גולשי סאפ חולצו על ידי השיטור הימי מלב ים מול חופי הקריות לאחר שנסחפו ברוח מזרחית ערה • וידאו מהחילוץ

גולשי סאפ חולצו מלב ים על ידי השיטור הימי של חיפה (צילום: משטרת ישראל)

המלאכים בכחול עשו זאת שוב ושלפו מלב ים גולשי SUP שנקלעו למצוקה:
חיפה היא בירת הגלישה של ישראל ושוטרי השיטור הימי שומרים על גולשים שנקלעים מפעם לפעם למצוקה בלב ים. גולשים רבים מזמנים מקרי חילוץ רבים, אך השוטרים לעולם אינם מהססים ונענים מייד ובכל שעה לקריאות מצוקה. הם מזנקים עם ספינת הצרעה המשוכללת שלהם, כדי להציל חיים. היום נסחפו שני גולשי סאפ ברוח המזרחית הערה מחופי הקריות לכיוון מערב ונקלעו לסכנת חיים. חשוב לציין כי גולש סאפ שאינו מיומן אינו יכול לחתור נגד רוח ערה ולכן אם הרוח היא Off-Shore, כלומר, מזרחית שנושבת ממזרח למערב, ישנה סכנת היסחפות ללב ים.

המלאכים בכחול – חילוץ גולשי סאפ בחיפה

הבוקר, שבת, 13/4/2019, שוטרי השיטור הימי זינקו מנמל חיפה וחילצו בהצלחה 2 גולשי סאפ בני 71 ו- 68 שנסחפו אל לב ים, הרחק מקו החוף בקריות.
המבצע החל כאשר במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלה היום בשעת צהריים פניה ממציל של אחד החופים באזור הקריות, כי הוא מבחין בשני גולשי סאפ מבוגרים, שנסחפו אל העומק הרחק מקו החוף. המציל דיווח כי הגולשים נראים באפיסת כוחות ומאותתים לקבלת סיוע.

ספינת הצרעה של השיטור הימי בחיפה (צילום - ירון כרמי)
ספינת הצרעה של השיטור הימי בחיפה (צילום – ירון כרמי)

עם קבלת הדיווח, יצאו אל המקום מיד כוחות משטרה מיומנים הנמנים על יחידת השיטור הימי, על מנת לסייע באיתור הגולשים, חילוצם מהמים והבאתם חזרה אל חוף מבטחים.
שוטרי המערך הימי אתרו את הגולשים מול חוף זבולון במרחק ניכר מקו החוף, בזכות אמצעים טכנולוגים מתקדמים העומדים לרשותם, תוך שיוט מהיר באמצעות סירת הצרעה עד לשלב המפגש, במסגרתו לקחו את הגולשים וכן את ציוד הגלישה שלהם באופן בטוח אל בסיס השיטור הימי בחיפה.

במשטרת ישראל מדגישים מספר כללי בטיחות לציבור המבלים באזור החופים:

🔹 רצוי להשאיר מישהו על החוף שיוכל להזעיק באופן מיידי את כוחות המשטרה במידה של היסחפות או כל מצוקה אחרת.
🔹 אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.
🔹 ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש לילדים קטנים, אלא בליווי אדם נוסף.

משטרת ישראל מאחלת לכל בית ישראל בילוי מהנה ובטוח בעונת הרחצה

לא ניתן להגיב