תוצאות מסקרנות בבחירות המוקדמות לכנסת בקרב תלמידי ומורי בית הספר ליאו באק בחיפה

תלמידי ליאו באק מסמנים מגמה מעניינת ואף מפתיעה בקרב הדור הצעיר של החיפאים:

תוצאות מפתיעות בהפנינג בחירות היום בתיכון ליאו באק: המפלגה שזכתה לתמיכה בגדולה ביותר בקרב התלמידים היא מפלגת העבודה (21.9%) ואחריה כחול לבן (19.7%). המפלגה השלישית עם 15.5% מקולות התלמידים היא הליכוד ומעט אחריו מפלגות מרצ וכולנו של משה כחלון (12% לכל אחת). ללא ספק ח”כ אבי גבאי, שעל פי הסקרים לא עובר את ה-10 מנדטים וח”כ תמר זנדברג שחלק מהסקרים צופים שמרצ בראשותה לא תעבור בכלל את אחוז החסימה, היו חותמים עכשיו על תוצאות כאלה.

בחירות לכנסת בקרב תלמידי ליאו בק (צילום: לאו בק)
בחירות לכנסת בקרב תלמידי ליאו בק (צילום: לאו בק)

במסגרת יריד הבחירות הבוקר הופעלו דוכנים והתקיים הפנינג בחירות למשך כשעה וחצי ששיאו בפאנל בחירות שנמשך למעלה משעתיים נוספות. הפאנל התקיים בהשתתפות תשעה נציגים ממפלגות שונות, מכל קצוות הקשת הפוליטית. נציגי המפלגות דיברו כשבע דקות, כשלפני כל פוליטיקאי אחד התלמידים ממועצת התלמידים הציג את עיקרי מצע המפלגה ואת נציגה.
לאחר הפאנל הופנו שאלות למתמודדים השונים ובסיום הפאנל התקיימה הצבעה אינטרנטית. התלמידים שאלו שאלות נוקבות את המתמודדים.

תוצאות הבחירות בקרב התלמידים בתיכון ליאו באק

הקלפיות של מורי לאו באק: העבודה ומרצ מקבלות יותר מ-60 ח”כים. הליכוד ובנט על גבול אחוז החסימה…

יש לציין כי גם המורים הצביעו וניכר כי תוצאות ההצבעה שלהם רחוקות מאוד מהמציאות הישראלית המוכרת. מפלגת העבודה זכתה ב-28.6% מהקולות, מפלגות מרצ וכחול לבן זכו כל אחת ב – 25% והליכוד ב-3.6% בלבד. שר האוצר משה כחלון זכה בקרב המורים ל-7% ושר החינוך נפתלי בנט עם הימין החדש זכה ל-3.6%.

פאנל הבחירות. קרדיט: ליאו באק

מנכ”ל ליאו באק אופק מאיר: “מנהיגות חלולה ורעה תזרע פחד ותשסע”

מנכ”ל ליאו באק הרב אופק מאיר בירך את הפוליטיקאים ואת התלמידים בפתיחת ההפנינג:


“בוקר טוב וברוכים הבאים, זכות היא לנו שאתם, מתמודדים יקרים מכבדים אותנו בנוכחותכם. בחירות הן חגיגה לדמוקרטיה ותזכורת לערכים, לאמונות ולמחלוקות הקיימות בחברה הישראלית. בליאו באק אנו חיים את הפלורליזם החברתי התרבותי והדתי כאורח חיים בקהילה אחת מגוונת וגדולה. חובתנו כמרכז חינוך לספק לכם/ן חוויות ורגעים מיומנויות וכלים לנהל את המחלוקות הקשות ולהתנהל במתחים המורכבים המעצבים את החברה הישראלית שבין יהודים ללא יהודים, בין הדת והמדינה, בין זרמים רוחניים ותרבותיים בתוך התרבות היהודית ועוד.
החיים אינם שחור ולבן ואין בנמצא פתרונות קסם קלים ופשוטים לשום בעיה אמתית של החיים. מנהיגות חלולה ורעה תזרע פחד, תשסע, תהיה נגועה בגזענות ותייצר פילוג. מנהיגות טובה תכיר במציאות המורכבת והקשה, תשאל שאלות נוקבות, תייצר תקווה ותחזק את האמונה באדם ובחירותו, בצדק ובשלום”.

האלוף במיל’ עוזי דיין לחי פה: רק לליכוד יש את השילוב של דרך ערכית ברורה ונכונה ונבחרת מצוינת

האלוף במיל’ עוזי דיין ייצג את הליכוד בכנס הבחירות.

אני שמח לפגוש כאן את עו”ד אביעד ויסולי מהליכוד ואת כ-700 בני הנוער הנפלאים מליאו בק וכל יום עוד מאות נערות ונערים בכל רחבי הארץ המפגינים אכפתיות לעתיד המדינה. להשקפתי רק לליכוד יש את השילוב של דרך ערכית ברורה ונכונה ונבחרת מצויינת שתבצע דרך זו תוך הנפת שני הדגלים – הביטחוני והכלכלי-חברתי ותשמור על זהותה היהודית-דמוקרטית של ישראל.

אלה שהתפרצו בפאנל לדבריהם של אחרים איבדו קולות

שי כרמי, חברת מועצת התלמידים בליאו באק, מסרה לחי פה

מהתוצאות עולה שיש תמיכה גדולה בשמאל בקרב התלמידים. אולי הסיבה לחוסר התמיכה בליכוד קשורה לזה שהליכוד קצת עשה בלאגנים בפאנל והנציג שלהם התפרץ לדברים של אחרים, ונראה לי שתלמידים לא רואים את זה בעין יפה.
אני חושבת שרבים מהמועמדים לא מבינים איזו דוגמא זאת לצעירים שמנהלים ככה שיחה, וגם בפאנל לפני הבחירות המוניציפאליות, מי שלא ניהל שיח מכבד, לא קיבל את הקולות שלנו. אני חושבת שלנו, הצעירים, יש הרבה מאוד השפעה. אנחנו מאמינים ביכולת שלנו לעשות שינוי אמיתי בחברה ויום אחד גם להוביל את המדינה, ואין לי ספק שהשינוי בבחירות הדמה בליאו באק מנבא את השינוי הצפוי במדינה בשנים הבאות, אם לא כרגע.

אורי זכי, ראש המטה האסטרטגי של מרצ: שמחנו מאד על ההצלחה הגדולה של מרצ ביריד הבחירות בליאו בק הן בקרב התלמידים והן בקרב המורים. זו עוד אינדיקציה למגמת ההתחזקות של מרצ שאנחנו מזהים. יותר ישראליות וישראלים מבינים שבבחירות הקרובות יש אופציה אמיתית לממשלה עם מרצ שתשמור על ישראל חופשית, תקדם שלום וצדק חברתי. בבחירות המקומיות האחרונות חזרה מרצ למועצת העיר לאחר היעדרות של עשור, מה שמצביע על מגמת התחזקותה של מרצ בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.