פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

מצוקת החנייה ברחוב חביבה רייך: מאות חתימות על עצומה הקוראת למציאת פתרון

בימים האחרונים העבירו תושבים מרחוב חביבה רייך ברמז עצומה לעירייה בה הם דורשים סיוע במצוקת החנייה ברחוב, שלטענתם היא חמורה יותר ממצוקת החנייה בשאר העיר.

המדרכות שסומנו באדום לבן. שכונת חביבה רייך בחיפה.
המדרכות שסומנו באדום לבן. שכונת חביבה רייך בחיפה.

כ-300 חתימות של תושבי רחוב חביבה רייך ברמז נאספו בימים האחרונים על עצומה הקוראת לעירייה למצוא פתרון לבעיית החנייה ברחוב. לטענת תושבים מצוקת החניה ברחוב שלהם בשכונת רמז חריגה לעומת בעיית החניה בשאר העיר כיון שהרחוב הוגדר כרחוב בשלבי התחדשות עירונית, מה שהכפיל פי שלושה את מספר הדירות ברחוב ולכן גם את כמות הרכבים.

בשנים האחרונות ברחוב חביבה רייך בוצעו פרויקטים רבים של פינוי בינוי ולטענת תושבים בחלק מהפרויקטים יש פער גדול בין מספר הרכבים של הדיירים בבניין ומספר החניות ולכן כל בניין חדש רק החמיר את בעיית החנייה ברחוב. בעצומה לראש העיר מציינים הדיירים עוד כי הבנייה ברחוב עוד לא הסתיימה וכרגע ממתינים לאכלוסם של עוד שלושה בניינים.

לטענת תושבים, החל מהשעה 18:00 אין אפשרות להחנות ברחוב והם נאלצים להחנות ברחובות סמוכים. התושבים מוסיפים שכשהם מוצאים חניה ברחובות פיכמן ואינטרנציונל ומגיעים לרחוב דרך גן הלוחם היהודי, הם נאלצים לחצות את הגן, כשהוא חשוך כיון שאין בו תאורה.

עמודים שהוצבו על המדרכה. שכונת חביבה רייך בחיפה.
עמודים שהוצבו על המדרכה. שכונת חביבה רייך בחיפה.

בתקופה האחרונה התושבים מתמודיים עם בעיה נוספת
"בחודשים האחרונים בנוסף לכך שאין חניות ברחוב ולפעמים אני חוזרת הביתה וצריכה לעשות עוד סיבוב ועוד סיבוב עד שאני מוצאת חניה", אמרה אחת הדיירות ברחוב, "כמות משמעותית מהמדרכות נצבעה באדום לבן. בנוסף, נבנו מדרכות רחבות, שלא מאפשרות חניה באלכסון כמו קודם. על המדרכות הוצבו עמודי ברזל. גם ככה בעיית החניה ברחוב פוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים שלנו, וכל הדברים האלה רק הופכים את המצב לקשה יותר".

בסופה של העצומה התושבים ברחוב מבקשים להגיע לפגישה עם ראש העיר עינת קליש רותם על מנת לדון בבעיית החניה שלהם. הם סבורים שבישיבה כזו יהיה ניתן להתחיל לחשוב על פתרון גם אם זמני.

לכבוד ראש העיר ד"ר עינת קליש:
אנו תושבי חביבה רייך מבקשים להסב את תשומת ליבך למצוקת החנייה החמורה בה אנו נמצאים.
מצוקה זו חריגה בכל קנה מידה בעיר שלנו מכיוון שכפי הידוע לך אנו נמצאים ברחוב אשר הוגדר כרחוב בשלבי "התחדשות עירונית", מה שהכפיל בשלוש את כמות הדירות ופי 10 את התושבים.
אנו מבקשים בעצומה זו, אשר חתומה על ידי תושבי הרחוב למצוא לנו פתרונות חנייה או להתחיל לממש תכניות שהובטחו לנו עוד בראשית שנות 2004.
ראוי לציין שהרחוב כרגע ממתין לאכלוס של עוד 3 בניינים וכבר כיום החל מהשעה 18:00 אין חנייה ברחוב.
החנייה ברחובות הצדדים קשה מאוד ונוספת לכך העובדה שגם אם חונים ברחובות אלו (פיכמן, אינטרנציונל) המעבר לרחוב דרך הגן הלוחם היהודי קשה מאוד מכיוון שהוא חשוך מאוד בשעות הערב.
פנינו מספר פעמים גם בנושא זה אך נשארנו ללא מענה.
אנו מאמינים כי יחד נוכל למצוא פתרון ולו זמני על מנת לסייע לרווחת התושבים היום ובעתיד.
נשמח להיפגש לדון איתך על כך עם נציגנו.

על החתום: תושבי הרחוב

(עד כה נאספו 298 חתימות תושבי הרחוב, האשר הופיעו על הפנייה לעינת קליש. החתימות נמצאות במערכת חי פה).

התושבים ממתינים לתגובת עיריית חיפה .
לכשתתקבל תשובת העירייה, נפרסמה כאן.

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

7 תגובות

 1. כל האשם בעיריית חיפה שלא התייחסה להימורים של התושבים המקוריים של הרחוב שהתנגדו לפרוייקט המגלומאני הזה.
  קבלנים דורסניים בגיבוי בעלי תפקידים בעיריית חיפה חברו יחד והרסו רחוב שהיה פנינה בכרמל.
  לא כל סנטימטר אדמה חייב להיות מכוסה בבטון. על כל מבנה שנבנה נכרתו כ-300 עצים , ביניהם עצים בני 60-70.
  אין אח ורע לפרוייקט ההזוי הזה .
  בכל מקום בארץ מחייבים את היזמים ( ששלשלו לכיסיהם רווחים אדירים), לספק לפחות חניה אחת לכל דירה בתחומי הבניין.
  החרידץגות המפלגות בנושא תשתיות החשמל, המרווחים בין הבניינים גובה הבניה היו הנושאים להתנגדויות הדיירים המקוריים. האם ייתכן שעיוורון פגע המתכננים ההתחדשות העירונית בנושא החניה? כולנו מכירים מה מעוור את עיני הבריות.
  למרבה הצער, העיריה נתנה יד לשני יזמים ואיפשרה להם לחדש רק את הבניינים שהניבו את הרווחים המקסימים, הוציאה מן הפרויקט את הבניינים 53 53א' שדייריהם חוו , חווים ויחוו את כל אי הנוחות הרעש, הזיהום, הלכלוך הצפיפות והירידה באיכות החיים מבלי להיות חלק משיפור כלשהו ברכושם.
  אני יוצא בקריאה לבעלי התפקיד העיריה ללמוד מהויות האיומה שבאישור הפרוייקט במתחם חביבה, ולא לאמלל תושבי שכונות ורחובות נוספים ולא להקריבם למולך היזמים החזיריים.

 2. צריך למצוא פתרון לבעיה, אבל מה שמוצג בכתבה בנוגע למדרכות אדום לבן, או עמודי הברזל במדרכות הוא דווקא דבר חיובי.
  לא צריך שכל פיסת מדרכה תהפוך לחניה של ג'יפ שחוסם מעבר. יש גבול וצריך לחלק יותר דוחות ולאכוף גם בשעות הלילה.

  ושם הרחוב הנכון לשואלים הוא חביב הרייך

 3. זה מה קורה. כשהעיריה מאשרת ללא חשבון בניה רוויה בלי לתת מחשבה. העיקר מקבלת בנינים חדשים תשתיות על חשבון קבלנים והרבה יותר ארנונה.
  ראו דוגמא זו ואל תאשרו בניה כזו בקרית אליעזר. כבר היום יש מצוקת חניה. בעלי הדירות לא גרים באיזור הם משכירים ומשאירים את הבעיה לדיירים שלהםכמו בחביבה רייך.

 4. לידיעת התושבים וכתבי העיתון: הגיע הזמן שתלמדו ששם הגיבורה שעל שמה נקרא הרחוב הוא חביבה רייק ולא רייך. למיטב זכרוני כך גם כתוב על השלטים.

  • שם הרחוב הנכון הוא חביבה רייך ולא רייק
   כך הוא מופיע באתר המפות הרישמי של מדינת ישראל.
   הכתבה מדוייקת

 5. אנו דורשים תשובות מראשת העיר , מצוקת החניה עוד תעלה ותעלה אם אכלוס הבניינים החדשים

 6. לא רק בעיית חנייה. יש בעיה ברחוב של קבלנים דורסניים שפשוט הרסו את הרחוב ומשאירים אחריהם כמויות של לכלוך. המשאיות שלהם נכנסות בכל שעות היום למרות שיש איסור בשעות מסוימות. האכיפה לא קיימת ברחוב- תושבי הרחוב בלת ברירה נאלצים לחנות על מדרכות וחוסמים מעברים לילדים ולעגלות שנאלצים לרדת לכביש המסוכן שמלא ברכבי עבודה כבדים. והכל בחסות העירייה שגם לא מבצעת אכיפה של החוק עם קנסות וגם נותנת יד לדבר בכך שמגבה את הקבלנים הדורסניים ולא מחייבת אותם לבנות חנייה לכל בניין חדש. זה פשוט שחיתות. ועוד רוצים להעלות את הארנונה. פשוט בושה.. מערב פרוע פשוט זלזול בתושבים

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...