סגן בר קליקה ארגנה יום התרמת שיער עבור נשים החולות במחלת הסרטן • חיל הים

לפני כשבוע, התקיים, במפקדת זרוע הים, יום מרוכז לתרומות שיער עבור נשים החולות במחלת הסרטן.

יוזמת היום המיוחד הינה סגן בר קליקה, תושבת העיר חיפה, ראש לשכת ראש מספן כוח אדם, אשר תרומת שיער לנשים חולות סרטן חשובה לה במיוחד. בר תורמת שער כבר במשך מספר שנים.

בר מספרת לחי פה: “לפני מספר שנים אישה קרובה מאוד אלי חלתה בסרטן ובעקבות זאת נאלצה להיפרד מהשיער שלה. ראיתי כמה קשה היה לה להיות ללא שיער, שכן שיער הנו חלק בלתי נפרד מהתדמית הנשית.”

עוד מוסיפה בר, סבתא שלי חלתה בסרטן ונאלצה לקנות פאה. אובדן השיער של סבתא שלי והעובדה שראיתי אותה מסתובבת עם פאה ולא עם השיער האמיתי שלה גרמה לי לרצות לתרום ולהיות בטוחה במשמעות האדירה של התרומה.

סבתה של בר, הלכה לעולמה באפריל האחרון:  “זה נתן לי מוטיבציה להוציא את יום ההתרמה לפועל כמה שיותר מהר על מנת לשמח נשים שחולות במחלת הסרטן. דיברתי עם בנות במפקדה על הרצון שלי לקיים יום כזה במפקדה והן נורא שמחו והתלהבו, פניתי לעמותת זיכרון מנחם והוצאנו את היום הזה לפועל”

סגן בר קליקה
סגן בר קליקה

“יום ההתרמה היה יום משמעותי עבורי, במסגרתו תרמו 25 בנות. סך הכול נעשו 7 פאות …”

בר קיבלה תמיכה רבה ויד חופשית ממפקדת זרוע הים בהוצאה לפועל של יום זה: “קיבלתי תמיכה אדירה מהמפקדה. כולם הבינו כמה חשוב היום הזה ושימשו כאוזן קשבת עבורי. היום הזה לא היה יוצא לפועל ללא העזרה המשמעותית שקיבלתי מהמפקדה. התחושה לאחר יום ההתרמה הייתה מדהימה. במהלך כל האירוע חשבתי על סבתא שלי והתרגשתי. היום הזה היה לא קל, אבל התגובות לאחר מכן היו מאוד משמחות – אנשים פנו אלי, הודו לי, חיזקו אותי ואמרו לי שעשיתי דבר משמעותי.

אני שמחה שהצלחתי לעלות את המודעות לחשיבות תרומות השיער לנשים חולות סרטן ולגרום לחיילות רבות שלא חשבו לתרום מעולם ואפילו חששו, לתרום.

ייעצתי לכל אישה שפנתה אליי, לחשוב על חשיבות תרומת השיער בעבור אישה החולה במחלת הסרטן. אני בטוחה שאם כולן יבינו את העובדה הזו, כמות התרומות תעלה משמעותית”.

היום שאותו ארגנה בר צפוי להתקיים פעמים נוספות במפקדה של זרוע הים: “נגדת כוח אדם במפקדה פנתה אלי על מנת שנעשה את זה גם שנה הבאה, בנות שדיברתי איתן אמרו לי שעוד חצי שנה הן רוצות לתרום שוב.”

סגן בר קליקה
סגן בר קליקה

לסיום, בר אומרת כי לא תפסיק להיות מעורבת בתרומות שיער לנשים חולות סרטן: “זה עושה לי טוב לדעת שתורמים שיער לנשים שזקוקות לו בשביל לחזק להן את הביטחון העצמי, ואני בטוחה שגם לבנות אחרות, אין לי ספק שאמשיך לקיים את האירוע המיוחד הזה גם הרבה שנים קדימה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.