עיריית חיפה בתרגיל יחצ"ני: פארק אקסטרים יקום בנחל הגיבורים בחיפה

מחלפי מנהרות הכרמל מעל נחל הגיבורים בחיפה (צילום: מרום בן אריה - צילומי אוויר 054-869-4777)

עיריית חיפה מודיעה: נחל הגיבורים יהפוך לפארק!
בידיעת יחסי ציבור אשר שיגרה דוברות עיריית חיפה לכלי התקשורת (ידיעה שאף פורסמה באתר YNET וכן באתר יחסי הציבור של עיריית חיפה הנקרא "חיפה חיפה"), מתארת עיריית חיפה את הפרויקט המתוכנן בנחל הגיבורים.

כזכור, מתחם נחל הגיבורים נהרס כליל כתוצאה מבניה של 2 פרויקטים:
1) הגרנד קניון וסביבו מחלפי הענק.
2) כביש נחל הגיבורים.

כעת (נובמבר 2013) מציגה עיריית חיפה פרויקט לשיקום הריסות הנחל והפיכתו לפארק אקסטרים בלב העיר.
פארק שיחבר את הגרנד קניון אם העיר התחתית.
העירייה הציגה באתר הדמיות שונות של מתקני סנפלינג, אומגה, גשרים מעל הנחל ועוד.
העירייה הסבירה כי התכנית היא להשקיע במקום 50 מליון ש"ח.

בהודעת עיריית חיפה לכלי התקשורת נכתב כך:

סביב עורק התחבורה מתחילה עיריית חיפה בהקמת "פארק אקסטרים הגדול בישראל" בעלות של כחמישים מיליון ₪. הפארק יכלול, בין השאר מסלול אופני שטח ופעלולים נוסח ריו דה ז'נרו ואנשים שייתלו מתחת למכוניות נוסעות.
הפארק שייסוב את כביש "נחל הגיבורים" יהיה חדשני וראשון מסוגו. בין האטרקציות החדשות נוכל למצוא מסלול אופניים אתגרי במורד – Downhill-Bikingשיהווה מסלול ייחודי לחובבי אופני הפעלולים והאקסטרים. נציין ששביל דומה נבנה מפסל ישו בריו דה ז'נרו עד לתחתית ההר דרך הפאבלות של ריו וזה המודל סביבו המסלול ייבנה בחיפה.

נוכל למצוא גם אזור טיפוס על סלע – Via Ferrata, מתחם קירות טיפוס – Climbing boulders and walls, מתחם מרכזי – בנג'י, סנפלינג, סווינג ואומגה, מתחם סולמות וגשרים – High ropes and ladders, שביל הליכה אתגרי (הולכי רגל ואופניים) – Nordic walk and cycling, מתחם אומגות מעגלי – Zip line וציר אומגות על עמודים – Zip line.
אחד החידושים המרכזיים יהיו כאשר למרגלות "גשר הזכוכית" שעליו תסענה מכוניות ייתלו אנשים אשר יירדו בסנפלינג למרגלות הפארק. בחיפה מתכננים להפוך את האזור שהיה במשך שנים מוזנח למוקד עלייה לרגל לחובבי האקסטרים מהארץ ומהעולם.
ראש העיר יונה יהב: " בנוסף לעורק התחבורה המרהיב אנחנו מתחילים לבנות את אם כל הפארקי-אקסטרים של ישראל תוך כדי ניצול מרהיב ויפייפה של הנוף ההררי הכרמלי והמבנה הטופוטגרפי של הנחל".
ראש העיר חיפה יונה יהב: "כביש נחל הגיבורים הוא בעל חשיבות רבה במארג הכבישים הנבנים בחיפה ומתאימים את מציאות התעבורה בחיפה לנפח כלי הרכב הנע בכבישי העיר בנוחיות וביעילות. תכנון וביצוע הכביש החדש הם דוגמא לפיתוח מתחשב שאינו מתנפל על תוואי הנוף הייחודי. ציר תנועה חדש ומרכזי זה, יחד עם המטרונית וההשקעה של עשרות מיליוני שקלים בריבוד הכבישים הוותיקים מציבים את חיפה כעיר המתקדמת ביותר מבחינה תחבורתית בישראל. בנוסף לעורק התחבורה המרהיב אנחנו מתחילים לבנות את "אם כל פארקי-האקסטרים" של ישראל תוך כדי ניצול מיטבי של הנוף ההררי הכרמלי והמבנה הטופוגרפי של הנחל".

הודעת עיריית חיפה באתר היח"צ "חיפה חיפה" (הידיעה פורסמה בנובמבר 2013)

(צילום מסך)

יח"צ עיריית חיפה: פארק אקסטרים בנחל הגיבורים בחיפה (צילום מסך מתוך אתר יח"צ עיריית חיפה שנקרא חיפה חיפה)
יח"צ עיריית חיפה: פארק אקסטרים בנחל הגיבורים בחיפה
(צילום מסך מתוך אתר יח"צ עיריית חיפה שנקרא חיפה חיפה)
תגובה
 1. עמית באום אמר/ה

  רעיון בשלב הגייה ראשוני לפתרון משולב של שתי צרות:
  * פארק האקסטרים המתוכנן במורדות נחל גיבורים הוא פרויקט מזיק במיוחד לסביבה.
  * בנין אגד המוזנח הוא בית גידול לפשע ומוקד למחוסרי בית.
  אם אכן קיים "צורך" להקים פארק אקסטרים, מדוע לא נשתמש בבנין המגניב ביותר בחיפה ובאוירה הייחודית החיונית לפארק אקסטרים? דמיינו את ההזנחה, הזוהמה, הפשע והעוני מומרים לטיפוח, אומנות, קהילה וכסף.
  בהמשך ישיר למנהור הרכבת, שביל האופניים הארוך והאיכותי בישראל יקשר את המקום המגניב הזה לחופים ולשאר חלקי העיר. המאפיינים הייחודיים לאתר הם מבנה ענק וחזק במיוחד עם נוף עוצר נשימה. אם התנסתם מימיכם בפעילויות "אתגריות" תבינו שמדובר במקום מושלם. יש דוגמאות רבות לכך בעולם וטוב יהיה אם נלמד קצת גם אנחנו מהגויים.

  מה דעתכם?

לא ניתן להגיב