מצוקת החנייה ברחוב חביבה רייך: מאות חתימות על עצומה הקוראת למציאת פתרון

מצוקת החניה ברחוב חביבה רייך בחיפה

בימים האחרונים העבירו תושבים מרחוב חביבה רייך ברמז עצומה לעירייה בה הם דורשים סיוע במצוקת החנייה ברחוב, שלטענתם היא חמורה יותר ממצוקת החנייה בשאר העיר.

המדרכות שסומנו באדום לבן. שכונת חביבה רייך בחיפה.
המדרכות שסומנו באדום לבן. שכונת חביבה רייך בחיפה.

כ-300 חתימות של תושבי רחוב חביבה רייך ברמז נאספו בימים האחרונים על עצומה הקוראת לעירייה למצוא פתרון לבעיית החנייה ברחוב. לטענת תושבים מצוקת החניה ברחוב שלהם בשכונת רמז חריגה לעומת בעיית החניה בשאר העיר כיון שהרחוב הוגדר כרחוב בשלבי התחדשות עירונית, מה שהכפיל פי שלושה את מספר הדירות ברחוב ולכן גם את כמות הרכבים.

בשנים האחרונות ברחוב חביבה רייך בוצעו פרויקטים רבים של פינוי בינוי ולטענת תושבים בחלק מהפרויקטים יש פער גדול בין מספר הרכבים של הדיירים בבניין ומספר החניות ולכן כל בניין חדש רק החמיר את בעיית החנייה ברחוב. בעצומה לראש העיר מציינים הדיירים עוד כי הבנייה ברחוב עוד לא הסתיימה וכרגע ממתינים לאכלוסם של עוד שלושה בניינים.

לטענת תושבים, החל מהשעה 18:00 אין אפשרות להחנות ברחוב והם נאלצים להחנות ברחובות סמוכים. התושבים מוסיפים שכשהם מוצאים חניה ברחובות פיכמן ואינטרנציונל ומגיעים לרחוב דרך גן הלוחם היהודי, הם נאלצים לחצות את הגן, כשהוא חשוך כיון שאין בו תאורה.

עמודים שהוצבו על המדרכה. שכונת חביבה רייך בחיפה.
עמודים שהוצבו על המדרכה. שכונת חביבה רייך בחיפה.

בתקופה האחרונה התושבים מתמודיים עם בעיה נוספת
“בחודשים האחרונים בנוסף לכך שאין חניות ברחוב ולפעמים אני חוזרת הביתה וצריכה לעשות עוד סיבוב ועוד סיבוב עד שאני מוצאת חניה”, אמרה אחת הדיירות ברחוב, “כמות משמעותית מהמדרכות נצבעה באדום לבן. בנוסף, נבנו מדרכות רחבות, שלא מאפשרות חניה באלכסון כמו קודם. על המדרכות הוצבו עמודי ברזל. גם ככה בעיית החניה ברחוב פוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים שלנו, וכל הדברים האלה רק הופכים את המצב לקשה יותר”.

בסופה של העצומה התושבים ברחוב מבקשים להגיע לפגישה עם ראש העיר עינת קליש רותם על מנת לדון בבעיית החניה שלהם. הם סבורים שבישיבה כזו יהיה ניתן להתחיל לחשוב על פתרון גם אם זמני.

לכבוד ראש העיר ד”ר עינת קליש:
אנו תושבי חביבה רייך מבקשים להסב את תשומת ליבך למצוקת החנייה החמורה בה אנו נמצאים.
מצוקה זו חריגה בכל קנה מידה בעיר שלנו מכיוון שכפי הידוע לך אנו נמצאים ברחוב אשר הוגדר כרחוב בשלבי “התחדשות עירונית”, מה שהכפיל בשלוש את כמות הדירות ופי 10 את התושבים.
אנו מבקשים בעצומה זו, אשר חתומה על ידי תושבי הרחוב למצוא לנו פתרונות חנייה או להתחיל לממש תכניות שהובטחו לנו עוד בראשית שנות 2004.
ראוי לציין שהרחוב כרגע ממתין לאכלוס של עוד 3 בניינים וכבר כיום החל מהשעה 18:00 אין חנייה ברחוב.
החנייה ברחובות הצדדים קשה מאוד ונוספת לכך העובדה שגם אם חונים ברחובות אלו (פיכמן, אינטרנציונל) המעבר לרחוב דרך הגן הלוחם היהודי קשה מאוד מכיוון שהוא חשוך מאוד בשעות הערב.
פנינו מספר פעמים גם בנושא זה אך נשארנו ללא מענה.
אנו מאמינים כי יחד נוכל למצוא פתרון ולו זמני על מנת לסייע לרווחת התושבים היום ובעתיד.
נשמח להיפגש לדון איתך על כך עם נציגנו.

על החתום: תושבי הרחוב

(עד כה נאספו 298 חתימות תושבי הרחוב, האשר הופיעו על הפנייה לעינת קליש. החתימות נמצאות במערכת חי פה).

התושבים ממתינים לתגובת עיריית חיפה .
לכשתתקבל תשובת העירייה, נפרסמה כאן.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. דוד אמר/ה

  לא רק בעיית חנייה. יש בעיה ברחוב של קבלנים דורסניים שפשוט הרסו את הרחוב ומשאירים אחריהם כמויות של לכלוך. המשאיות שלהם נכנסות בכל שעות היום למרות שיש איסור בשעות מסוימות. האכיפה לא קיימת ברחוב- תושבי הרחוב בלת ברירה נאלצים לחנות על מדרכות וחוסמים מעברים לילדים ולעגלות שנאלצים לרדת לכביש המסוכן שמלא ברכבי עבודה כבדים. והכל בחסות העירייה שגם לא מבצעת אכיפה של החוק עם קנסות וגם נותנת יד לדבר בכך שמגבה את הקבלנים הדורסניים ולא מחייבת אותם לבנות חנייה לכל בניין חדש. זה פשוט שחיתות. ועוד רוצים להעלות את הארנונה. פשוט בושה.. מערב פרוע פשוט זלזול בתושבים

 2. שימי אמר/ה

  אנו דורשים תשובות מראשת העיר , מצוקת החניה עוד תעלה ותעלה אם אכלוס הבניינים החדשים

 3. חיפאית אמר/ה

  לידיעת התושבים וכתבי העיתון: הגיע הזמן שתלמדו ששם הגיבורה שעל שמה נקרא הרחוב הוא חביבה רייק ולא רייך. למיטב זכרוני כך גם כתוב על השלטים.

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   שם הרחוב הנכון הוא חביבה רייך ולא רייק
   כך הוא מופיע באתר המפות הרישמי של מדינת ישראל.
   הכתבה מדוייקת

 4. נדב אמר/ה

  זה מה קורה. כשהעיריה מאשרת ללא חשבון בניה רוויה בלי לתת מחשבה. העיקר מקבלת בנינים חדשים תשתיות על חשבון קבלנים והרבה יותר ארנונה.
  ראו דוגמא זו ואל תאשרו בניה כזו בקרית אליעזר. כבר היום יש מצוקת חניה. בעלי הדירות לא גרים באיזור הם משכירים ומשאירים את הבעיה לדיירים שלהםכמו בחביבה רייך.

 5. אלי בלי אמר/ה

  צריך למצוא פתרון לבעיה, אבל מה שמוצג בכתבה בנוגע למדרכות אדום לבן, או עמודי הברזל במדרכות הוא דווקא דבר חיובי.
  לא צריך שכל פיסת מדרכה תהפוך לחניה של ג’יפ שחוסם מעבר. יש גבול וצריך לחלק יותר דוחות ולאכוף גם בשעות הלילה.

  ושם הרחוב הנכון לשואלים הוא חביב הרייך

 6. סימון מרטין אמר/ה

  כל האשם בעיריית חיפה שלא התייחסה להימורים של התושבים המקוריים של הרחוב שהתנגדו לפרוייקט המגלומאני הזה.
  קבלנים דורסניים בגיבוי בעלי תפקידים בעיריית חיפה חברו יחד והרסו רחוב שהיה פנינה בכרמל.
  לא כל סנטימטר אדמה חייב להיות מכוסה בבטון. על כל מבנה שנבנה נכרתו כ-300 עצים , ביניהם עצים בני 60-70.
  אין אח ורע לפרוייקט ההזוי הזה .
  בכל מקום בארץ מחייבים את היזמים ( ששלשלו לכיסיהם רווחים אדירים), לספק לפחות חניה אחת לכל דירה בתחומי הבניין.
  החרידץגות המפלגות בנושא תשתיות החשמל, המרווחים בין הבניינים גובה הבניה היו הנושאים להתנגדויות הדיירים המקוריים. האם ייתכן שעיוורון פגע המתכננים ההתחדשות העירונית בנושא החניה? כולנו מכירים מה מעוור את עיני הבריות.
  למרבה הצער, העיריה נתנה יד לשני יזמים ואיפשרה להם לחדש רק את הבניינים שהניבו את הרווחים המקסימים, הוציאה מן הפרויקט את הבניינים 53 53א’ שדייריהם חוו , חווים ויחוו את כל אי הנוחות הרעש, הזיהום, הלכלוך הצפיפות והירידה באיכות החיים מבלי להיות חלק משיפור כלשהו ברכושם.
  אני יוצא בקריאה לבעלי התפקיד העיריה ללמוד מהויות האיומה שבאישור הפרוייקט במתחם חביבה, ולא לאמלל תושבי שכונות ורחובות נוספים ולא להקריבם למולך היזמים החזיריים.