אירוע “מדברים גורדון”: גרמן רוצה לחזור למשרד הבריאות וגבאי רוצה לעשות לגליזציה לקנאביס ולתת ל-20% מהאוכלוסייה להרגיש שייכת למדינה

יו”ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, ושרת הבריאות לשעבר יעל גרמן ממפלגת כחול לבן, השתתפו היום  (שלשי 12/3/19) באירוע “מדברים גורדון”, שהתקיים במכללה האקדמית גורדון לחינוך בחיפה, בהנחיית העיתונאי רועי כ”ץ.

אבי גבאי (צילום: מיקי אופק)
אבי גבאי (צילום: מיקי אופק)

“אלכוהול מסוכן יותר מקנאביס”

בעקבות דבריו של גבאי אתמול בראיון בגלי צה”ל כי הוא עישן קנאביס והוא בעד לגליזציה, שאל אותו כץ על הנושא.

גבאי אמר: זאת לא כותרת חדשה, לפני שנתיים אמרתי את זה באחד הראיונות בטלוויזיה. אנחנו בעידן שבו חלק גדול מהציבור מעשן קנאביס וזו תקנה שהציבור כבר לא יכול לעמוד בה. לראות את המשטרה רודפת אחרי כל כך הרבה אנשים זה פשוט אבסורד. העולם מתקדם לשם ונמצא שם בלגליזציה. יש גם בזה הרבה צביעות כי האלכוהול הוא הרבה יותר מסוכן. כשאני רואה בני נוער שותים אלכוהול ויוצאים לכבישים זה הרבה יותר מסוכן מקנאביס. אפשר לשים את כל המשאבים של המשטרה על דברים יותר חשובים: על ציבור החקלאים שסובלים ועל האזרחים הערבים חסרי הביטחון האישי בגלל הנשק אז במקום להשקיע בלרדוף אחרי אנשים שמעשנים קנאביס צריכים לעזור ל-20% מהאוכלוסייה להרגיש בטוח. זה הרבה יותר טוב מההתעסקות בקנאביס.

העתיד של הצעירים מפחיד מהעתיד שלנו מלפני 20 שנה…

לשאלת כץ, בנושא מערכת הבחירות והשיח המפלג, האלים והגזעני, ענה גבאי: השיח הקיים הוא לא על תוכניות, למרות שאני נלחם בזה כדי לדבר על התוכניות בנושא דיור, בריאות, שלום ופתרון ביטחון בעזה, אבל התקשורת לא מתעניינת בזה וראש הממשלה נהנה מהוויכוחים שהוא מייצר כמו הסיפור של רותם סלע, במקום לדבר על מה קורה על דברים האמיתיים – על מה שמחכה לדור הצעיר: רמת שכר נמוכה, יוקר מחייה מטורף ואי יכולת לקנות דירה העתיד שלהם מפחיד יותר משלנו מלפני 2 שנה.

השיח הפך להיות ממוקד על הערבים. ראש הממשלה לא מדבר על המפלגות הערביות הוא מדבר על הערבים. מירי רגב מדברת על הערבים. המצב החמיר ואנחנו מקצינים עוד ועוד .

את התפיסה שלי אני אומר בכל מקום: אנחנו במפלגת העבודה מדברים על דברים אמיתיים בסופו של דבר 20% מהאוכלוסייה לא יכולים להרגיש שהמדינה לא שייכת להם לא יכול להיות דבר כזה.
על תיק החינוך, שכולם פתאום חושקים בו, אמר גבאי: אוי ואבוי אם סמוטריץ יהיה שר החינוך, כי אם כן, אז אפשר לסגור את המדינה… זה באמת יהיה הסוף.

יעל גרמן (צילום: מיקי אופק)
יעל גרמן (צילום: מיקי אופק)

“נוסיף 12.5 מיליארד שקלים למערכת הבריאות”

יעל גרמן אמרה כי היא רוצה לחזור למשרד הבריאות ולהשלים את הרפורמה בה החלה:
“אני רואה בכאב לב גדול את מה שקורה במערכת הבריאות בכלל ופריפריה בפרט ובצפון בפרט ובפרט. אני יודעת שניתן לשנות את זה זו לא גזירה משמיים. אנחנו הבטחנו במצע שלנו שנוסיף 12.5 מיליארד ש”ח למערכת הבריאות. אנו נבוא עם תוכנית ברורה ומסודרת, ואני מאוד מקווה להיות חלק מצוות, או בראש הצוות שיעבוד וישים את מערכת הבריאות בסדר העדיפות הראוי לה”.
בעניין הקנאביס אמרה גרמן שהיא בעד שהוא ישמש לחולים בלבד.

אבי גבאי ורועי כץ במדברים גורדון (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

יעל גרמן ורועי כץ במדברים גורדון (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

הגיבו כאן לכתבה