנמל. וכן, גם כאן, בהתאמה מלאה לסלולרי ובשלוש שפות.

המחשבונים האינטרנטיים של אתר האינטרנט של נמל חיפה
המחשבונים האינטרנטיים של אתר האינטרנט של נמל חיפה

7. תשלום מקוון: כלי ייחודי ויעודי לתשלום אגרות נמל ותשלומי נמל שונים בגובה של עד 5,000 ₪. מבוצע באמצעות מערכות הסליקה של TELEPAY.

תיירות, אירועים וחזית ים – עכשיו באתר החדש
מי שנכנס לצד התיירותי של אתר נמל חיפה, זונח את המכולות, מוטות הברזל ועגורני הענק וגם את הצבע הצהוב המאפיין את אזור המטענים, לטובת “לוק” של שמיים תכולים, עטורים באניות תיירים, הפלגות נופש ו… נינג’ות מנינג’ה ישראל.
לראשונה, נמל חיפה מקים אזור יעודי שלם לנושאי תיירות ואירועים, כחלק מפתיחתו של נמל חיפה לקהל הרחב, שינוי שצפוי לצבור תאוצה בשנים הקרובות כחלק ממימוש תכנית חזית הים העירונית. כבר בשנה האחרונה היו בנמל שלל אירועים לקהל הרחב בהאנגר 15, מחסן ענק על קו המים וצילומים לתכניות טלוויזיה שונות בהן נינג’ה ישראל, קליפים ופרסומות.

זוהר רום, דובר הנמל ומנהל התקשורת השיווקית ותחום הקרוזים:

אפשר לומר בביטחון שמדובר באחד מעשרת אתרי הנמלים המתקדמים בעולם, לכל הפחות, וגם אחד היפים שבהם. למדנו הרבה מנמלים מובילים טכנולוגית כמו נמל רוטרדם ונמל המבורג, בעיקר בכל הנוגע לפיתוח כלים טכנולוגיים בזמן אמת, ואנחנו מביאים כעת ללקוחות ולציבור אתר מהוקצע שכייף ויעיל לגלוש בו הן במחשב והן בכל מכשיר סלולרי. העובדה שהאתר מותאם במלואו גם לאנגלית ולערבית היא בשורה חשובה ללקוחות הנמל בישראל ובמדינות השכנות לנו, ואמירה חד משמעית של הנמל שמעוניין להיות שער הכניסה הראשי למזרח התיכון. עשרות רבות של אנשים עמלו על האתר הזה, וימשיכו לפתח אותו, ואני רוצה להודות לכולם, בפרט לשותפים שלנו בחברת Y&A שעיצבו ופיתחו את האתר יד ביד איתנו, והבינו היטב את הצרכים שלנו ושל לקוחותינו

מנכ”ל חברת  Y&A  יובל בר אור:

אנחנו גאים שנבחרנו כשותף אסטרטגי למימוש האסטרטגיה הדיגיטלית החדשה של נמל חיפה. האתר הנו נקודת התחלה בתהליך דיגיטציה עמוק ומורכב.

מי שהובילה את הפרויקט בחברת Y&A, שרית ביניאשוילי:

מטרתנו הייתה לעצב ולפתח אתר-פלטפורמה דיגיטלית שתעמוד בסטנדרטים בינלאומיים, שתהווה בנצ’מרק לכל חברות הנמל הבינלאומיות. בסוף תהליך מאומץ שבו היו מעורבים עשרות אנשי מקצוע, מאפיינים, מעצבי UX/UI ואנשי פיתוח, אנחנו מאוד גאים בתוצאה. 

בחלק התיירותי של האתר תמצאו לוח הפלגות. הפעם של אניות קרוזים בלבד לנוסעים ישראלים ושל תיירים, מידע מפורט על טרמינל הנוסעים, קו השייט בין חיפה לעכו, אירועים ותכניות פיתוח עתידיות. חלק התיירותי של האתר מתממשק לדפים של נמל חיפה בפייסבוק ובאינסטגרם ומציג את הפרסומים האחרונים של הנמל ברשתות החברתיות.

מנדי זלצמן מנכ”ל חברת נמל חיפה:

האתר החדש של נמל חיפה הוא בבועה של הנמל עצמו – איכותי, מקצועי, שירותי ועם יופי ורוח המיוחדים לו. מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית ששמה אותנו גם בתחום הזה, של מידע אונליין ברשת, ברמה העולמית הגבוהה ביותר. בשתי מילים – היזהרו, ממכר.
מנדי זלצמן - מנכ"ל נמל חיפה  (צילום - יח"צ).
מנדי זלצמן – מנכ”ל נמל חיפה (צילום – יח”צ).


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.