עונת הרחצה תפתח בחיפה ביום שישי ה 5/4/19 עם חופים משודרגים ומונגשים

חוף חיפה

עונת הרחצה תפתח בחיפה, ביום שישי הקרוב  5/4/2019 עם שמונה תחנות הצלה: חוף הכרמל, חוף זמיר, חוף דדו, חוף בת גלים וחוף “נאות” שבקריית חיים.

שבוע לאחר מכן ביום שישי 12/4/2019 יפתחו כל 14 תחנות ההצלה בכל חופי העיר שיהיו מאוישים בין השעות 08:00 – 18:00.

אגף החופים בעיריית חיפה משלים בימים אלה את היערכותו לפתיחת העונה לאחר שעובדי האגף ביצעו בתקופה האחרונה עבודות תחזוקה, שדרוג ופיתוח במסגרתם תוקנו נזקי החורף ובצעו עבודות הנגשה נרחבות הן במעברים שבין החניונים הציבוריים לטיילות החוף והן במבני מלתחות ושירותים.

בימים אלו משוקמים בחוף בת גלים תאי המלתחות והשירותים בהם הותקן גג חדש. בחוף נאות נבנים תאי שירותים, מקלחות ותחנת הצלה חדשים כחלק משיקום החוף מנזקי החורף. במקביל מחדשת העירייה את סככות הצל ותחנות ההצלה אשר נצבעים בצבעים חדשים וכמו כן הוחלפו ושודרגו כל מערכות הכריזה בתחנות ההצלה ובטיילות. בתוך כך עברו כל המצילים רענון והכשרה ולרשותם הועמד ציוד קשר והצלה הכולל בין היתר 5 אופנועי ים המוצבים בחופי קריית חיים, בת גלים, כרמל ודדו. במהלך השבועות הקרובים יתוגבר מערך ההצלה בשני אופנועי ים נוספים שיועמדו לרשות המצילים. 

חופי הרחצה של חיפה ממשיכים לשמור על יוקרתם הבינלאומית עם 9 דגלים כחולים:  6 מבין הדגלים יונפו בחופי דדו – זמיר שזכו בתו המצוינות זו השנה ה – 7 ברציפות. 2 דגלים מונפים בפעם ה – 3 בחוף “נאות” שבקריית חיים ודגל כחול נוסף הוענק זו השנה ה – 2 לחוף גלים.


יחיאל (חיליק אמסלם) מנהל אגף החופים של עיריית חיפה, אמר בשיחה לחי פה:

יחיאל (חיליק אמסלם) מנהל אגף חופים בעיריית חיפה
יחיאל (חיליק אמסלם) מנהל אגף חופים בעיריית חיפה

“השקענו המון בשדרוג ושיפוץ החופים והנגשתם לבעלי המוגבלויות כל זאת לרווחת והנאת הציבור. אנחנו בשלבים האחרונים של שיפוץ חוף המפרץ בקריים חיים, שם מבנה ההצלה ניזוק ממזג האוויר הרסנו ובנינו מחדש ועד סוף השבוע תוקם התחנה. חוף הכרמל ששנים לא נגעו במלתחות הקיימות בו שיפצנו את המלתחות והנגשנו אותם לנכים בנוסף להרבה הנגשות מחוף נאות ועד דדו. בחניונים הנגשנו מסלולים לטיילות לבעלי מוגבלויות שונות, הוספנו תאי שירותים בדדו, בזמיר ובהרבה מקומות. למערך ההצלה רכשנו עוד שני אופנועים כדי לתת מענה טוב יותר וזה מתווסף לחמישה שכבר קיימים. השבוע אנחנו בהשתלמויות לפקחים, מרעננים את ההנחיות והיה שבוע השתלמות למצילים שכלל רענון עזרה ראשונה תכנים מקצועיים, סדנה לקבלת החלטות בתנאי לחץ חשיפה לשמש ועוד.

בנוסף, בחוף זמיר היה מבנה ששמש כמחסן והפכתי אותו לתא שירותים שישרת הורים שמלווים את ילדים הנכים כי הם לא יכולים להיכנס לשירותים רגילים ומונגשים. אם זאת אמא שמלווה את הבן לא יכולה להיכנס אתו לשירותי נשים או גברים וגם ההפך. על כן הם יכולים לגשת למשרד שלנו ולקבל מפתח לשירותים המיועדים להורים מלווים כי זה מאוד חשוב לנו להשקיע ולתת שירות לציבור הנכים ובעלי המוגבלויות שגם יבואו וייהנו. גם עשינו הסדרה במקומות  החניה השמורים למנהל ועובדי האגף. הזזנו אותם  למקום מרוחק ובמקום ייעדנו את החניות לנכים שיהיה להם יותר קרוב לים. חשוב גם לציין כי בימים אלו אנו מסיימים התקנת מים חמים במלתחות חופי נאות, זמיר וכרמל.

אנחנו סובלים לצערי מוונדליזם כך שאני קורא לציבור המתרחצים לשמור על המלתחות והשירותים כי הושקע הרבה בחידושם. וגם לשחות בחופים מוכרזים. אני קורא להם גם לשמור על הניקיון. זה חשוב אם כולנו ביחד נשמור על הסביבה כי שקיות הניילון מאוד פוגעים בסביבה הימית והכוסות פלסטיק שנסחפות לים ופוגעות בצמחייה ובבעלי חיים. נשמח שהציבור יעזור לנו כדי לשמור על הניקיון וגם על הסביבה הימים שחשובה לנו”.

משפצים את חופי חיפה
משפצים את חופי חיפה
משפצים את חופי חיפה
משפצים את חופי חיפה

הגיבו כאן לכתבה