מהפך שלטוני | כחול לבן מובילה בסקר המדגמי שנערך במכללת גורדון בחיפה

בני גנץ בכנס בחיפה - מפלגת כחול לבן (צילום: יעקב זיס)

27% מקולות המצביעים למפלגות שעברו את אחוז החסימה מביעים תמיכה במפלגת “כחול לבן” בראשותו של בני גנץ. לעומת זאת, מפלגת “הליכוד” בראשותו של בנימין נתניהו שזכתה לתמיכה של 22% בלבד.

הפנינג דמוקרטיה וסקר מקדים לקראת הבחירות לכנסת ישראל ה-21 באקדמית גורדון לחינוך בחיפה, שערכה במהלך החודש האחרון מפגשי “מדברים גורדון”  – סדרת מפגשים פוליטיים בהנחיית רועי כ”ץ מרדיו 102FM בהשתתפות נציגי מפלגות שונות והסטודנטים.

הפנינג הבחירות והסקר המקדים שנערך בהובלת היחידה ללימודי המשך ומעורבות בקהילה, החוג לתקשורת ואוריינות מדיה, אגודת הסטודנטים והמחלקה לחדשנות וטכנולוגיה של המכללה, ובו השתתפו 235 סטודנטים (76%) וסגל אקדמי ומנהלי (24%) מהאקדמית גורדון, מראה כי כחול לבן היא המפלגה המנצחת בבחירות.

מנתוני המדגם עולה, כי  22.5% מהקולות הלכו לאיבוד משום שניתנו למפלגות שונות שלא עברו את אחוז החסימה. הנתונים נותחו ועובדו על ידי המחלקה לחדשנות וטכנולוגיה של האקדמית גורדון.  

חלוקת המנדטים על פי הקולות הנותרים מצביעה ימים אחדים לפני יום הבחירות על מהפך שלטוני מובהק. מהסקר עלה כי 27% מקולות המצביעים למפלגות שעברו את אחוז החסימה מביעים תמיכה במפלגת כחול לבן בראשותו של בני גנץ. לעומת זאת, מפלגת הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו זכתה לתמיכה של 22% בלבד.

יש לציין כי 77.5% ממשתתפי הסקר הן נשות חינוך, שבדומה במחקרים קודמים נוטות יותר למרכז-שמאל. לפיכך אפשר לראות גם כי נתונים אלו משקפים העדפה מגדרית בהתחשב בכך שמרבית המצביעים הן נשים.

פרופ’ יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון: “אנו שמחים על חגיגה ערכית חשובה, מעודדת מעורבות, אחריות והגברת המודעות לזכותם האזרחית והדמוקרטית של הסטודנטים והסגל שלנו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.