ראשי ערים ומועצות בצפון דורשים שדה תעופה בינלאומי בצפון

מטוס על המסלול בשדה התעופה של חיפה (צילום - סמר עודה )

ראשי ערים ומועצות בצפון דורשים שדה תעופה בינלאומי בצפון | הנהגת העיר חיפה אינה מעוניינת בשדה משלים בחיפה, אלא בשדה אזורי קטן ואין לה כל בעיה שיהיה שדה בינ”ל גדול בצפון, בנוסף לשדה האזורי הקטן בחיפה.

ראשי האשכולות בצפון, בשם עשרות ראשי ערים ומועצות, הוציאו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו דרישה להקים שדה תעופה בינלאומי בצפון הארץ.

על פי ראשי הרשויות, על מנת לקדם את הפיתוח הכלכלי של הצפון ובהתאם להחלטות ממשלה קודמות יש להקים את שדה התעופה המשלים לנתב״ג בצפון הארץ ויש לפעול במיידי על מנת להמשיך ולתכנן את שדה התעופה שיהווה תמריץ וזרז כלכלי לפיתוח האזור.

יעל רון מנכ״לית אשכול רשויות גליל מערבי: “כולם מדברים על פיתוח הצפון. לפנינו הזדמנות חד פעמית לקדם את הכלכלה והחברה בצפון וחובה עלינו לפעול לקדם את התוכנית. מדובר במהלך דרמטי בעל חשיבות עליונה לצפון הארץ ולמדינת ישראל כולה.

נחשון צוק (צילום: ירון כרמי)

מ”מ ראש עיריית חיפה ומחזיק תיק התיירות נחשון צוק אמר לחי פה: “הנהגת העיר אינה מעוניינת בשדה משלים בחיפה, אלא בשדה אזורי קטן, שיכסה לפחות את אזור מרכז אירופה (רדיוס של רומא, בודפשט, קייב), ורצוי גם את מערבה. שדה משלים יכול להפעיל טיסות ליעדים רחוקים כמו יבשת אמריקה או המזרח הרחוק, ולכך אנחנו מתנגדים. אין לנו כל בעיה שיהיה שדה בינ”ל גדול בצפון, בנוסף לשדה האזורי הקטן בחיפה. בדקנו עם הרשויות, וההבנה שלנו היא שלא תהיה כנראה סתירה מבחינת המרחב האווירי בין שני השדות האלה, חיפה והשדה המשלים הגדול שיהיה כאן. הבעיה היא עם רעש. המתוכנן הוא שמרבית הטיסות יהיו צפונית לחיפה (מסלול הכניסה/יציאה לארץ) כך שהסובלים העיקריים לא יהיו כנראה תושבי העיר אלא דווקא תושבי הקריות. כרגע ההתנגדות העיקרית לשדה ברמת דוד היא של תושבי העמק, אבל צפוי שגם תושבי הקריות יתעוררו בשלב כלשהו”.

עוד הוסיף:“תפקידנו לדאוג כלכלית לעיר, ואנחנו רואים חשיבות לשדה קטן בחיפה בכל מקרה, כמו שדה התעופה CITY בלונדון, שנמצא בלב העיר, בנוסף לשלושת השדות הגדולים שנמצאים בקרבת העיר”.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יהונתן ברבי אמר/ה

  נחשון אינו דובר אמת.
  צוקליש לקחו חלק בפעילות וחוגי בית בעמק יזרעאל נגד הקמת נמל תעופה משלים בצפון

 2. מושיקו אמר/ה

  כולם רוצים שדה בצפון אבל אף אחד לא מוכן שזה יהיה בתחומי הרשות שלו אז דוחפים את הגחל הלוהט לעמק יזרעאל

 3. אלון רייך אמר/ה

  צודקים. זה חשוב מאוד. אפשר דרומית לחיפה במישור של חוף הכרמל או מזרחית לקריות.

הגיבו כאן לכתבה