הורים בעתלית מתנגדים להפוך מרכז נוער לבית ספר דתי חרדי

ההורים בעתלית לא מוכנים לקבל את הכוונה להמיר את ייעודו של בית יוסף הפועל כמרכז לנוער וגני ילדים לבית ספר דתי חרדי לחב"ד. ביום ראשון 23/6/19 בשעה 17:00 אחרה"צ תתקיים פגישה בלשכתו של ראש המועצה, מר אסיף איזק בנושא המרת בית יוסף ממרכז לנוער וגני ילדים לבית ספר דתי חרדי לחב"ד.ס

תגובת נציגי ההורים: הפיתוח המואץ של עתלית וגידול האוכלוסייה הביא אותנו למחסור במוסדות חינוך פורמלי ולא-פורמלי לאוכלוסייה הקיימת. כיום ילדי היסודי חרדי חב"ד, נהנים מבית ספר מקסים בסיטרין, אשר המועצה מבקשת לחסוך את שכר הדירה עבורו. מעבר למאבק ספציפי זה על מרכז הנוער וגני הילדים שלנו, אנו נאבק להשיג תקציבים ומוסדות חינוך עבורם. כל ילד וילדה בעתלית יקבלו חינוך למצוינות. המטרה היא שכולם ימשיכו לימודיהם באוניברסיטה ולחינוך מקצועי הטוב ביותר. באם המועצה תקצץ את כנפי הילדים בשלב זה, עתיד מזהיר יהיה רק למעטים. במקביל לישיבה בלשכת ראש המועצה נעמוד במדשאות המועצה להפגנה שקטה, שתבטא את המשמר על עתיד ילדינו.


ברור לכל בר דעת שבית ספר משנה, מנכיח, קובע מציאות של קהילות, יישובים, ערים. במחקרים רבים ומורים כקונצנזוס: בתי ספר דתיים בסביבה חילונית יוצרים חיכוכים, שברים, עד שינוי מציאות. שינוי דמוגרפי, תרבותי, חברתי, כלכלי ועוד. הדברים מאוד לא פשוטים. אנו צריכים לדעת – האם השיח פתוח לשינוי גזירה זו או לא? מפני שאם לא, חסוך עבורנו את הזמן.


סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך רפי אבני:
מעדכן כי ביום שלישי 04/06/19 השתתף בפגישת הוועד של עתלית, על מנת לשתף את נבחרי הציבור וקהילת היישוב בנושא החינוך. טרם התקבלה החלטה בנושא. כעת, יתחיל שיח ושיתוף ציבור על מנת לקבל החלטה לטובת כלל התושבים. אחת הסוגיות העולות לפתחנו בזמנים אלו היא האפשרות להעברת תלמידי בית הספר החרדי היסודי, כיתות א'-ו' הממוקם בסיטרין, לבית יוסף שבעתלית. הודעה זו היא ראשונה ותפקידה לפתוח שיח ער, מקצועי וקהילתי לשיתוף ציבור. שיח זה שמתחיל כעת צומח מתוך למידה על מרחבי החינוך והצרכים המשתנים של המסגרות ומתוך מקום של חשיבה משותפת ואחריות כלפי כלל התושבים. המטרה הייתה להתחיל בבדיקה מול נבחרי הציבור ועתה נתחיל בבחינה רחבה מול הקהילה וצוות החינוך האסטרטגי.

עיריית טירת כרמל – רחב

אבני מדגיש כי לא התקבלה החלטה ולא התקיימה הצבעה בנושא יתרה מכך, מודל פורה שייתן מענה מיטבי יתעצב בחודשים הקרובים. לאחר עיצובו תתקבל החלטה דמוקרטית. אנו דואגים לכל התושבים, התלמידים והתלמידות, ונדאג לאפשר לכולם תשתית חינוך טובה מאוד.

3 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  הדרך ניראית מאד נכונה, שיתוף הציבור.
  עבדתי לפני שנים רבות עם בית יוסף, עד לסגירתו. עבודה מצמיחה עם שיתוף פעולה נהדר בין החילוני בישוב.
  סומכת על המועצה שכל החלטה מתקבלת בהתייעצות ובהתחשבות, ולא כהנחתות כמו שקורה לא מעט אצל השכנים.

 2. אלכסנדר אמר/ה

  הרעיון לפתוח את בית ספר חב"ד בעתלית הוא רעיון נכון ונפלא ! אין בעתלית אף בית ספר דתי ומעבר בית ספר חב"ד לעתלית אמור להגדיל את מספר התלמידים.

 3. עתליתי אמר/ה

  למה לא מבקשים את תגובת הורי בי"ס חב"ד?
  אין להם קול? רק למתנגדים יש קול?
  כתבה מוזמנת. זילזול בקוראים. חבל.

לא ניתן להגיב