עיריית חיפה החליטה להקים בית ספר יסודי חדש בוורדיה ולא ברמת אשכול

אבק במורדות ורדיה צילום: נילי בנו)

במשך חודשים תושבים ברמת אשכול פעלו נגד הקמת בית ספר בשכונה והיום הם קיבלו בשמחה את הודעת העירייה לפיה בית הספר יוקם בוורדיה ולא ברמת אשכול. בשכונת ורדיה הדעות לגבי הקמת בית הספר דווקא חלוקות.

רמת אשכול - מבט מרמת בגין (צילום: גלעד שטיין - סטודיו עין חדה)
רמת אשכול – מבט מרמת בגין (צילום: גלעד שטיין – סטודיו עין חדה)

היום נודע לחי פה כי העירייה קיבלה החלטה להקים בית ספר יסודי חדש בשכונת ורדיה. בהודעה שהתפרסמה נכתב כי העירייה בדקה את האפשרות להקים בית ספר יסודי חדש בשכונת אחוזה, והוחלט שיש יותר צורך בבית ספר בשכונת ורדיה מאשר ברמת אשכול. יש לציין כי בשנה האחרונה המתינו תושבים משכונת רמת אשכול להחלטת העירייה ומשרד החינוך והתחילה להניע מהלך, שמטרתו הייתה למנוע הקמת בית ספר בשכונה. לטענת תושבים ברמת אשכול אין בשכונה כמות ילדים כזו שמצדיקה פתיחת בית ספר עם 18 כיתות, ואם היה מוקם בית ספר כזה, הוא היה משרת תלמידים משכונות סמוכות לרמת אשכול ולא את תושבי השכונה.

ברמת אשכול התנגדו

יש לציין כי לצד תושבים ברמת אשכול שהתנגדו מאוד לפתיחת בית הספר וטענו שגם ככה תושבי השכונה נפגעים מפקקי התנועה ברחוב אברהם וינשל (פרויד) ונהגים שנכנסים לשכונת רמת אשכול, על מנת לקצר את הפקק וחוסמים את השכונה, היו גם תושבים, שחשבו שבית ספר יסודי בתוך השכונה יכול להיטיב עימה. בחלק מהמקרים, עמדת התושבים נגזרה ממידת הקירבה של בית הספר לבית הפרטי של אותו תושב. אלה שעמדו בחזית המאבק טענו שהתושבים צריכים לעשות יד אחת על מנת למנוע את הקמת בית הספר, כיון שכל שכונה מתמודדת עם מגוון מאבקים לאורך השנים וכל פעם קבוצת תושבים אחרת היא הנפגעת, אבל רק אם כל תושבי השכונה מגלים סולידריות בכל אחד מהמאבקים, איכות החיים בשכונה נשמרת.

בנייה חדשה במורדות ורדיה

היום בקבוצות של תושבי ורדיה ניתן היה לראות כעס על כך שתושבי רמת אשכול נאבקו למניעת הקמת בית הספר והעירייה החליטה לא להקים את בית הספר בשכונה. לטענת העירייה ההחלטה באיזו שכונה באחוזה למקם את בית הספר החדש התקבלה לאור מספר התלמידים הצפוי בכל אחת מהשכונות ובגלל הבנייה במורדות ורדיה שבעת אכלוסה אמורים להגיע לשכונה תושבים חדשים רבים בשנים הקרובות, שילדיהם יצטרכו בית ספר.

מבט לאתר הבנייה במורדות ורדיה מרחוב ליאון בלום – 17/5/2018 (צילום – גל יניב רחימי)

התושבים רוצים שיתוף ציבור

מספר תושבים בורדיה אמרו היום שחבל ההחלטות לא מתקבלות תוך כדי שיתוף ציבור והם היו שמחים לחוות את דעתם על הצורך בבית ספר יסודי בשכונה. לעומתם, אבא לילדה בת 3 המתגורר בכניסה לשכונה, שמח מאוד לשמוע על הכוונה להקים בית ספר ואמר כי הוא מקווה שבתו בעוד 3 שנים תוכל ללכת ברגל לבית הספר בשכונה.

יש לציין כי כיום התלמידים מרמת אשכול לומדים בבית הספר אחוזה (זכרון יוסף), ויש שביעות רצון גדולה מאוד בקרב ההורים והתלמידים מהאופן בו מנהלת את בית הספר המנהלת החדשה ענת דניאל. התלמידים הגרים בשכונת ורדיה לומדים בבית הספר אהוד.

תגובה
  1. שמוליק אמר/ה

    אשמח לדעת מתי הצפי להתחלת בניית בית הספר בשכונת ורדיה. תודה

לא ניתן להגיב