הכרמלית לא תופעל בשבת בגלל כיבוד הסכם קואליציוני – מניעת חילול שבת

תחנת הכרמלית - כיכר פריז (צילום: ירון כרמי)

הצעתו של יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן, בנושא הפעלת הכרמלית בסופי שבוע ושבת לאורך שעות היום והלילה הוסרה הערב (שלישי 5/3/19) מסדר היום בגלל כיבוד הסכמים קואליציונים.

להפעלת הכרמלית בסופי שבוע מספר ייתרונות. נמנה שניים מהם:
אטרקציה תיירותית לתושבים שמגיעים לעיר וכן כלי תחבורה חשוב מהכרמל והדר למוקדי הבילוי בעיר התחתית, בעיקר עבור בני נוער שמעוניינים להימנע מנהיגה בשכרות, לאחר בילוי בפאבים הקיימים בעיר התחתית.
הזדמנות זו, לקידום התיירות ולקידום בטחון בני הנוער בליל שבת, הוחמצה, כאמור, גם בקדנציה הזאת, של קליש.

בהצעתו ציין, האן כי הכרמלית הפכה להיות כלי תחבורה חשוב ביותר לתושבי העיר וכי מהנתונים שפורסמו לאחרונה עולה כי רמת השימוש בה עלתה בעשרות אחוזים ועל פי ההערכה יותר ממיליון נוסעים ישתמשו בכרמלית בשנת פעילות. מדובר במהפכה מאוד חשובה ויפה, וזה יהיה חלק ממהפכת תהליכי התחבורה הציבורית שאנחנו עתידים לעבור.
הכרמלית חשובה ויכולה לסייע מאוד גם לבעלי עסקים גם לרוכבי אופניים וגם למשפחות שרוצות לרדת לעיר התחתית ורוצות לעלות לכרמל, והיא כלי מרכזי וחשוב. ההחלטה שצריכה להתקבל היא שבימי חמישי הכרמלית תפעל עד השעות הקטנות של הבוקר הקטנות ושישי למבלים וגם בשבתות ורוב הפורומים בהם מתבטאים בהם חיפה הם מאוד דורשים את זה. לגבי חילול השבת ניתן למצוא פתרונות. עוד ציין האן, כי יש לפתור גם את נושא הנגישות כי לא יכול להיות שלנכים אין נגישות וצריך לעשות את זה במהרה.

הכרמלית – תחנת מרכז הכרמל – ארכיון (צילום – ירון כרמי)

ראש העירייה עינת קליש רותם, השיבה בתום ההצעה ולפני ההצבעה: “אני מכבדת הסכמים קואליציונים ובהסכמים נרשם שאנחנו שומרים על הסטטוס קוו בעיר”.

ההצבעה הוסרה מסדר היום לאחר ש-18 חברים הצביעו נגד ורק חמישה בעד.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו