בתי הספר היסודיים והגנים יושבתו מחר, יום ו’, 08/2/2019 • השביתה בעיריית חיפה

ביומיים האחרונים עובדות ניקיון לא מגיעות לנקות את בתי הספר בשל שביתת עובדי העירייה. הסתדרות המורים מאיימת שממחר בבוקר מורים לא יאפשרו כניסת תלמידים לבתי הספר בשל התנאים התברואתיים. משרד החינוך במחוז קורא למעורבים להחריג את מערכת החינוך מהשביתה ואפשר פעילות חינוכית סדירה ומלאה

הודעת עיריית חיפה – בתי הספר היסודיים והגנים יושבתו. הנה ההודעה המפורטת:

בעקבות הודעת וועד העובדים על המשך השביתה, אנו נאלצים להודיע על המשך שביתת שירותי העירייה.

בעקבות הודעת וועד העובדים והודעת הסתדרות המורים על איסור קיום לימודים בתנאים הקיימים: גני הילדים לא יפעלו מחר יום שישי, להוציא גני ילדים בחינוך המיוחד שיפעלו.

בהתאם להנחיית הסתדרות המורים בתי הספר היסודיים לא יקלטו תלמידים כולל כיתות החינוך המיוחד המשולבות בבתי הספר היסודיים.

גני ילדים של החינוך המיוחד, בתי הספר לחינוך מיוחד, ובתי הספר התיכוניים יפעלו כסדרם. גן החיות והמוזיאונים יהיו פתוחים גם ביום חינם לתושבי חיפה בהצגת תעודת זהות. אנו מתנצלים על אי נוחות הזמנית.

שימו לב, בנוגע לחטיבות הביניים: כרגע כנראה (לא סופי) שחטיבות הביניים העצמאיות דגן + רעות יושבתו (מכיוון שהם שייכים להסתדרות המורים שהחליטו להשבית). לגבי השאר טרם התקבלה הודעה מעיריית חיפה וקיים חוסר בהירות. הישארו אתנו. נעדכן במידע שיתקבל במהלך הלילה.


מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הודיעה בשעות הבוקר כי המורים עובדי הסתדרות המורים לא יאפשרו החל ממחר בבוקר לתלמידים להיכנס לבתי הספר בשל המצב התברואתי במוסדות החינוך. בן דוד פנתה במכתב לראש העיר,  ד”ר עינת קליש רותם ולמנהל המחוז במשרד החינוך ד”ר סער הראל וקבלה על כך שאנשי צוות ומורים נאלצו אתמול והיום לנקות את בתי הספר בשל שביתת עובדי עיריית חיפה.

ממחוז חיפה של משרד החינוך נמסר לחי פֹּה כי הם רואים בחומרה כל פגיעה בשגרת הלימודים בעיר חיפה, לרבות פגיעה בתנאים התברואתיים, וקוראים למעורבים להחריג את מערכת החינוך ולאפשר למוסדות החינוך לקיים פעילות חינוכית סדירה ומלאה.

 

לחי פה נודע כי לאור המצב המורכב, ועד ההורים היישובי פנה היום בעזרת קבוצת הווטסאפ המשותפת לכלל היו”ר על מנת שהם יבקשו מההורים להגיע לבית הספר ולסייע בניקיון.

 

יו”ר ועד עובדי עיריית חיפה, מר דוד וקנין, הודיע הערב, ה’:

עובד/ת יקר/ה גם היום עברנו יום דיונים מפרך ועדיין לא הגענו להבנות ולהסכמות למרות הפרסומים של ראש העיר. לפיכך אנו נאלצים להיכנס גם מחר לשביתה, לא כולל החינוך המיוחד ובית החולים בני ציון. גם אנחנו לא נישבר לא נילחץ ולא נוותר. כוחנו ועוצמתנו באחדותנו ואנו מודים לכל אחת ואחד על המשמעת ארגונית . שבת מבורכת ושקטה לך ולבני ביתך איתכם ולמענכם דוד וקנין וצוותו.

יו”ר הנהגת הורים מוסדית – עירוני א’, מנשה שמש, מסר לחי פה:

מנשה שמש

“בחלק מבתי הספר הייתה היענות והורים הגיעו לנקות אחה”צ”,  “בחלק מבתי הספר ההורים לא יכלו או לא היו מעוניינים להגיע לנקות. אנחנו הגענו וניקינו את עירוני א’, ומדובר בבית ספר שיש בו 6 חדרי שירותים, ועדיין הילדים שלנו לומדים שם, ואם עובדי הניקיון שובתים, ברור שאנחנו נגיע וננקה על מנת שהלימודים יוכלו להימשך כסדרם.

אני יודע שבחלק מבתי הספר ההורים הגיעו היום אחרי הצהריים וניקו שירותים ושטפו את הרצפה על מנת שבית הספר יהיה מוכן לקראת יום הלימודים מחר. בינתיים קיבלנו הודעה שבתי הספר היסודיים יושבתו מחר על ידי הסתדרות המורים, ברור שאפשר להגיע יום או יומיים לנקות, אבל לא לאורך זמן.

אני הודעתי שכיו”ר ועד ההורים בעירוני א’ אני משבית את הלימודים מחר, בגלל שלא ייתכן שהתלמידים בתיכון יגיעו ללמוד בבית ספר לא נקי, כשתלמידי חטיבת הביניים לא מגיעים. בשלב הזה עדיין לא ברור האם לא תהיה מחר השבתה כללית של בתי הספר בעיר, אבל בכל מקרה בעירוני א’ לא יהיו לימודים”.

“הנהגת הורי חיפה עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות סביב שביתת עובדי עיריית חיפה. מאחר והתקבלה הנחיית הייעוץ משפטי לפיה לא ניתן לבצע כל עבודה המבוצעת על ידי עובד עירייה באמצעות קבלן חיצוני לרבות עבודות ניקיון אלא בצו בית משפט , הנהגת ההורים פועלת לארגן הורים מתנדבים לניקוי בתי הספר במטרה להמשיך ולקיים שגרת לימודים רצופה.

איננו צד בסכסוך, ואיננו מביעים עמדה לכאן או לכאן, אך לא ייתכן כי יעשו שימוש בתלמידי העיר כמנוף לחץ במשא ומתן בין הצדדים.
לפיכך, אנו קוראים להסתדרות המורים לאפשר למנהלי בתי הספר השונים להפעיל את שיקול דעתם, ובמקום בו ניתן לקיים שגרת לימודים לעשות זאת. אנו דורשים מהאגף החינוך בעיריית חיפה שלא תמנע כניסת הורים מתנדבים .
חשוב מכל – אנו קוראים ליישוב מהיר של הסכסוך וחזרה לשגרת עבודה מנהלית ופדגוגית מהירה.
הנהגת ההורים תמשיך ותעקוב ותעדכן את ציבור ההורים הגדול בחיפה”.

חתול נהנה מהשביתה בחיפה (צילום: ירון כרמי)
חתול נהנה מהשביתה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

 

הסתדרות המורים מבקשת להחריג את בתי הספר מהשביתה

יש לציין כי גם הסתדרות המורים וגם משרד החינוך במחוז מבקשים מוועד העובדים בעירייה להחריג את עובדי הניקיון בבתי הספר מהשביתה על מנת לאפשר לעשרות אלפי התלמידים החיפאים ללמוד. בימים אלו נערכות בחינות הבגרות במועדי החורף, ברור שתלמידים לא יכולים לא להגיע לשיעור התגבור לקראת הבגרויות או לבחינות הבגרות עצמן. יחד עם זאת, וועד העובדים בעירייה יודע שאיסוף הזבל מהרחובות ובמוסדות החינוך הם הבטן הרכה של תושבי העיר והוא לא ימהר לוותר עליהם.

 

סיגל ציוני, חברת מועצת העיר, מסרה לחי פה:

סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)
סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)

השביתה שנכפתה על מערכת החינוך איננה במקומה ומהווה פגיעה חמורה במרחב החינוכי כולו , תוך ניצול ושימוש ציני בילדים ובהורים ככלי להפעלת לחצים באופן בלתי ראוי ובלתי ענייני, על נושאים שאין להם לכאורה שום רלוונטיות וקשר לצרכי מערכת החינוך.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.