חדשות חיפה: מזכ”ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית

ד”ר ג’ושוע לינקולן, שכיהן עד לאחרונה בתפקידים בכירים באו”ם, הוא המזכ”ל החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית

ג_ושוע_לינקולן_2013.jpg

חדשות חיפה: מזכ”ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית – ג’ושוע לינקולן
ד”ר אלברט לינקולן, המזכיר הכללי של הקהילה הבהאית הבינלאומית ב- 19 השנים האחרונות מסיים את תפקידו. מחליף אותו ד”ר ג’ושוע לינקולן שכיהן עד לאחרונה בתפקידים בכירים באו”ם

המרכז הבהאי העולמי השוכן בחיפה הודיע כי ד”ר ג’ושוע לינקולן הינו המזכ”ל החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית. הוא יחליף בתפקיד את אביו, ד”ר אלברט לינקולן, שכיהן בתפקיד המזכ”ל ב- 19 השנים האחרונות.

המזכיר הכללי של הקהילה הבהאית הבינלאומית הינו התפקיד המנהלי הגבוה ביותר הממונה ע”י ‘בית הצדק העולמי’ – ההנהגה העליונה של הקהילה הבהאית. באחריותו של המזכ”ל לנהל את קשרי החוץ ואת הקשרים והיחסים עם מדינת ישראל וגורמי הממשל שלה, בשל היותה המדינה שבה שוכן המרכז הבהאי העולמי, בחיפה ובעכו.
תעודת_הוקרה.JPG

חדשות חיפה: מזכ”ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית – ג’ושוע לינקולן
במהלך 19 השנים האחרונות יצג אלברט לינקולן את הקהילה הבהאית באין ספור אירועים ומפגשים בינלאומיים, באירועים דיפלומטיים ובמפגשים עם גורמי ממשל שונים מישראל. בתקופת כהונתו זכה המרכז הבהאי לחשיפה והכרה רחבה. במהלך תקופה זו נחנכו הגנים הבהאים בחיפה והאתרים הבהאים בחיפה ובעכו זכו להכרה בינלאומית ע”י ארגון אונסק”ו כאתרי מורשת עולמית.

אלברט לינקולן השקיע רבות בהיכרות עם האוכלוסיה וההנהגה הישראלית ועם קבוצות המיעוטים במדינה. פעילותו למען דו קיום זכתה להכרה רבה, ב- 2010 זכה אלברט לינקולן לקבל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה ובשנת 2013 זכה לינקולן בתואר יקיר העיר חיפה.

ד”ר ג’ושוע לינקולן, המזכ”ל החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית, מגיע למרכז הבהאי העולמי לאחר קריירה מוצלחת בתפקידי ניהול בכירים בארגון האומות המאוחדות (האו”ם) בג’נבה ובניו-יורק וכן במשלחות של האו”ם באפריקה.

לד”ר ג’ושוע לינקולן רקע במחקר אקדמי והוא בעל תואר דוקטור ביחסים בינלאומיים. ד”ר ג’ושוע לינקולן נשוי למונט ואן-ליט ואב לשניים. הוא גם בנו של המזכ”ל הקודם אלברט לינקולן.

מצורפת תמונתו של ד”ר ג’ושוע לינקולן, המזכ”ל החדש של הקהילה הבהאית הבינלאומית. קרדיט לתמונה: המרכז הבהאי העולמי.
ג_ושוע_לינקולן_2013.jpg

חדשות חיפה: מזכ”ל חדש לקהילה הבהאית הבינלאומית – ג’ושוע לינקולן

הגיבו כאן לכתבה