מייסד ארגון “לנצח אחי” קורא למפלגות המתמודדות בבחירות לפעול למען הכרה באחים השכולים ולכלול במצע הבחירות שלהם את הפעילות המתוכננת על ידם

אלי דבי - אחים שכולים חיפה

אלי דבי, מייסד ארגון “לנצח אחי” ממשיך להיאבק למען האחים השכולים וקרוא למפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-21 להכיר באחים השכולים ולכלול במצע הבחירות שלהם הבטחה לפעילות למען הכרה במעמדם של 60,000 אחים שכולים.

דבי, שייסד את “לנצח אחי” בשנת 2007 ונאבק להכרה על ידי מוסדרות מדינה ובתודעה הציבורית, הצליח להכניס ללקסיקון של משרד העבודה והרווחה ומשרד הביטחון את המונח “אח שכול” ולהשתתף בוועדות שונות בכנסת אך מאבקו העיקש טרם הניב פירות והכרה במוסדות המדינה כקבוצת שכול “אחים שכולים”.

דבי, ששכל את אחיו צדוק ז”ל בשנת 1987, פועל משנת 2002 לקידום ההכרה באחים שכולים לאחר שנחשף למצוקתם היום יומית של עשרות אלפי אחים שכולים שאינם מקבלים תמיכה מספקת או הכרה ממוסדות המדינה . על כן הוא קורא לכלל המפלגות המתמודדות בבחירות לפעול למען הכרה באחים השכולים ולכלול במצע הבחירות שלהם את הפעילות המתוכננת על ידם.

אלי דבי – אחים שכולים חיפה

דבי: “האחים השכולים ימשיכו להיאבק על זכויותיהם לתמיכה והכרה ומדובר באוכלוסייה גדולה, שמהווה בפני עצמה 2 מנדטים, שלא מקבלת ייצוגית הולם. הבחירות הקרבות הן הזדמנות למתמודדים לחבק את האחים השכולים ולתקן את העוול ההיסטורי לגביהם”.

עדי לסקר ועופר יעקב, מנכ”לים משותפים ב”לסקר את יעקב”, חברה לייעוץ אסטרטגי שמלווה מפלגות ומועמדים פוליטיים עומדים על החשיבות והכדאיות של המפלגות לקדם נושאים שלא בהכרח מושכים ושהחשיבות הפרסונלית והציבורית שלהם גדולה:

“מדינת ישראל היא מדינה שכל מצע פוליטי בה נשען על ביטחון וחברה, אך קבוצה כה גדולה כמו אחים שכולים, שנמנית על התפר בין השניים לו זוכה לכל ייצוג או תמיכה. חיבוק של אוכלוסייה שכל חטאה הוא שאינה מוכרת מהווה עוול היסטורי גדול שיש לתקן אותו והובלה של נושא כה רגיש וחשוב לחברה כולה – מפלגה שתחבק את האחים השכולים בהחלט ראויה להיבחר.”

הגיבו כאן לכתבה