אריות וטיגריסים הגיעו לחי פארק במוצקין

גן חיות מוצקין (צילום עיריית מוצקין)


אריות וטיגריסים הגיעו לחי פארק במוצקין, לנקודה הכי צפונית בארץ שתוכלו למצוא בה אריות.
הטורפים עשו רילוקיישן מה”חי כיף” בראשון לציון לתנאי מחיה טובים יותר שעומדים בתקן העולמי והתמקמו בביתם החדש במוצקין.

גן חיות מוצקין (צילום עיריית מוצקין)
גן חיות מוצקין (צילום עיריית מוצקין)


ראש עיריית ראשון לציון, והנהלת גן החיות ה”חי כיף”, רצו לדאוג לרווחת החיות ולמצוא להם מקום מרווח יותר וכששמע ראש העיר קריית מוצקין, חיים צורי על הצורך מיד נענה והורה ל”חי פארק” להיות ערוכים לקבל את פני את הדיירים החדשים.

יש לציין כי ה”חי כיף” בראשון לציון מבצע בימים אלו ארגון מחדש של תנאי המחייה של בעלי החיים לתנאים אופטימליים יותר, וכחלק מהשינוי הזה בוצע מהלך הבית החדש בחי פארק במוצקין בעבור האריות והטיגריסים.


ב”חי פארק” במוצקין, הכינו באופן יסודי את כל התנאים האופטימליים על מנת לקבל את החיות, ואף הצמידו מומחית לאריות, צעירה מאוקראינה שגדלה עם אריות ועלתה לישראל לאחרונה. בנוסף, אמורים להגיע לחי פארק אריה וטיגריס נוספים במהלך 2020 לצורכי רבייה.

ראש העיר, חיים צורי, שהקים את ה”חי פארק” לפני כ-17 שנים (2002), היה נרגש והגיע לפקח מקרוב על העברת הטורפים ולוודא את שלומם, אמר: “בא לשכונה בחור חדש. החי פארק הוא גן החיות המוביל בישראל. אנו שמחים שהטורפים שהגיעו יהוו אטרקציה לכל המשפחה ולכל עם ישראל שמטייל בצפון ויזכו לראות את מלך החיות, ויש בזה גם מסר ערכי שהגיעו הנה בעלי חיים מיוחדים שאת שארית חייהם יעבירו כאן בכבוד”.

ממנהל גן החיות אורן מסר לחי פה: האריות והטיגריסים זכו לתצוגה רחבה של 2 דונם ובתי לינה מאובזרים במיטב הפריטים הנדרשים לטורפים בסדר גודל שלהם. הטיגריס הסיבירי נחשב לחתול הגדול ביותר, והאריה הברברי הוא מין שנכחד בטבע ולצערנו נמצא אך ורק בגני חיות. בשל גילם המבוגר של הטורפים הם זוכים לטיפול צמוד, מזון מתאים ולתנאים של 5 כוכבים.

גן חיות מוצקין (צילום עיריית מוצקין)
גן חיות מוצקין (צילום עיריית מוצקין)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מירי גולדשמידט אמר/ה

    כל הכבוד לחי פארק. אני מקווה שאכן התאימו להם את התנאים שהם צריכים ואת המרחב הדרוש. זה המעט שאנו יכולים לעשות כדי להשאירם איתנו עוד קצת…….

  2. אליאב אמר/ה

    בשנה הזאת אמורים להיות בחי פארק אריה וטיגריס נוספים

הגיבו כאן לכתבה