הבחירות לכנסת בחיפה – דיווח מצולם מהאנשים הפועלים בשטח מהמפלגות השונות

הבחירות לכנסת מתנהלת ברגעים אלה ברחבי העיר חיפה, בסדר מופתי. הקלפיות נפתחו והמוני חיפאים צועדים לחדרי ההצבעה, אותם מקבלים חברי וועדות הקלפי, בחיוך ובאדיבות. אלה שכבר הצביעו, גדשו את חופי הים, הקניונים והפארקים. חלקם פתחו מנגלים בסגנון יום העצמאות.
בסיור שערכנו בשטח נראה כי התהליך מתקיים בצורה מקצועית ומכובדת. אירוע אחד דווח למערכת, על עומס יתר בקלפי בבת גלים, המונגשת לנכים, שם נוצר תור של עשרות ממתינים להצבעה. סדרנים חילקו פתקים לניהול התור וחלק מהתושבים ויתרו על זכותם להצביע.

ועדת הקלפי במתנ"ס בית אל (צילום: ירון כרמי)
ועדת הקלפי במתנ”ס בית אל (צילום: ירון כרמי)

דיווח מהשטח – ממנהלי מטות יום הבחירות בחיפה

עו”ד דוד עציוני, סגן ראש העיר חיפה ומוביל הקמפיין של “כולנו ברשות משה כחלון” בחיפה, מסר לחי פה:
“אנחנו מסתובבים בין הקלפיות, מדברים עם האנשים. משכנעים את האנשים להצביע למען כולנו, למען חיפה. מאות אשנים עוסקים ביום הבחירות, תחת ניהולו של לביא נפתלי. המטה ממוקם בנו”ש ומשם מפעילים מאות פעילים, כולל מוניות. אנחנו אופטימיים בנוגע להצלחת מפלגת “כולנו” בחיפה.”

דוד עציוני וקיריל קארטניק עם פעילי יום הבחירות של מפלגת "כולנו" (צילום: מפלגת כולנו)
דוד עציוני וקיריל קארטניק עם פעילי יום הבחירות של מפלגת “כולנו” (צילום: מפלגת כולנו)

חה”כ יעל כהן פארן ממפלגת העבודה, מסרה לחי פה במהלך הסיור בין קלפיות בחיפה:
“את סיור הבוקר ביצעתי לצד חברי, מוטי בליצבלאו, חבר מועצת העיר חיפה. בשעה 18:00 לערך, אקיים סיור נוסף, לצידה של עינת קליש רותם, אש עיריית חיפה. חיפה היא עיר אדומה ואני מאמינה ומקווה שתישאר כזאת. יותר מדי שנים סובלים תושבי העיר מהזיהום של המפעלים והתעשייה הפטרוכימית והדבר הזה חייב להיפסק. מפלגת העבודה התחייבה להוביל שינוי במדינה ואחד הנושאים המרכזיים הוא להבריא את מפרץ חיפה. להוציא את התעשיה המזהמת ולהקים במקומה אזורי תעשיה נקיה פארקים ירוקים ואזורי מגורים. לתושבי חיפה מגיעים חיים בריאים בסביבה בריאה”

חה"כ יעל כהן פארן מלווה קשישה לקלפי בחיפה (צילום: מפלגת העבודה)
חה”כ יעל כהן פארן מלווה קשישה לקלפי בחיפה (צילום: מפלגת העבודה)

דודי מיבלום, פעיל השטח החיפאי של מפלגת כחול לבן, מסר לחי פה:
כחול לבן פרוסה בכל חיפה עם מאות מתנדבים, שילוט בצמתים, נקודות הסברה וחברי כנסת לעתיד שמסתובבים בעיר חיפה וביניהם, אלון גל מיקי חיימוביץ וגבי אשכנזי.
מיקי חיימוביץ, המיועדת לתפקיד שרת הגנת הסביבה, מטעם מפלגת “כחול לבן” , מסרה לחי פה:
“חיפה נצבעה כחול לבן, אני מסתובבת בין הקלפיות יחד עם אביהו האן ויתר חברי המועצה מטעם הירוקים ורואה עד כמה הנושא הסביבתי חשוב לתושבים”
אביהו האן, יו”ר הירוקים של חיפה, מסר לחי פה:
“אנחנו, הירוקים של חיפה, עושים הכל בשביל להביא את גנץ לראשות הממשלה. המאבק הסביבתי בחיפה זה החיים עצמם, והתחושות מתוך השטח מצויינות. חזון חדש וטוב לחיפה בפתח. מרגישים את השינוי באוויר

אביהו האן ומיקי חיימוביץ' משמאל - דודי מיבלום - כחול לבן (צילום: דודי מיבלום)
אביהו האן ומיקי חיימוביץ’ משמאל – דודי מיבלום – כחול לבן (צילום: דודי מיבלום)

אושר טקאטש , מראשי המטה של הליכוד בחיפה ומנהל מערך הממריצים, מסר לחי פה:
יש לנו 400 ממריצים בחיפה ב-2 משמרות, סה”כ 800. אנחנו מפעילים מטה יום בחירות, תחת ניהולם של יניב בן שושן ושבי ברכה. אני מנהל את מערך הממריצים (אלה נמצאים לייד הקלפיו ומשכנעים להצביע ליכוד). צבענו את כל חיפה בשלטים בקלפיות ובצמתים. עבדנו חזק מאד על הנראות. יש לנו מרכז הסעות למען אלה המתקשים להגיע לקלפי, העיקר שיצביעו “מחל”.
ראה”מ נתניהו התקשר ליניב בן שושן בשעה 14:00. נתניהו עודד את בן שושן לפעול במלוא המרץ להביא מצביעים ולדאוג לניצחון הליכוד.
בבחירות שעברו, הליכוד הגיע למקום השני בחיפה, אחרי המחנה הציוני ולאור המצב, אנחנו מכוונים למקום ראשון בחיפה, כדי להפוך את חיפה לעיר תומכת ליכוד.
אנחנו מרגישים בטוחים בתמיכה, בעיקר בשכונות החוף, קריית חיים מערבים, קריית שמואל ועוד. שם הציבור מצביע ליכוד וימין. בכרמל המשימה שלנו היא יותר קשה , אבל עושה רושם שיש שיפור, לעומת הפעם הקודמת. אנחנו פרוסים חזק בשטח ואנחנו רואים שההיערכות שלנו מעולה ביחס לאחרים.
בשעה 17:30 מגיע גם אבי דיכטר למטה הליכוד בחיפה, לעודד ולסייע.

מטה הליכוד בחיפה ביום הבחירות (צילום: אושר טקאטש)
מטה הליכוד בחיפה ביום הבחירות (צילום: אושר טקאטש)

הרב דובי חיון, יו”ר סיעת מרצ במועצת העיר וסגן ראש העיר, מסר לחי פה:
אנחנו מסתובבים מהבוקר בכל הקלפיות ברחבי העיר. לצידי מסיירים אנשי משפחת ארמלי, הלוקחים חלק פעיל בהפעלת יום הבחירות. הם פקדו אנשים וכעת ממריצים אנשים להגיע ולהצביע. אני רואה יותר תושבים מהחברה הערבית והדרוזית, המצביעים למרצ. התחושה היא ממש טובה. אנחנו מרגישים שיש סיכוי למהפך. גנץ ללא מרצ זה לא מהפך ולכן צריך מרצ חזקה. אני מרגיש שאחרי התוצאה בבחירות העירוניות, נשברו סטיגמות בעיר ואנחנו במומנטום טוב.
יש לנו מערך מתנדבים ומתנדבות ברחבי העיר כולה. אני מעריך שיש לנו מעל 100 איש כרגע בשטח. אייקי ויאיר מנהלים את מערך יום הבחירות. הם נמצאים כרגע בשטח. המטה שלנו בהדר.

הרב דובי חיון עם פעילי מרצ חיפה ביום הבחירות (צילום: מרצ)
הרב דובי חיון עם פעילי מרצ חיפה ביום הבחירות (צילום: מרצ)

סרטוני וידאו מהשטח – יום הבחירות לכנסת בחיפה

העבודה – יעל כהן פארן ועינת קליש רותם


הליכוד – אבי דיכטר במטה בחיפה


משה כחלון ביום הבחירות בחיפה


תמונות נוספות מיום הבחירות לכנסת בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.